Satani a spol.

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 08 Jan 2016, 11:46

paloi píše:Ja to poznám, od vodky sa ťažko odvyká ;)


Tak toto nahodou viem :D a dakujem pekne za pochvalu :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod nhkg » 08 Jan 2016, 18:08

Jak funguje ten vodka filtr? Nepotřebuje to nějakou anaerobní část filtru (bez přístupu kyslíku)? V poslední době jsem je u nikoho neviděl, maximálně občas filtr se sírou.
A L128 ti moc nedoporučuju, jsou sice krásní, ale neužiješ si jich, bo budou furt zalezlí. Navic u mě žrali echinodory velkém.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 08 Jan 2016, 18:44

No v podstate to funguje tak, ze ty dodas bakteriam palivo, vo forme uhlika, ktory alkohol obsahuje, tym padom podporis ich mnozenie, v dosledku coho by sa malo redukovať NO3. Ak sa pletiem, tak ma opravte.
Haha, mam L200, tiez casto nevychadza a s tymi echinacmi si trafil klincek po hlavicke :D u mna ziaden echinodor nevydrzi, zeru to jak besne. Vecer zasadim, rano je uz ohlodany :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod huhu » 09 Jan 2016, 20:03

Ked som cital prve ridky tvojo prispevku, tak sa mi vratili krasne spomienky na skuskove obdobie... tiez som vtedy stihal vela veci :D.
Teraz ma ber kusok s rezervou, ale cele mi to pride velmi zlozite. 4x filter, denne menu na kazdy den, z tej chemie som rozumel len vodke :) (ja s odvykanim od nej nemam zial ziadnu skusenost... ja som ochuteny alebo bylinkovy pijak :D), pridavas bakterie a podobne. A pritom mas paradne akva, je tam vela zelene aj vsetkeho tak nerozumiem preco je potreba tolko "komplikovanosti" kolo toho. Ja som riesil akvarium aby som mal pohodu nie milion starosti kolo neho :). Neviem ale pride mi to take zlozite ako som pisal. Ja mam sice afriku a ta mozno nepotrebuje tolko "opatery" (dobry zabeh, filtracia a vymena vody) ale ak je pravda, ze ked pri amerike treba tolko aktivit k spokojnosti tak o nej prestanem sfleku uvazovat :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 09 Jan 2016, 22:10

Pohoda :D Ja som zas skorej na tmave veci, ale tak vies, ked si student nikdy nevies, co budes pit :D Ono sa to zda zlozite, ale vlastne neni, len su sputene 3 externe a jeden vstavany vnutorny filter. Ja by som bol tiez najradsej, keby mi staci jeden filter a hotovo, lenze, budem k sebe uprimny, mam rad "lehce" prerybnene akvarium :D Proste, "aby sa to tam hemzilo" a to sa odzrkadli na na kvalite vody. Mam rozmaznane ryby, napriklad ten melon, nikdy nic ine okrem morcacieho a hovadzieho srdca v hube nemal, ked som 3 dni nekrmil srdcom, nezral :D je to vychcana svina :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Jan 2016, 00:06

bakterie ti NO3 neredukuju, ale vytvaraju...mne ta vodka pride zbytocne vylievana do akva.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Jan 2016, 08:56

Jsou bakterie, které z NO3 umí udělat N2 (to se z akvária vypaří do vzduchu) a ještě nějakou neškodnou sloučeninu (třeba H2SO4 - kyselinu sírovou). Ale potřebují nějakou potravu, aby mohly žít. Většinou se k tomu používá síra. U síry provádějí bakterie požadované reakce pouze když nemají přístup ke kyslíku.
S tou vodkou to je složitější. Není k ní na netu dost informací. Co jsem našel, tak nefunguje každému a bakterie živící se vodkou a NO3 pak dělají povlak na hladině, sklech a dekoracích. Prý je nutností skimmer. Ale pokud to bude fan_tomasovi fungovat, tak bych to asi taky zkusil v nějakém pokusném akváriu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Jan 2016, 09:50

aha čiže myslíš proces nejakej denitrifikácie hej?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 10 Jan 2016, 10:35

Ano ano a s povlakom mozem suhlasit, tvori sa, avsak v minimalnom mnozstve.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 10 Jan 2016, 11:07

Nutnost skimera, by som videl len v okyslicovani vody, lebo ked sa v akvariu premnozia nahle bakterie, prudko poklesne O2 vo vode, mohli by sa ryby udusit. Ak by niekto chcel robiť pokusy, ked som mal morske akvarium, tak som tam fical na dennom davkovani 2ml tohto roztoku - 300ml vodky, 9g glukozy, 50 ml octu, fungovalo to perfektne. Neviem to popisať odborne, ale uplne laicky, ide o to, ze niektore bakterie maju radsej vodku, ine ocot, ine cukor, zrejme to bude suvisiet s chemickou strukturou uhlika, ktory maju tieto potraviny v sebe. Zakladne davkovanie je pisane na 0,05-0,5 ml roztoku denne, zalezi od toho ako vela NO3 je v nadrzi. Dolezite je, aby sa to tam davkovalo pravidelne, teda kazdy den, lebo sa vyspetuje kolonia bakterii, ktore su zvyknute na pravidelny prisun potravy, ked ju nedostanu, uhynu a viete co bude nasledovať.
Ja zatial davkujem len vodku, lebo som lenivy ist si kupiť do lekarne glukozu :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia