Vieja maculicauda

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Nov 2015, 11:50

Tak tady už myslím si není co řešit ;)
Tak ať se jim daří a rostou ti jako z vody !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 29 Nov 2015, 12:58

Není není, jsou to maciny jak poleno. Co mě ale zaráží jak jsou štíhlé nízké a dlouhé... na fotkách to ani není tak vidět ... oproti těm asijským F10000000000000000000 :D je to hrozný rozdíl ... no jsem zvědav jakou to nakonec vlastně bude mít figuru a jsem za to opravdu rád že to bude jiné.
Růst musí! :D i kdybych je měl ládovat jak husy šiškama :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Jan 2016, 23:12

Macu na začátku kariery :D
IMG_3851.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 02 Jan 2016, 09:33

Maculicaudy sú pomerne dlho štíhle ryby,aj ked pri tebe im to asi moc nevydrží..... :D
Pre inšpiráciu v prílohe jedna veľmi stará fotka....
Prílohy
046.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jan 2016, 10:15

Janči máš pravdu, když nepočítám breidohri, které jsou podle mě v těle ještě nižší, ale ty svoje jsem od mala neměl, tak ten potěr maculicaud je to nejdelší a "nejšpičatější" z tohoto rodu co jsem doma měl. No uvidíme co se z nich vyloupne, ale už teď si mě získaly.
Jakou máš praxi s párováním? V jaké velikosti nebo stáří ?

Mimochodem ten kus z tvojí poslední fotky může za všechno moje nadšení pro maculicuady. Už roky na tenhle konkrétní kousek pohlížím jako na ideál co do stavby těla který bych jednou chtěl.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Jan 2016, 10:59

Janku no vidíš jaký pěkný ryby ti z toho rostou .
Tu fotku od Jančiho vytiskni , přilep na nádrž ať ty čudly mají nějakou inspiraci a idol do puberty :D
Já měl takhle v děcáku plakát Lemmyho z Motörhead a jakej frajer ze mě vyrostl - jen fotr z toho neměl radost .
Pak jsem si po letech ten plakát přenesl do svýho vlastního bytu a vylepil ho na hajzl a strašil s ním později svoje děti :mrgreen:
Tenhle týden po Lemmyho smrti jsem ho sundal a při přípitku na něj ho slavnostně podpálil :evil:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jan 2016, 11:27

Joooo Lemmyho už nikdo nenahradí.

Tohle je ta fotka co mě uhranula :p
http://bigcichlids.6f.sk/upload/1vieja/MACULICAUDA/1/_MG_4493.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod jancibie » 02 Jan 2016, 12:36

Janek píše:Janči máš pravdu, když nepočítám breidohri, které jsou podle mě v těle ještě nižší, ale ty svoje jsem od mala neměl, tak ten potěr maculicaud je to nejdelší a "nejšpičatější" z tohoto rodu co jsem doma měl. No uvidíme co se z nich vyloupne, ale už teď si mě získaly.
Jakou máš praxi s párováním? V jaké velikosti nebo stáří ?

Mimochodem ten kus z tvojí poslední fotky může za všechno moje nadšení pro maculicuady. Už roky na tenhle konkrétní kousek pohlížím jako na ideál co do stavby těla který bych jednou chtěl.

Ved ja sa už 15 rokov snažím popularizovať veľké cichlidy a zdá sa,že zopár nadšencov sa už v našich končinách vyskytuje,takže úkol byl splněn..... :D
Tu som o nich kedysi písal:http://www.akvarista.cz/web/atlas/detail/?id=138
V rýchlosti som ten článok prečítal,dnes by som už nedoporučoval spoločný chov so synspilami ,jednoducho nemajú šancu im vzdorovať. Čo sa týka dospievania a párovania,tam tiež veľmi záleží na tom,pri akej osádke sa mladé maculicaudy vyskytujú.
Tá posledná fotka,to je iná ryba ako ostatné tu prezentované,a jej autor to už trošku prehnal s farbami,aj keď na druhej strane ma dosť ovplyvnil svojimi fotkami,a boli časy keď sme sa o fotení a cichlidách všeobecne bavili celé hodiny.
Lemmyho je škoda....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jan 2016, 17:36

Chápu tě tedy správně že synspilum je výrazně slabší ? Já třeba opravdu velkou maculicaudu nikdy na živo neviděl, tak neposoudím ale synspily jsem vždycky považoval za jedny z opravdu masivních a klidných, přesto průbojných ryb. Uvidíme jak jim to bude vycházet. No můj samec synspilum má výrazný náskok tak uvidíme kdy se to přetočí, přece jen maj maculicaudy teď 12 cm a synspilum necelých 30, takže nějaký čas mám, ale pokud se macu opravdu povedou, nezbyde než synspily odstěhovat. Nikdy se mi nelíbily :D opravdu vůbec, ale skončily u mě náhodou a musím přiznat, že mi přirostly. No uvidíme.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja maculicauda

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Jan 2016, 17:53

Janči máš recht .... Já jsem vždycky obdivoval a obdivuju Vraťovi a Štefanovi fotky . Od nich se toho dá naučit hodně ale pro mě to je stejně na hovno s mojí technikou a pramalou trpělivostí . Ale říkám to bez pochlebování tvoje fotky Janči jsi taky vymakal do krásy a parády ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia