Satani a spol.

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod kvietik » 22 Dec 2015, 23:04

si kupil divoke ramirezky?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Dec 2015, 23:15

jj zastavil som sa po ceste domov v symbioze a co nevidim, altispinozky v jednej nadrzi s mecunami :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod kvietik » 23 Dec 2015, 15:29

Bolivia-Kolumbia v tom mam hokej... :D myslel som, ze si ozaj kupil divoke ramirezky alebo aspon s pôvodom :)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 05 Jan 2016, 15:09

Nema niekto na predaj, pripadne nevie poradiť, kde by som zohnal divocaka Cameta Yellow ? Dakujem ! :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 07 Jan 2016, 23:52

Takze novorocny update !
Som student vysokej a prave sa nachadzam v skuskovom obdobi, takze clovek robi presne to co ma, vsetko ine, len aby sa nemusel ucit! :D Preto som sa rozhodol toto jedno krasne dopoludne na trocha obsirnejsi update, nech vieme, ako sa akvarium ma a samozrejme ake druhy ryb to mam presne v nadrzi (sam to nemam zratane).
Uhyny sa u mna drzali na uzde, ziaden z nich nemal nic spojene s kvalitou vody :) 95% z uhynutych ryb tvoria kamikadze skokani (tetry fredcoucove, SAE, mrenky nadherne) kedze mam "open-air tank" . Zvysnych 5% tvoria 1x Loricaria Rio atabapo (zmizla bez stopy) a 2 dospele disky - jeden Symphysodon discus Rio de Oriximina (samec) , od zaciatku pridania, mal problem s potravou, nechcel nic ine len artemie, vydrzal 4 mesiace. Druhy je Symphysodon discus Leopard, zrejme moja chyba pri transporte alebo aklimatizacii, od vpustenia do nadrze nezral, liecba (praziquantel, flagellol, 36,5°C voda) nezabrala. Cest ich pamiatke !
Akvaristom som uz od mojich 5 rokov, no toto je moja prva vacsia nadrz, takze som patricne experimentoval s rybami, vymienal, predaval az som zistil, co mi vyhovuje, co sa mi paci, kedy mam pocit "spokojneho akvaristu" pri pohlade do nadrze... no a thats it.
Zacnem filtraciou, tu zabezpecuju 3 externe filtre - 2x JBL e901, vyplnene poreznym materialom, iba spodok prveho kosa tvori molitan, na zachytenie hrubych necistot, zvysok tvori 3l JBL micromec, 1l Sera siporax, 1l Seachem matrix, 1l Eheim substrat pro. Treti externak je EX 1200vka, ta ma prvu komoru tvorenu molitanom s bioballsmi, tetra - keramika, siporax, 2kg zeolitu, absorbent fosforecnanov (myslim, ze som pouzil Sera Phosvec). Vyvody a nasavanie su na jednej strane nadrze, nasmerovane na vstavany externy filter, jeho vnutro tvori 10l lavovych kamenov, asi 10l molitanu, 1l raseliny, pohanany atmanom 500l/h. Na vrch filtracie som zasadil jednu Monsteru a plazivy Ficcus, dari sa im dobre, avsak podla doterajsich merani ma ich vplyv na hodnotu NO3 v nadrzi takmer nulovy efekt...uvidime ked sa rozrastu. Vyvod z vstavaneho filtra som zapojil do 9W UV-Ccky, teraz par dni v prevadzke, takze benefity ci negativa zatial komentovat nemozem. Pre lepsiu cirkulaciu vody som pridal jeden stream Tunze 6025. Prilezitostne pustam aj vzduchovanie, zvacsa cez den, v noci ma to rusi pri spanku.
Hodnoty vody su nasledovne - vodivost medzi 150-180 microsiemens, pH 7,4, kH 5, NO3 medzi 25-50 mg/l (neviem presnu hodnotu, lebo pozivam jbl papierikove testy, lebo som lenivy, planujem si kupiť neaky lepsi NO3 test). Hodnota dusicnanov strasne zalezi natom, ako casto krmim a ako casto menim vodu, to vsetko sa odvija od toho, ako casto som doma a mam cas sa hrat s akvariom. Pokial menim len 70l vody tyzdenne, krmim viac krat denne, hodnoty su blizsie k 50 mg/l. Pokial menim 140l vody tyzdenne tak hodnoty nepresiahnu 25 mg/l. Aktualne budem doma travit vela casu, takze planujem menit dovtedy kym, hodnota neklesne pod 15 mg/l. Vodu pouzivam osmoticku a studnovu riedim v pomere 2,5:1. No a chemia podme na to... vzdy po odkaleni, pridam do akvaria davku komercnych bakterii, oblubenu znacku nemam, striedam to, aby sa mi nadrzi vyskytol co najroznorodejsi pocet bakterialnych druhov (UV-Cka je vzdy na par hodin vypnuta ked aplikujem bakterie). Okrem toho pridavam Torben a pre rastliny Profyto. Od vcera som zacal pridavať do akvaria 2,5 ml vodky denne, ako externy zdroj uhlika pre bakterie, ocakavam od toho pokles nitratov vo vode, ked nieco dosiahnem budem referovat.
Konecne sa dostavame k ocakavanemu stock-listu. Aktualne je na "mojich" 90% fully stocked akvarium :mrgreen: . Plava mi tu :
1x Symphysodon discus Rio de Oriximina (WILD)
1x Symphysodon discus Blue diamond
1x Symphysodon discus Red melon
2x Symphysodon discus Red tyrkys
2x Pterophyllum scalare " Rio Nanay"
14x Paracheirodon axelrodi
1x Boehlkea fredcochui
6x Mikrogeophagus altispinosus
3x Mikrogeophagus ramirezi "gold"
1x Guianacara stergiosa
2x Gyrinocheilus aymonieri "gold"
3x Epalzeorhynchos kalopterus
4x Chromobotia macracantha
3x Corydoras aeneus
2x Corydoras sterbai
1x Farlowella acus
2x Pseudoacanthicus leopardus (L114 a LDA06)
1x Ancistrus dolichopterus (L183)
1x Baryancistrus xanthellus (L018)
1x Baryancistrus xanthellus (L200)
1x Panaqolus maccus (LDA022)
1x Panaque nigrolineatus (L190)
1x Leporacanthicus joselimai (L264)
1x Hypancistrus inspector (L201)
1x Peckoltia compta (L134)
1x Hypancistrus sp. (L333)
1x Hypancistrus sp. (L260)

Ryby krmim prevazne hovadzim a morcacim srdcom (Super-Vital 2000) 1-2x denne okrem toho maju pravidelne 2x denne z automatickeho krmitka, nastaveneho na minimum zmes granul od Tetry, Hikariho a Sery. Pre "bottom dwellers" pouzivam rozne tablety, aktualne mam green algae waffers od Tropicalu, Novo pleco od JBL, Sinking waffers od Hikariho a este moznostvo ineho, podavane obden na vecer. 1x za tyzden dostanu poriadnu davku velkej cervenej komarej larvy a artemie, marinovanych vo fishtamine od sery.
Teplotu vody udrziavam na 31°C pre lepsie travenie krmiva.

Este na zaver prilozim moj "wishlist" :D
1x L046, 1x L128, 1x Symphysodon discus cameta yellow

PS: sorry za dlhsie citanie 8-)

PS2: Ak som niekde napisal nieco zle, pripadne niekde robim chybu, kritizujte, rad sa priucim novym veciam :)
Naposledy upravil fan_tomas dňa 07 Jan 2016, 23:56, celkovo upravené 1
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 07 Jan 2016, 23:55

Foto
Prílohy
rps20160107_173811.jpg
rps20160107_173751.jpg
Foto
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Jan 2016, 07:29

fan_tomas píše:PS: sorry za dlhsie citanie 8-)



Vďaka práve za to dlhé čítanie. A najviac ma potešilo tých 2,5 ml vodky denne. Hneď bude krajší deň :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 08 Jan 2016, 10:35

Ale budu mat stanovenu davku, nechcem z nich vypestovať notorikov :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Jan 2016, 11:23

Ja to poznám, od vodky sa ťažko odvyká ;) Ale z vodky budú mať aspoň ryby čistú hlavu :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod maykovic » 08 Jan 2016, 11:36

Parádne akvárium..
Obrázok užívateľa
maykovic
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 31 Mar 2015, 18:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia