Paretroplus menarambo

Diskusia o afrických riečnych cichlidách, cichlidách z Ázie, Madagaskaru

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Júl 2019, 21:20

Janči i při malé informovanosti o těchto pokladech jsem nejednou četl, že pokud to vyroste do puberty a začne si to uvědomovat svoji sexualitu, dokážou být na sebe velmi ostré.
Tvůj kamarád, který je chová už delší dobu a od kterého jsou tvoje fotky by mi to asi vysvětlil . Jsou to ryby asi tajemné ale určitě na ně existuje nějaký recept.
A lidí kteří je tady chovají několit let i v dospělosti nebude mnoho. Jak jsme se spolu bavili při návštěvě u tebe, je málo lidí kteří dokáží chovat určitý druh ryb třeba po dobu 10 - 15 let a sledovat vývoj jejich chování od malých rybek až po "důchodcovský" věk, který se u mnoha rodů často mění postupem času.
Každopádně věřím že tyto madagaskarské ryby si zaslouží vlastní nádrž a komunitu ryb ze stejného prostředí aby vyniklo jejich chování ;)

Něco takového jako je tvoje království Cichel ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod sumdir » 06 Júl 2019, 10:09

paloi píše:
jancibie píše:
head66y6 píše:Super Ondro!
Držím ti palce s těmito klenoty ;)
Až mě doopravdy naserou věčné šarvátky párů a vnitrodruhová agresivita ve skupinách ryb a rozhoupu se konečně k tomu že si ve velké nádrži nechám pouze jednu rybu stejného pohlaví od každého rodu nebo druhu, tak si od tebe jednoho tohoto krasavce koupím, pokud ještě budou :mrgreen:

no ale prečo to chceš urobiť práve pri rybách ktoré sa chovajú v skupine????? :mrgreen:


Heady žartoval, veď ho poznáš ;)

Ja už som mu písal SS, na tieto ryby sa treba veľmi dobre pripraviť, aj psychicky, aj finančne, aj priestorovo. A bude treba naozaj veľké stádo. Alebo hneď dve. A my si raz pre dve také stáda "pojedeme" ;)


klucíííí, ja chci taky staaaado. veliký staaado. vemte mě se sebou.......... moc prosííííííííím, budu hodnééééééééééj :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Júl 2019, 07:19

Nazdar Sumdir ;)
No manželka ti sice vyměnila klávesnici, jak jsi psal jinde a mezerník ti teď šlape celkem slušně ale zase se ti zasekávají některá písmena a vynechává ti občas caps lock :mrgreen:
Ale mě to fakt nevadí, já ty tvoje "křížovky" luštím opravdu rád!
No až se s Paloiem někdy rozhoupeme a vyrazíme pro stádo, tak ti určitě dáme vědět, protože by mě zajímalo jak jsi na tom s mluveným slovem?
Jestli jako se psaním tak to bude po cestě v autě óóóbrovská prdel :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod blegon » 08 Júl 2019, 08:23

Momentálně budou bezproblémově k sehnání takže připravujete nádrže :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Júl 2019, 09:53

head66y6 píše:No až se s Paloiem někdy rozhoupeme a vyrazíme pro stádo, tak ti určitě dáme vědět, protože by mě zajímalo jak jsi na tom s mluveným slovem?
Jestli jako se psaním tak to bude po cestě v autě óóóbrovská prdel :mrgreen:


Heady, nemysli si, koktavý nie je, dokonca by sa nám hodil ako tlmočník, ale u neho je iný problém. My dvaja si v robote vybavíme dovolenku, máme vedúcich, čo majú pochopenie pre našu diagnózu. Lenže Sumdira nepustí jeho Obersturmbannführer :mrgreen: Musel by ísť cez víkend :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Júl 2019, 10:46

paloi píše:
head66y6 píše:No až se s Paloiem někdy rozhoupeme a vyrazíme pro stádo, tak ti určitě dáme vědět, protože by mě zajímalo jak jsi na tom s mluveným slovem?
Jestli jako se psaním tak to bude po cestě v autě óóóbrovská prdel :mrgreen:


Heady, nemysli si, koktavý nie je, dokonca by sa nám hodil ako tlmočník, ale u neho je iný problém. My dvaja si v robote vybavíme dovolenku, máme vedúcich, čo majú pochopenie pre našu diagnózu. Lenže Sumdira nepustí jeho Obersturmbannführer :mrgreen: Musel by ísť cez víkend :mrgreen:


Napíšu Sumdirovu führerovi dopis, kde přiznám že Benešovi dekrety byly špatné a nabídnu mu navrácení některé části sudet z České strany.
Sice se nám o kousek zmenší republika ale ve finále hovno zle - stejně nedokážeme udělat po celé republice ani normální silnice za které by se člověk nemusel stydět, tak ať si je opraví Němci.

To už by na dovolenou pro Sumdira ve všední den mohlo stačit ne??? :mrgreen:

A jinak k menarambo ...... Ondro ty jseš ale pokušitel :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Júl 2019, 11:04

Ondro je šikovný, to už dávno vieme ;)

Ale ak to bude v blízkej dobe, cca do pol roka, tak ja nie som na menarambo pripravený. Musel by som mať samostatné akvárium a aspoň 300 litrov objem, inak ani nemá zmysel začať.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod blegon » 08 Júl 2019, 11:32

Nemyslím že je odchovám já.
Začal je dělat Marek Míšek a už je nabízí v inzerci :D
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod jancibie » 08 Júl 2019, 16:01

head66y6 píše:Janči i při malé informovanosti o těchto pokladech jsem nejednou četl, že pokud to vyroste do puberty a začne si to uvědomovat svoji sexualitu, dokážou být na sebe velmi ostré.
Tvůj kamarád, který je chová už delší dobu a od kterého jsou tvoje fotky by mi to asi vysvětlil . Jsou to ryby asi tajemné ale určitě na ně existuje nějaký recept.
A lidí kteří je tady chovají několit let i v dospělosti nebude mnoho. Jak jsme se spolu bavili při návštěvě u tebe, je málo lidí kteří dokáží chovat určitý druh ryb třeba po dobu 10 - 15 let a sledovat vývoj jejich chování od malých rybek až po "důchodcovský" věk, který se u mnoha rodů často mění postupem času.
Každopádně věřím že tyto madagaskarské ryby si zaslouží vlastní nádrž a komunitu ryb ze stejného prostředí aby vyniklo jejich chování ;)

Něco takového jako je tvoje království Cichel ;)

Mne sa práve pri týchto rybách nezdá že by boli na seba nejak extra zlé jedine čo je potrebné tak chov v skupine...nádrž okolo 600 litrov vraj postačuje ale môžem preveriť ako sa im momentálne darí...to skôr paratilapie vedia byť na seba zlé a nepomáha ani väčší počet
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paretroplus menarambo

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Júl 2019, 21:07

Jedna 600l navíc by byla dřív jednodušší než sehnat 10 těchto ryb naráz ........ až teda do nedávna :D
Máš recht Ondro, koukal jsem na Míškův inzerát taky. Brzo bude Madagaskarem zaplavený celý československý trh :mrgreen:
Teď už jenom aby se dcery vdaly a mě po nich zůstal volný pokoj (nééééé musí mi pro ně zůstat nějaké místo, kdyby se náhodou něco nepovedlo ;) ), anebo abych překonal svoji lenost a postavil si malej rodinnej domek s malým nalepeným domečkem vedle garáže a kotelny, kde by bylo pár nádrží ........... no tak dost :lol:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia