Crenicichla proteus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod wunti » 03 Jún 2016, 10:09

Snažím se dopídit k těmto kouskům - Crenicichla compressiceps :-/ ale zatím bezúspěšně
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 03 Jún 2016, 10:20

wunti píše:Snažím se dopídit k těmto kouskům - Crenicichla compressiceps :-/ ale zatím bezúspěšně


Taky bych je bral ... Vloni je snad půl roku měli na stocklistě Kudrna,Vivarium i nějakej ten Zooholding. Potom naráz všude došli a od tý doby nic. Tak snad se zase brzy objeví ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Jún 2016, 19:01

Mám jich furt 8 v 325l nádrži. Skoro nerostou a vůbec se mezi sebou nebijí. Akorát trochu zmohutněly a vybarvily se samičky (mám 4samce a 4 samičky). Mají cca 8cm, samičky kolem 7cm. Na fotkách samec.
Prílohy
Prot.jpg
p2.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 29 Jún 2017, 18:15

nhkg píše:Mám jich furt 8 v 325l nádrži. Skoro nerostou a vůbec se mezi sebou nebijí. Akorát trochu zmohutněly a vybarvily se samičky (mám 4samce a 4 samičky). Mají cca 8cm, samičky kolem 7cm. Na fotkách samec.


Ako pokračuje rast a povaha Crenicichiel proteus ?

;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 29 Jún 2017, 18:33

pavol69 píše:
nhkg píše:Mám jich furt 8 v 325l nádrži. Skoro nerostou a vůbec se mezi sebou nebijí. Akorát trochu zmohutněly a vybarvily se samičky (mám 4samce a 4 samičky). Mají cca 8cm, samičky kolem 7cm. Na fotkách samec.


Ako pokračuje rast a povaha Crenicichiel proteus ?

;)


Re: Rio Ostravice
od nhkg » Ned 28. Aug 2016 18:49:53
Dneska konečně odputovaly k Ondrovi ryby co mi tu zavázely. Poslal jsem mu i Panaka L203 z velkého akvária.
Tak jsem tu konečně přelovil gymnogeophágy. Trochu jsem i upravil dekorace. Ještě to není úplně ono, ten velký kořen nejde nějak rozumně ustavit a ten mopai asi nahradím nějakým jiným z burzy. (Mopai se pěkně vyjímá na poličce pod akváriem)
Takže osádka je:
6x Gymnogeophagus rhabdotus
1x Chaetostoma sp.


Asi som niečo prehliadol ?

:shock:
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Jún 2017, 21:14

Ano, ode mne putovaly k Wuntimu a kde jsou teď netuším: vase-nadrze/wuntiho-jizni-amerika-t894-10.html
Ale nejsou to moc snášenlivé ryby.
Pokud chceš creni, doporuču zebriny, to jsou mazlíci. Akorát to jsou strašpytli a ryby co jim vlezou do pusy sežerou. Ty větší většinou nechají na pokoji.
Případně reganky, ty se chovají spíš jako cichlidky než creni.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 30 Jún 2017, 11:32

Stále sa rozhodujem, ale pomohlo by mi, keby si napísal, či :

- plávajú po celom akváriu, alebo sú schované,
- určite by skúšali zožrať ryby, čo budem mať v akváriu Amblydoras ( cca 7-8 cm ), Lasiancistrus ( cca 9 cm ), ale skôr by sa s nimi asi drhli, alebo ...
- pravdepodobne do rozmeru 120 x 90 cm len jeden pár ?
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Jún 2017, 15:03

Víc by ti měl napsat Wunti, jak jsem mu je dával, ještě nebyly dospělé. 120x90cm určitě jen pár, u mě plavali ti mlaďoši v dolní půlce akvária (při krmení v horní) a vůbec se neschovávali do trubek, co jsem jim připravil.
Jestli ty sumce nechají na pokoji nevím. Jsou to hodně ostré ryby. Nechceš si vybrat jiný druh creni?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod blegon » 30 Jún 2017, 15:59

Jasná volba je Crenicichla regani.
Proteus je dost agresivní a i se často vytírá kdy ti pak můžou vymlátit celé akva.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod wunti » 30 Jún 2017, 18:12

Ola. Je to jednoduché. Pokud byli v hejnu bylo v podstatě vše v klidu. Byl tam dominantní samec, který měl svůj respekt, ale k ničemu razantnejsimu nedocházelo. Ke krmeni se dostali všichni.
Pak se mi samec sparoval a dokonce i vodíli mladé a vše v klidu. V te době zbytek smečky zalezl a neprovokoval.
Moje chyba byla, ze jsem po prvním neúspěšném odchovu mladých, odlovil zbytek smečky, ze nechám jen harmonicky par.
Ten bohužel svou agresi otočil na zbytek osádky. Systematicky mi ubil dvě ryby, takže jsem je dával bohužel pryč.
Suma sumárum - když byly v hejnu byly v klidu (časem tomu samozřejmě mohlo byt jinak), nakonec mne to mrzelo, Creny jsou úžasné. 2x do měsíce jsem je krmíl živými rybami. Krásná podívaná.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia