Crenicichla strigata

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod sumdir » 01 Sep 2017, 18:23

Heady, trochu odbocim od temy. Na tych poslednych dvoch fotkach je sorubim elongatus?
podla chvostovej plutvy to tak vyzera. ale co si spominam, ak mal niekto sorubima, vzdy len sorubim lima. preto ma to trochu prekvapuje. to by si mal celkom zaujimavu rybu. ako je velka?

Prosim ta a a kde si ju splasil?
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 02 Sep 2017, 09:09

žerou strigaty jen živý a mražený ,nebo už se naučily i na granule?
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Sep 2017, 10:37

sumdir píše:Heady, torhcu odbocim o d temy.na tych poslednych dvoch fotkach je sorubim elongatus?
podla chvostovej plutvy to tak vyzera. ale co si spominam, ak mal niekto sorubima, vzdy len sorubim lima. preto ma to trochu prekvapuje. to by si mal celkom zaujimavurybbu. ako je velka?

Prosim ta a a kde si ju splasil?


Člověče doteď jsem ani netušil že existuje Sorubim elongatus :D . Já na ty sumce moc nejsem ale jedinej Sorubim lima se mi vždycky líbil a byl jsem si ho ochotnej pustit do nádrže. Až se někdy u mě zase staví Paloi nebo Janek tak je ho nechám prozkoumat. Protože to jsou fundovaní odborníci na sumce - blázni :mrgreen:
Na tý fotce s Creni je můj asi 25cm Sorubim kterýho jsem kupoval v roce 2015 u Papíka v Dříteči - byla to taková srandovní 8cm hubená tkanička.
Mám v nádrži na návštěvě ještě Sorubim lima od Janka a to už je kusanec dost přes 30cm! Je fakt že je trochu jinak zbarvenej než ten můj ale je taky starší.
Jsou to obě velmi nádherný a zajímavý ryby, který se pořád drží spolu. Fakt nerozlučný kamarádi.
Tak se teda díky tobě zkusím na googlu dovzdělat v Sorubimech ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Sep 2017, 10:42

kotyzavamberk píše:žerou strigaty jen živý a mražený ,nebo už se naučily i na granule?


Vlasto ať tyhle nebo ostatní dva druhy Creni co jsem měl jsou normální nenažraný popelnice, který nemají problém sežrat cokoliv :D
Fakt hovada co se nacpou k prasknutí.
Mimochodem začali se mi řezat, takže jsem je musel rozsadit. Jedna zůstala v 800l a jedna se vrátila do 350l. Ta silnější a rvavjejší je v 800l skoro 2x taková jako ta v 350l. Neuvěřitelný jak rychle roste .... :o
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Sep 2017, 14:07

HEAD66Y6 píše: Až se někdy u mě zase staví Paloi nebo Janek tak je ho nechám prozkoumat. Protože to jsou fundovaní odborníci na sumce - blázni :mrgreen:


No Ty si ma teraz povýšil :D No, asi budeš musieť toho "fundovaného odborníka" odvolať (s bláznom súhlasím) :mrgreen: Ja sa vyznám v tých 10 druhoch, čo som mal, alebo mám, alebo by som chcel mať. Sorubim lima ma veľmi neoslovil v čase, keď som ho mal. Ale Maťo má možno pravdu. On ich niekedy choval (a dlhšie ako ja), takže ich má istotne dobre napozerané. Sorubim lima mal tmavý pás v tvare hokejky, na chvoste zahnutý smerom dolu. A ten Tvoj ho zahnutý nemá, keď tak pozerám na tie Tvoje fotky.

Mňa to nikdy nenapadlo, že by niekto mohol mať iný druh. Tiež som evidoval iba Sorubim lima, to bol jediný druh, čo sa občas niekde objavil v ponuke predajcov alebo v inzerátoch. Takže keď sme sedeli u Teba, tiež mi bolo "jasné", že je to Sorubim lima.

Heady, človeče, Ty máš možno doma raritu a ani o tom nevieš ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Sep 2017, 15:24

;) Dnes dostali do 800l asi 50ks gupek všech možných velikostí. Tahle bestie si stihla nasbírat nejvíc!
Předbíhala i Petenie a stihla si asi 15x přidat :D
Prílohy
c1.jpg
krm.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Sep 2017, 16:10

Nádherná creni. Jak funguje soužití s ostatními rybami? Podle toho co jsem četl, jsou hodně ostré.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Sep 2017, 20:36

HEAD66Y6 píše:;) Dnes dostali do 800l asi 50ks gupek všech možných velikostí. Tahle bestie si stihla nasbírat nejvíc!
Předbíhala i Petenie a stihla si asi 15x přidat :D


Ty to popisuješ ako zážitok zo školskej jedálne :mrgreen: Dobré :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Sep 2017, 20:56

nhkg píše:Nádherná creni. Jak funguje soužití s ostatními rybami? Podle toho co jsem četl, jsou hodně ostré.


Zatím je to v phodě, nevyjíždí ani po menších C. myersi. Četl jsem to o jejich ostrosti taky a tak si na ni dávám pozor. Něco si začne a jede ven!
Ale jak jsem to tady psal už několikrát, rychlost jejího růstu mě fakt překvapuje :shock:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla strigata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Sep 2017, 21:01

paloi píše:
HEAD66Y6 píše:;) Dnes dostali do 800l asi 50ks gupek všech možných velikostí. Tahle bestie si stihla nasbírat nejvíc!
Předbíhala i Petenie a stihla si asi 15x přidat :D


Ty to popisuješ ako zážitok zo školskej jedálne :mrgreen: Dobré :mrgreen:


Ono to tak dneska opravdu vypadalo :D
Ryby mě uviděli jak zvedám nad hladinu kbelík kterej se chystám vylít dovnitř a všechny i ty poslední vylezli z děr a čekali v hejnu pod kbelíkem co z něj vypadne.
Veliká škoda že nebyli doma děti ani manželka - byla by to prdel vyfotit jak to hejno supů čekalo pod hladinou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Predchádzajúci

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron