Guianacara geayi

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Sep 2015, 23:36

no moje sú dosť ostré
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Sep 2015, 22:03

Mě ty moje Guianacary začínají štvát. Když jsem je přivez, měli necelé 4cm a chovali se super. Jakmile byl pohyb v místnosti, okamžitě připlavaly k čelnímu sklu a žebraly. Žrádlo torpédovaly tak, že k němu dravé a mnohem větší Hřebenáče reganovy vůbec nepustily. Teďpo 2 měsících mají něco přes 5cm a jak je pohyb v místnosti, mizí pod kořenem. Půl dne mají stresové zbarvení a i při krmení jim chvíli trvá, než se osmělí. A i když se osmělí a žerou, stačí abych udělal jeden prudší pohyb a jsou zase fuč.
Mám tento problém s rybami dlouhodobě. Dělali mi to čichavci, dělali mi to G. pindare, Skaláři rio Nany,... Svádím to na trámové stropy a vibrace, které se akváriem šíří od kroků a projíždějících vlaků.
Je to normální?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 28 Sep 2015, 22:40

toto som mal aj ja keď mali cca 5-6cm tak sa zrazu začali báť plašili všetky ryby naokolo ale ustúpilo to asi po mesiaci neboj to ich prejde
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod blegon » 29 Sep 2015, 05:47

Já mám na podlaze parkety a taky se to trochu "houpe" a ryby jsou ok.
Oni si zvyknou uvidíš ;).
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 29 Sep 2015, 10:03

netreba sa báť bude dobre neboj sa :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 29 Sep 2015, 13:17

Občas mi to taky dělají, ale většinou jsou v pohodě. Bujurquiny jsou daleko náladovější, hlavně samec. Někdy pomůže zapnout vzduchování, někdy nepomůže nic.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod paloi » 29 Sep 2015, 17:32

Máš s nimi aj iné ryby? Nepomohlo by pridať nejaké ďalšie na rozptýlenie? Mne keď sa plašili malé cichlidy, dokúpil som mečúne podobnej veľkosti alebo tetry čierne. Tetry čierne sú ryby, čo sa aj Petenii splendide ťažko chytali do papule :)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Sep 2015, 18:53

Mám s nimi Crenicichly regani (2 samci a samice) + pár eLek (L445 a L204). Crenicichly jsou právě dost nebojácné, hlavně jak cítí žrádlo. Jsou schopné mi patentky jíst z ruky. Chtěl bych ještě Satanoperca acuticeps a Mesounata mirificus, ale ty nemůžu sehnat. Já mám problém s plachostí ryb dlohodobě. V minulé osádce jsem měl ultra plaché G. Pindare a ti jak se splašili, tak vyplašili i G Tapojas a S. jurupari.
@Satan: Já se nebojím. Pokud mě naštvou, tak je zase vyměním za něco jiného. Plaché ryby nechci, protože pak splaší i ostatní ryby v akváriu. Ale je pravda, že klidných pěkných druhů Jihoamerických cichlid velikosti 10-15cm moc není. Napadá mě jen rod Biodotoma, ale ty moc nechci kvůli náročnosti.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 29 Sep 2015, 22:15

Satanoperca acuticeps aj ja mam ale len jedna mi ostala a zháňal som ďalšie ale nikde nič neni :( lebo mi je jej ľúto keď je taká sama.
ja som predal herosy do akva a geayi sa prestali lakťa niekedy sa splašia ale to len keď rýchlo prejde synátor popri akva
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Guianacara geayi

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 30 Sep 2015, 10:04

Jestli máš dlouhodobě problém s plachostí ryb, tak já bych hledal problém ve vodě. Zvýšením teploty, filtrací přes rašelinu (eheim ehfitorf) a aktivní uhlí. Možná snížit intenzitu osvětlení.
Menší nebojácné cichlidy můžou být Laetacary fulvipinnis, thayeri, Australoherosy scitulus, minuano. Cichlasomy portalegrense, dimerus.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia