Jak přežít léto?

Diskusia o projektoch, ktoré si dokážeme urobiť sami

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod sumdir » 16 Aug 2015, 18:11

Ja som pocas horucav nerobil nikdy ziadne zasadne upravy, akuratsom menej krmil. teraz s tym uz vobec nemam problem, lebo som pracovne stale mimo domu a rodina veru krmi velmi striedmo :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Jún 2016, 11:54

Už chladíte? Doplnil jsem chlazení, které jsem používal loni na 325l nádrži o regulaci a dal na 450l akvárium. Snad bude stíhat.
Mám i druhý regulátor a 2 ventilátory v rezervě. Ty chci použít na druhou nádrž. Tam bych chtěl k proteusům sehnat ryby, co mají radši nižší teploty.
Prílohy
Chlaz.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Júl 2016, 08:59

vidím dobře, že máš v akváriu 29,5°C? :shock:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Júl 2016, 09:27

Ano, chladím tak, aby teplota nepřekročila 30 stupňů. Takže zatím jsem chladil jen 2 dny a to mám akvárium v místnosti situované na jižním rohu baráku, kde je celé léto nechutné vedro. Co jsem se díval na videa, tak satani to mají v domovině běžně a zebriny asi taky. Raviolka v časopise psala ty teploty, mohl bych to dohledat.
Zdá se ti to moc? Mě spíš trápí kyslík, protože hladina je zarostlá a nehýbe se. Zkoušel jsem ho i měřit, ale test asi nefunguje.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Júl 2016, 10:09

nhkg píše:Ano, chladím tak, aby teplota nepřekročila 30 stupňů. Takže zatím jsem chladil jen 2 dny a to mám akvárium v místnosti situované na jižním rohu baráku, kde je celé léto nechutné vedro. Co jsem se díval na videa, tak satani to mají v domovině běžně a zebriny asi taky. Raviolka v časopise psala ty teploty, mohl bych to dohledat.
Zdá se ti to moc? Mě spíš trápí kyslík, protože hladina je zarostlá a nehýbe se. Zkoušel jsem ho i měřit, ale test asi nefunguje.


29,5 se mi pro tvoje ryby nezdá jako problém, který by je ohrožoval, ale rozhodně se mi to zdá hodně nato, že žádná dlouhodobé vedra letos ještě nebyla... co mám doma teď akva bez topení, tak se velice nic nezměnilo a to bydlím v nezaizolavenám paneláku. O víkendu bylo hodně vedro a vpondělí, co u mě byl Kvietik jsem se náhodou podíval na teplotu a v akva (240L) bylo 23°C. Prostě mi nejde do hlavy, že ti u takového objemu, co máš skočí teplota tak rychle nahoru...
Kolik tam máš běžně teplotu?
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Júl 2016, 10:29

Akvárium vytápím na 26 stupňů. V pokoji topím na 20 stupňů, ale přes ty vedra tam přes den mám i víc jak je venku. Letos už jsem měl i 33 stupňů, ve vedrech bude i 36 stupňů. Mám neizolovaný zděný barák. Jak slunko ty stěny přes den nažhaví, tak v noci teplota v pokoji moc neklesne. Navíc jsem se zatím kvůli hrozbě bouřek bál nechat okna dokořán přes noc, protože mě bouřka nevzbudí
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Júl 2016, 10:32

tak to je teda naprd barák :|
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Júl 2016, 11:00

Barák je ok, postavený v roce 1936. Akorát mě štvou trámové stropy, bojím se dát větší akvárium než současných 450l. Ale nejde zaizolovat. Kvůli konstrukci baráku by to stálo majlant, úspora za topení malá (teď platím za plyn na topení, ohřev vody a vaření pro dva byty 25-30 000Kč ročně) a hrozí zhoršení problémů s plísní. Mi vedro nevadí, rybám vodu ochladím/dohřeju dle potřeby.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Jak přežít léto?

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Júl 2016, 11:44

Zajímavé.
no nic jen jsem chtěl vědět to rychlé přehřívání akva ;)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Predchádzajúci

Späť na DIY projekty a nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron