Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Neprečítaný príspevokod Natálka98 » 01 Sep 2022, 15:17

Ahojte. Mala by som na vás ešte 1 otázku. Rybku som skúsila liečiť a nechala som ju v samostatnej nádobe. Plutvy jej pekne dorastajú. Môžem ju podľa vás vrátiť do akvária ?
Prílohy
658D1E3D-1EBD-4F91-B407-6277D9D7FBD4.jpeg
Natálka98
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22 Aug 2022, 09:14

Re: Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Sep 2022, 06:21

Takhle z fotky to vypadá, že má trochu propadlé břicho, ale to bude asi hladem nebo stresem?
Dávala jsi nějaké léčivo?
Jo, hodil bych ji zpátky ale pozoroval bych delší dobu jak se k ní budou chovat ostatní.
Tlamovce jsem nikdy neměl, tak nevím jaké je jejich chování, když se jim vrátí do hejna na nějakou dobu odloučená ryba?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Neprečítaný príspevokod Natálka98 » 02 Sep 2022, 07:33

Tá fotka trochu skresľuje. Bruško nemá tak výrazne prepadnuté ale je pravda, že trochu schudla ako pár dní nejedla. Pravdepodobne má aj stres z toho, že je sama v samostatnej nádobe. Nasadila som jej liečivo proti bakteriálnej infekcií ako mi bolo poradené. Použila som konkrétne eSHa hexamita. Oddelená od ostatných rýb je cca 2 týždne.
To ako sa k nej budú chovať naozaj neviem. Keď som ale prednedávnom pridala do akvária nový pár prisavnikov nemali s tým žiaden problém.
Natálka98
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22 Aug 2022, 09:14

Re: Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 02 Sep 2022, 19:20

eSHa hexamita ..nie je celkom proti bakteriálnej infekcii , ale rybke sa polepšilo ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Otrhané plutvy a poškodené šupiny

Neprečítaný príspevokod Natálka98 » 05 Sep 2022, 11:07

Nakoniec som teda prišla na to, že rybka nebola pravdepodobne chorá ani predtým,ale plutvy jej poškodili ostatné ryby. Dala som ju totižto späť do akvária a konkrétne 1 ryba na ňu neustále útočí a plutvy jej stihla poškodiť zase, čiže som ju musela dať zase do samostatnej nádoby. Šanca na vrátenie do pôvodného akvária už asi nie je však ?
Natálka98
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22 Aug 2022, 09:14

Predchádzajúci

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron