Vieja maculicauda

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 02 Jan 2016, 19:34

[quote="Janek"]Chápu tě tedy správně že synspilum je výrazně slabší ?
Áno, maculicauda je skrátka iná váhová kategória a myslím že je to aj temperamentnejšia ryba ako synspilusy.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 03 Jan 2016, 21:26

janci ja som ani taký pocit nemal práveže sa mi zdalo opačné garde síce moje mali len cca 25cm ale samec synspilus mal vždy navrch
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 03 Jan 2016, 22:07

satan z pekla píše:janci ja som ani taký pocit nemal práveže sa mi zdalo opačné garde síce moje mali len cca 25cm ale samec synspilus mal vždy navrch

To si nestihol nič zažiť s nimi...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 03 Jan 2016, 22:21

na toto sa ti ani nevyjadrím pre istotu ale tvoj názor ma potešil :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 03 Jan 2016, 22:38

Synspilusy a maculicaudy boli pomerne dostupné ryby už pred mnohými rokmi a ja som ich možno desať rokov spolu choval a okrem toho som sledoval aj ich spoločné držanie v iných nádržiach, takže si stojím za svojím názorom. Maculicauda je podstatne väčšia a silnejšia ryba, takže cez synspilu sa vždy presadí, takisto bude dominantná voči argenteam, regani a bifasciatom. Jedine fenestratus sa jej môže rovnať, prípadne vraj zonaty sú poriadne beštie. Ale to sú už všetko také pokusy, ideálne riešenie je jeden pár z rodu v nádrži. Myslené pravdaže pri veľkých stredoamerickych cichlidách.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 03 Jan 2016, 22:49

Chlape nik ti tvoj názor neberie ja som ich mal tiež dávno pred tým ako som založil pred 4r zasa akva ty máš svoj názor ja mam svoj nepresviedčam ta o tom že sa mýliš ja nie som FICO proste ja som mal inú skúsenosť ako ty a nezabúdaj na fakt že každá ryba neni rovnaká ako aj ľudia nie sú rovnaký takže v pohode máš inú skúsenosť nechcem ti nadávať ani nič iné proste OK
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 03 Jan 2016, 22:54

Taktika jasná, mít toho víc dokud to jde a pak až si naživo vybrat který druh je synpatičtější pokud by se nedalo jinak.
Já si třeba myslím že hodně záleží i v jakém pořadí jdou do nádrže a v jaké společnosti ryby vyrůstají.
Možná to není ideální příklad, ale například moji nikaragujci jsou neskutečně průrazné ryby, i mezi hovádky 2x těžšími se s tou jejich tlamičkou dostanou přes kohokoli, zaprvé to má druh v povaze, ale je to také podpořeno tím že nebyla chvíle v jejich životě kdy by nebyli v nádrži s výrazně silnějšími většími rybami, takže si museli nabrousit "lokty" a to fest, ale na druhou stranu nikdy nezažili dominantní pozici, takže nejsou zbytečně agresivní a stačí jim když si udrží své.
Podotýkám že mám ty nikaragujce víc jak tříleté. Samec je velikánský, žádný v růstu omezený tichošlápek jak to u submisivních samců bývá.
Ač nemám zkušnosti jako mnoho z vás, myslím že zrovna tady není pevně dané nic, vzhledem k povahám a leckdy jemným rozdílům v chovu kterých si člověk ani nemusí být vědom. A i hubu natlouct si člověk často musí sám :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 04 Jan 2016, 06:51

Janek,pekne si to napísal. Nikdy nič neplatí absolútne, a vzťahy medzi rybami v nádrži sú veľmi krehké. Často ti niečo môže roky fungovať, a zrazu sa to zmení, čo je aj prípad tebou spomínaných nikaragujcov, ktorí ma u kamaráta v nádrži udivovali svojou drzosťou,až raz úplne zmizli. Skrátka nejakej silnejšej rybe preplo a dala ich dole, vekom to nebolo. A nestalo sa to raz...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 04 Jan 2016, 06:56

nechcem ti nadávať ani nič iné proste OK[/quote]
Tak to som ti vďačný, že mi nenadávaš za to, že som si dovolil vyjadriť svoj názor na tomto fóre. :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 04 Jan 2016, 18:13

jancibie píše:nechcem ti nadávať ani nič iné proste OK

Tak to som ti vďačný, že mi nenadávaš za to, že som si dovolil vyjadriť svoj názor na tomto fóre. :D[/quote]
:D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia