Alty a disky

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Alty a disky

Neprečítaný príspevokod kvietik » 30 Sep 2017, 20:14

fan_tomas píše:Alty a disky to je dobrá kombinácia, pokiaľ je dobrá starostlivosť :) vieš čo s čistením nemám problém lebo mám 1,9m takže akurát na dno dočiahnem.
A k tomu terčovcovi - mám ho od utorka, ešte nežral, samica bez problémov berie patentku aj iné mrazené ten samec nie, počkám ešte pár dní a skúsim ho potom v niečom marinovať. Inak je ten diskus 80 % času tmavý, mierne apatický a k samičke agresívny. Napadlo ma že by to mohlo spadať ešte pod "stres spôsobený prepravou a aklimatizáciou" ... a teď bábo raď :D Napadli ma aj bičíkovce, alebo skúsim antiparazitikum - praziquantel. Neaké nápady ?


Altumy a Terče v pohode kombinácia, akúrat ja chcem mať v akva aj štíhle ryby, keď mam aj okrúhle :D . Čo sa týka toho chorého terčovca, ja by som skúsil najprv zvýšit teplotu postupne na 34-35 stupňov. A ak to nepomôže, tak snáď liečiť parazity, pokiaľ nemá dierovku.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Alty a disky

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 30 Sep 2017, 23:38

Áno áno vďaka páni, 50 cm je šírka :) Kvietik keď budem liečiť tak to už mám odskúšané že karanténa, voda 34-35 stupňov do toho liečivo + silné vzduchovanie a zaťiaľ vždy (až na 1x) pokiaľ som poznal vyvolávateľa ochorenia zabralo. Osobne si myslím, že buď paraziti alebo bičíkovce uvidíme, dám mu ešte 2 dni, či sa neumúdri :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Alty a disky

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Okt 2017, 15:32

Nádrž vypadá zajímavě s těmi netradičními rozměry .... doufám že se bude osazenstvu dařit ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron