Etroplus canarensis

Diskusia o afrických riečnych cichlidách, cichlidách z Ázie, Madagaskaru

Etroplus canarensis

Neprečítaný príspevokod Ozzman1 » 03 Jan 2020, 22:36

Caute pani,

Chova tu niekto Etroplus canarensis z Indie? Nie su to sice ziadny krasavci, ale nejak ma zaujali a rozmyslam, ze si spravim biotop s nimi + Sahyadria (Puntius) denisonii atd.

Prvy problem, na ktory natrafujem je, ze neviem, kde ich zohnat. :)

Dik!
Ozzman1
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24 Okt 2019, 19:03

Re: Etroplus canarensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Jan 2020, 11:50

Zdar,
E. canarensis ne ale asi před 2 roky jsem měl dospělý pár Etroplus suratensis. Dokonce se to i jednou vytřelo ale asi po 8 měsících hráblo samcovi P. breidohri kteří byly s nima v nádrži a zabil nejdřív samce a po pár dnech i samici suratensis. On mi tenkrát zabil víc ryb.
Ty suratensis byly parádní ryby!
Hele, v roce 2019 jsem viděl E. suratensis a E. maculatus několikrát u Romana Papíka v Dříteči. Nevím jestli je ještě má ale minimálně bude vědět kde by se dali sehnat. Zkus mu napsat mail a zeptat se jestli má anebo bude mít ;) Třeba by sehnal i ty E. canarensis ?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Etroplus canarensis

Neprečítaný príspevokod kvietik » 04 Jan 2020, 12:08

Mne sa viac páčia E. suratensis. Tiež som kedysi po nich pozeral, ale ja nemám moc nervy riešiť ťažko zohnatelné ryby :roll:
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Etroplus canarensis

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 08 Júl 2022, 19:07

Zdar, včera jsem byl ve Viváriu a jsou tam k mání E. Suratensis v počtu asi 25 ks. Fakt nádherné ryby ve velikosti 8-10cm, cena myslím 250kč.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí


Späť na Ostatné cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť