Acestrorhynchus falcatus

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 30 Apr 2016, 18:38

sumdir píše:by ma celkom zaujimalo - este Ta neuhryzli?


to myslím nehrozí ;) bojazlivé to je jak ďas.
Viem že v Amazonke napádajú aj ľudí ,ale to sú kŕdle o 1000ks a nie moj najmenší možný 3-roj členný kŕdeľ :D
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 30 Apr 2016, 19:57

Aquarista píše:
sumdir píše:by ma celkom zaujimalo - este Ta neuhryzli?


to myslím nehrozí ;) bojazlivé to je jak ďas.
Viem že v Amazonke napádajú aj ľudí ,ale to sú kŕdle o 1000ks a nie moj najmenší možný 3-roj členný kŕdeľ :D

Myslím,že v tomto počte ich nenapadne ťa napadnúť.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 04 Máj 2016, 19:22

image.jpeg


jedna wildka , kedy to tak dorastie
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Janek » 04 Máj 2016, 19:26

Ták a teď si nejsem jistý jestli to pod tím je kujaba nebo hoplias ... Mimochodem kujabu brazilskou jsi nezvažoval ? nebo je to už moc velké ? Já mít takový bazen, asi je beru :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod blegon » 04 Máj 2016, 19:47

Než jsi to napsal tak jsem si té ryby ani nevšiml :D .
Ale když na to tak koukám tak za mě je to kujaba.
Do akva k cichlidám na můj vkus až moc velká a dravá potvora o aimaře nemluvě :) .
Aquaristo snad ty falcatuse budeš za nedlouho mít velké alespoň jako to pravítko na fotce ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 05 Máj 2016, 10:41

Čo som vyčítal z netu tak " Acestrorhynchus falcatus " má dorásť 27,5cm. No ten kus na foto má isto 35cm ... teda ak nemajú nejeké bulharské pravítko ;) .

Kujaba je tiež pekná dravá ryba, len to by som ju asi musel mat v nádrži samú. Tá požerie všetko cihlidy, sumce, arowany ... nerobí rozdiel.
Ak by som mal obetovať toľko litrov len pre jedinu rybu, tak to by to potom bol africký " Hydrocynus goliath " :twisted:
Kto ho vie, možno mi raz prepne ...
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Janek » 05 Máj 2016, 11:23

Aquarista píše:Ak by som mal obetovať toľko litrov len pre jedinu rybu, tak to by to potom bol africký " Hydrocynus goliath " :twisted:


Naprostý souhlas, Hydrocynus goliath je uplně jiný level ryby, pro mě osobně ztělesněná dravost, tvar a postavení těla ve vodě, styl plavání, ta červená nahttp://cichlidklub.sk/posting.php?mod ... 6&p=15079# ocase, o hlavě a tlamě nemluvím.

K té už bych ale nestrčil ani malíček :D kdyby nebyla čerstvě nažraná. Ale i tyhle ryby jsem viděl v kobinacích, většinou s RTC, rejnoky, pacu a tak dále
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 08 Sep 2016, 16:14

Podarilo sa ti ich privyknut na mrazenu potravu ?
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 08 Sep 2016, 17:38

fan_tomas píše:Podarilo sa ti ich privyknut na mrazenu potravu ?


Áno, ale chvilku to trvalo. Kúp si mrazené grundle/ančovičky , na začiatku som im hádzal iba chvostíky. Odrezal som z anče od chvosta taky velky kus ako je cca velká neonka a ono tým , že sa to trbliece ako rybka a je to aj tak isto velke ako neonka , tak ich vyprovokovalo aby po tom vyštartovali. Teraz mi už žerú aj file nakrájane. Sú to strašne plaché ryby, škoda že máš iba jednu. Po mojiích skúsenostiach by som odporúčal aspoň 10 ks a chovať v podstate samostatne , poprípade nejaké sumce, alebo raje čo požerú to čo im padne na dno. Oni si padnutú rybku zo dna nikdy nezdvihnú, to sú "pánske" ryby :D
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Acestrorhynchus falcatus

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 08 Sep 2016, 21:11

Ja som sa k tejto dostal uplnou nahodou, som isiel cez Levice a mal som cas, tak som sa zastavil v ich akvaristike, pozeram pozeram a naraz tento fajnsmeker sa jeden premaval v nadrzi s parrotmi, 2 tyzdne som rozmyslal, ci ho vezmem ci nie, lebo mi majitel obchodu povedal, ze to bola jednorazova objednavka, ze ma posledny kus. Nakoniec som ho vzal. Len no, budem ho musiet navyknut na mrtvu potravu, lebo krmenie zivymi neonkami, mrenkami atd. je velmi neekonomicke :D 30 neoniek nedalo 24 hodin :D Vyskusam tvoje rady a uvidim jak dopadnem :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Predchádzajúci

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia