Hoplarchus psittacus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 28 Jún 2016, 23:14

jedno malé srovnání pro zajímavost...na počet dnů jsou na fotkách stejně staré ryby
takže vše jde dělat lépe
Prílohy
65464.jpg
prosincový odchov
DSC02237.JPG
květnový odchov
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2016, 06:36

A v čem byl rozdíl? Lepší krmení, kvalita vody, vyšší teplota, ...?
Ten rozdíl ve velikosti a hlavně tvaru těla je dost velký
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod George77 » 29 Jún 2016, 08:02

TO NEJNI MOŽNÝ!!! co je klíčem? cos provedl jinak? častější, pestřejší krmení a výměny vody? nenapínej!!! ;-)
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 29 Jún 2016, 08:27

Sám jsem tomu nechtěl věři. Zkoušel jsem dohledat datumy, jestli jsem to nepopletl a ne :) větší rybka je rozplavaná teprv 23.5. Teplota a výměna vody je tejná... Rozdíl je jen v tom, že tito dostávají místo mr.artemky živé nítěnky a taky mi příjde, že to bude delším dnem oproti lednu.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod George77 » 29 Jún 2016, 08:43

aha. no. zajímavé... ale nitěnky, takový sačky? tim se ještě dneska krmí? :-DDD
že bych se dnes pro ně stavil v akvaristice? ;-)))
ale teď vážně: otázka je, zda rychlost růstu je nezbytně dobrá věc... to co dostane z nitěnek a co z artemie, jakou výživovou hodnotu bude konkr. krmení asi mít? knihy i spousta chovatelů od nitěnek odrazuje a od patentek jakbysmet. jistě se ale na druhé straně najdu jejich přívrženci... každopádně jsi poskytl zajímavá data ;-)
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 29 Jún 2016, 08:53

Většinou na ně každý nadává a asi jsem přeživší nítěnkový krmič, ale pokud je pereš, od uhynulých a smradlavých kousků, máš v studené vodě, tak v nich nevidím problém. Stejně na ten růst má vliv podle mě delší den...ryby jsou dýl aktivní a taky toho víc sežerou.
Přidávám starší foto..nevím jestli jsem to sem dával :D
Prílohy
DSC03436.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Jún 2016, 09:40

Živý i mražený krmivo je vždycky o čerstvosti, hygieně zpracování a důvěryhodnosti zdroje ;)
Znal jsem chovatele (už je po smrti), který dělal hodně druhů Corydoras a Skalárů v dost velkým objemu.
Coryny nedostal do pořádný třecí formy ani patentkama ani dafnou ale jedině nitěnkama na který chodil léta na 3 různý rybníky v našem okolí. Nemohl si je vynachválit ani co do výživnosti při krmení vyrůstajícího potěru a dospělých ryb. Když se potom objevili na trhu spousty mražený vodní havětě, zkoušel to kvůli minimální pracnosti naladit do tření tím ale s polovičním úspěchem jak sám říkal a v 64 letech začal znova sám chodit na nitě a zase to rozjel ve velkým ty odchovy dokud ho nezastavil ze dne na den rak :roll:

Jinak když si vzpomenu jak jsem jako cápek nakupoval za komoušů čerstvý nitěnky ve "Zverimexu" a pak s tím laboroval v koupelně a matce v lednici ... občas něco zanedbal nebo posral a pak ten strašnej puch ze zahnívajících nitěnek po baráku :D .... Fuj ještě dnes to cejtím - smrad jak když se odkope selka .... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Jún 2016, 10:00

Radime a nezměnila se třeba malinko i voda, nebo si to lépe sedlo, není jich jiný počet v odchovném akva ? Ty nitě bych za tím určitě viděl taky.
Jinak sekané nitěnky jsou strašně super krmení co do hodnot, jediné proč jsou zavrhované jsou že se s nimi dá snadno zatáhnout něco do akva.
Ale naopak pro tření některých druhů jsou takřka nezbytné. Kdo chce třít složitější panceřníčky, nitěnkám se nevyhne, kolikrát je tím stačí jen chvíli krmit a jikry jsou na světě.
Je to jen o zdroji, ale nitě jsou nitě a nic to nezmění.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Jún 2016, 10:02

Tak jsme se Pavle pěkně překryli :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod George77 » 29 Jún 2016, 10:08

HEAD66Y6 píše:Živý i mražený krmivo je vždycky o čerstvosti, hygieně zpracování a důvěryhodnosti zdroje ;)
Znal jsem chovatele (už je po smrti), který dělal hodně druhů Corydoras a Skalárů v dost velkým objemu.
Coryny nedostal do pořádný třecí formy ani patentkama ani dafnou ale jedině nitěnkama na který chodil léta na 3 různý rybníky v našem okolí. Nemohl si je vynachválit ani co do výživnosti při krmení vyrůstajícího potěru a dospělých ryb. Když se potom objevili na trhu spousty mražený vodní havětě, zkoušel to kvůli minimální pracnosti naladit do tření tím ale s polovičním úspěchem jak sám říkal a v 64 letech začal znova sám chodit na nitě a zase to rozjel ve velkým ty odchovy dokud ho nezastavil ze dne na den rak :roll:

Jinak když si vzpomenu jak jsem jako cápek nakupoval za komoušů čerstvý nitěnky ve "Zverimexu" a pak s tím laboroval v koupelně a matce v lednici ... občas něco zanedbal nebo posral a pak ten strašnej puch ze zahnívajících nitěnek po baráku :D .... Fuj ještě dnes to cejtím - smrad jak když se odkope selka .... :mrgreen:

no, něco na tom evidentně bude, ale je těžký narazit na ten dobrej zdroj a z rybníka, jak se všichni akvaristi straší aby se nic nebralo atd. (je to možná fakt trošku strašení, aby se i víc kupovalo - podobně jako s těma běžencema, aby se zastrašila a destabilizovala evropa) :evil:
já osobně se už dávat něco živýho z přírody docela bojim taky... ještě předloni jsem lovil dafnie na návesních rybníčcích a vše ok, pak mi ale p. Míšek zarazil klín do hlavy, abych to nedělal, že bych mohl o všechno přijít. A to jsem si koupil asi za 800Kč speciální super síť na burze jen pár měsíců před tím... takže teď mi leží ve sklepě a byla by pro mě dobrá tak na motýly... :roll:
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia