čerpacia hlava 2000 l/hod

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: čerpacia hlava 2000 l/hod

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Nov 2016, 09:10

Jo a zapomněl jsem napsat že o tom proudovým čerpadle z číny ani nevím že běží co se týče hlučnosti ... ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: čerpacia hlava 2000 l/hod

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Nov 2016, 13:16

HEAD66Y6 píše:Vývod vody/vzduchu u té AT-203 je otočný ale pouze částečně... otočíš celou tou černou částí s vyústěním až do polohy kdy se potom celé to plastové vyústění dá sundat aby jsi mohl vyčistit vrtulku.


Takže na základe Headyho informácie som pri dnešnom čistení drtil tú černou část (myksloval som to už pri vybalení z krabice). Nešlo ani pohnúť. Chytila ma zúrivosť, že keď to niekomu ide, musí aj mne. Povedal som si, že keď to aj rozbijem, nevadí, aj tak je to hlučné, tak kúpim druhé. Nešlo. Až zrazu - zakričal som niekoľko čarovných slovíčok (ani jedno nie je publikovateľné :!: ) a ono sa to pohlo :!: Óóó, radosť preveliká :mrgreen: Takže som si ten vývod vyrovnal do polohy, ako potrebujem.

Ale druhý problém - hlučnosť - sa týmto nevyriešil :cry:

V každom prípade - Heady, vďaka!
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: čerpacia hlava 2000 l/hod

Neprečítaný príspevokod kvietik » 26 Nov 2016, 19:45

Ja som zle prečítal tému, som myslel, že sa bavíte o čerpadle nie o čerpacej hlave. Idem kupovať čerpadlo 2000l/h, č.hlavu idem kupovať iba nejakú slabú do 150lakvarka, no značke Atman sa asi radšej vyhnem.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: čerpacia hlava 2000 l/hod

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Nov 2016, 20:58

kvietik píše:Ja som zle prečítal tému, som myslel, že sa bavíte o čerpadle nie o čerpacej hlave. Idem kupovať čerpadlo 2000l/h, č.hlavu idem kupovať iba nejakú slabú do 150lakvarka, no značke Atman sa asi radšej vyhnem.


Zasa to neznamená, že Atman je zlý. Môj predchádzajúci vnútorný filter bol tichý. Čerpacia hlava s rovnakým prietokom už nie.

Ak si zaregistroval, Janek vo februári písal toto: "Např čerpací hlavy od atmanu stejného typu, které jsem kupoval s odstupem, byly absolutně rozdílného zpracování a bohužel i kvality, sice šlapou, ale rozdíl mezi "sériemi" je značný ... ".

Takže s Atman-om to môže byť taká malá lotéria ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: čerpacia hlava 2000 l/hod

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 15 Jan 2017, 16:54

Ahojte ja mám Aquael circulátor 2000. Mám ho len 4 mesiace ale zatiaľ som spokojný. Nieje hlučný, teda aspoň je v mojich hraniciach. Má aj okysličovač vody, čo rád využívam. 2000l/h
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron