discusi + menšie rybky

Diskusia o diskusoch a skalároch

discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod martin.k » 30 Nov 2015, 21:27

Zdravím všetci nadšencov...
Chcel bi som poradiť mam akvarko cca350 litrov a mam tam jeden pár akar hnedých majú cca9 cm. Jeden par ramireziek jeden apistogram panciernicky panda otelakov jednopruhý- a riadny HUF neoniek
No a chcel by som vedieť či by som tam mohol dať ešte discusov...čo na to hovoríte...,??
martin.k
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30 Nov 2015, 21:11

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 30 Nov 2015, 23:53

Discusom, musíš prispôsobiť vodu.. (bez Nočiek, nižšie PH a tvrdosť a vyššia teplota (ale to asi vieš)) a akary hnedé Ti z vyššej teploty radosť mať nebudú (ale sú to odolné ryby) , apistograma je "široký" pojem, otíci extra teplú vodu tiež nemusia, pandy to u mňa zvládajú.. ..no ja mám niečo podobné napchaté v necelej 200-ke, mám vodu z vodovodu a funguje to, i keď to nie je ideál a 90 % ľudí by ma tu za to zvozilo (a majú aj trochu pravdu)..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 01 Dec 2015, 00:14

Zdar choval som akary hnede spolu s diskami asi 3 mesiace a pohoda, teplu vodu znesu, pokial je to par, mohol by byt problem v tom, ze bude teritorialny voci tercovcom.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod stiff » 01 Dec 2015, 11:36

Diskus by mal byť dominantná ryba v akvárku. Ak človek chce mať pekné veľké ryby. Pekné veľké a kvalitné zdravé disky nepotrebujú iné "cichlidky" pri sebe. Ak ide len o to, či to spolu vydržia a prežijú a či to bude nejako fungovať takto spolu toto s tým, tak áno, nejaký čas to takto bude fungovať. To, ako dlho to bude takto fungovať záleží na kvalite starostlivosti a zdrvotnom stave rýb, tiež na skúsenostiach chovateľa. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod martin.k » 01 Dec 2015, 12:42

Musím uznať že si to vystihol a máš pravdu discus je dominanta to je pravda...
martin.k
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30 Nov 2015, 21:11

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod patko226 » 04 Máj 2016, 12:58

a ako je to spolunažívanie skalárov s diskami? Na nete je veľmi veľa fotiek práve v tejto kombinácii...

aquarium7-1_web.jpg
i´m cichlid positive
Obrázok užívateľa
patko226
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 17 Jan 2015, 14:50

Re: discusi + menšie rybky

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 04 Máj 2016, 15:32

Za mna pohoda, je treba však dodržať určité pravidlá. Chovať viac terčovcov ako skalárov, terčovce by mali byť od začiatku väčšie ako skaláre.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57


Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron