Central/South Cichlids - 1000L

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
8
89%
2
1
11%
3
0
Nehlasovalo
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 9

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod stiff » 02 Mar 2015, 13:07

No ja som ich mal viac tých grammodov, do dospelosti sa dopracovali traja samci a všetci traja boli svine :) Inak jedného ešte mám. Samice sa dospelosti nedožili ani jedna, čiže mladé neboli aj keď jedna prišla o život tak povediac pri výtere.. Kupoval som ich osobne u Tillmanna. Mohli mať niečo cez 20cm, ten jeden ktorý ešte pláva u mňa má asi 22cm. Pozabíjali mi kopec rýb, niekoľko spectabilisov, carpintisov, myersi, coatzacoalcos, tetracanthus, loisellei, freddy a čo ja viem ešte čo, bolo toho kopec. Minimálne 30 rýb dokopy mi zabili grammody :) Vždy išli po väčších a dominantných samcoch, to je jedno, že čo to bol za druh.. Proste kántrili konkurenciu... Až v 2000cke sa ten jeden samec skľudnil, lebo tam bol už malý na konkurenciu.. :) Je to najhoršia ryba akú som kedy choval, drzý a zákerný zabijak zo zálohy. Horší ako motaguensis. Dovii v tejto veľkosti sa nechytá na grammodes :) Proste SVIŇA, priprav sa na to. Na tvojom mieste, ak to chceš chovať, nechaj vyrásť ostatných a grammodes si zaobstaraj v polovičnej veľkosti. Inak budeš ťahať obhryzené torzá :) A v nádrži ti bude plávať jeden gramoďák s háremom samíc.. Tu je jedno videjko z 2000cky, keď som ho tam púšťal s veľkou radosťou, že ho tam naučia móresom hajzlíka :) :

http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod Backo » 02 Mar 2015, 13:38

stiff píše:No ja som ich mal viac tých grammodov, do dospelosti sa dopracovali traja samci a všetci traja boli svine :) Inak jedného ešte mám. Samice sa dospelosti nedožili ani jedna, čiže mladé neboli aj keď jedna prišla o život tak povediac pri výtere.. Kupoval som ich osobne u Tillmanna. Mohli mať niečo cez 20cm, ten jeden ktorý ešte pláva u mňa má asi 22cm. Pozabíjali mi kopec rýb, niekoľko spectabilisov, carpintisov, myersi, coatzacoalcos, tetracanthus, loisellei, freddy a čo ja viem ešte čo, bolo toho kopec. Minimálne 30 rýb dokopy mi zabili grammody :) Vždy išli po väčších a dominantných samcoch, to je jedno, že čo to bol za druh.. Proste kántrili konkurenciu... Až v 2000cke sa ten jeden samec skľudnil, lebo tam bol už malý na konkurenciu.. :) Je to najhoršia ryba akú som kedy choval, drzý a zákerný zabijak zo zálohy. Horší ako motaguensis. Dovii v tejto veľkosti sa nechytá na grammodes :) Proste SVIŇA, priprav sa na to. Na tvojom mieste, ak to chceš chovať, nechaj vyrásť ostatných a grammodes si zaobstaraj v polovičnej veľkosti. Inak budeš ťahať obhryzené torzá :) A v nádrži ti bude plávať jeden gramoďák s háremom samíc.. Tu je jedno videjko z 2000cky, keď som ho tam púšťal s veľkou radosťou, že ho tam naučia móresom hajzlíka :) :



Dik Stiff za paradne video a info ohladom Grammodes ;) . Podla toho co si napisal tak vazne zacinam mat vazne obavy :shock: , ten moj zatial je ok nakolko je polovicnej velkosti voci konkurencii a pokial viem nerastu rychlo co je dobre :) To ze su zakeraci a maju nevypocitatelnu povahu to som sa uz presvedcil u predchadzajuceho samca.Dufam ze ten moj novy bude ok s ostatnymi samcami inac bude musiet ist alebo si ho necham a pripalim samca dovi ako jeho novu spolocnost :)lol

P>S> Stiff ake ma rozmery to tvoje akvarko 2000L ? Kolko samcov alebo ryb by som mohol mat v mojej 1000-cke? dik za odpoved:)
Obrázok užívateľa
Backo
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Feb 2015, 11:27

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod stiff » 02 Mar 2015, 13:52

No vieš, na dovii máš malé akvárko... A aj na citróny a festae, ak to s nimi chceš ťahať do dospelosti.. Neviem si predstaviť v 1000l akvárku 35cm pár citrónov, 35cm pár dovii, 35cm pár festae (veľkosť samozrejme udávam pri samcoch). To si predstavujem 6 rýb + nejaký prísavník. 6 rýb tohto typu. Nie žeby som si nevedel predstaviť 6ks takto veľkých rýb. Mám problém si predstaviť, že by sa u teba v takomto akva dožili dospelosti a takejto veľkosti, lebo si myslím, že by sa pozabíjali medzi sebou, kým by dorastli... Taký mám na to názor no... :)

Pri grammodes zas zabudni na carpintis a aj tetracanthus pokial ich nebudeš mať fakt o polovicu väčie ako bude dominantný grammodes ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod Backo » 02 Mar 2015, 14:21

stiff píše:No vieš, na dovii máš malé akvárko... A aj na citróny a festae, ak to s nimi chceš ťahať do dospelosti.. Neviem si predstaviť v 1000l akvárku 35cm pár citrónov, 35cm pár dovii, 35cm pár festae (veľkosť samozrejme udávam pri samcoch). To si predstavujem 6 rýb + nejaký prísavník. 6 rýb tohto typu. Nie žeby som si nevedel predstaviť 6ks takto veľkých rýb. Mám problém si predstaviť, že by sa u teba v takomto akva dožili dospelosti a takejto veľkosti, lebo si myslím, že by sa pozabíjali medzi sebou, kým by dorastli... Taký mám na to názor no... :)

Pri grammodes zas zabudni na carpintis a aj tetracanthus pokial ich nebudeš mať fakt o polovicu väčie ako bude dominantný grammodes ;)


...Stiff ja nemam zaujem chovat pary, chcel by som mat len samcov (jedneho z kazdeho druhu) co myslis kolko by som ich mohol mat v tomto pripade?
Obrázok užívateľa
Backo
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Feb 2015, 11:27

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod stiff » 02 Mar 2015, 15:06

No tak to je dosť špecifická záležitosť. Ja som nemal nikdy v akva len samých samcov, čiže nemám skúsenosť.. Ak by som chcel špekulovať, tak by som povedal, že to nebude dobrý nápad. Ak uvažuješ aj nad dovii (a natrafíš na zlého samca), potom sa ti môže veľmi jednoducho stať, že tam zostane ten samec dovii (dospelý) sám...
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod stiff » 02 Mar 2015, 15:11

:-)
Prílohy
1702.jpeg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod Backo » 02 Mar 2015, 15:22

...som si vedomi velkostou a agresiou Dovi a preto mi neplava v akvarku a ani v najblizsej dobe neplanujem tuto rybu mat aj ked je to nadherna cichlida, mozno one day ked budem mat 5 tiscku v dome:-)
Obrázok užívateľa
Backo
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Feb 2015, 11:27

Re: Central/South Cichlids - 1000L

Neprečítaný príspevokod Danyto » 04 Aug 2017, 09:54

Moc pěkná práce.
Obrázok užívateľa
Danyto
 
Príspevky: 147
Registrovaný: 14 Mar 2016, 15:24
Bydlisko: BRNO

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia