Akva expo 2016 Rychnov

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Sep 2016, 21:39

Heros
Prílohy
Akva Expo 2016 057.JPG
Akva Expo 2016 056.JPG
Akva Expo 2016 054.JPG
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Sep 2016, 21:48

Zavěrem, na výstavě chyběly astronotusy, potamotrygoni, což beru jako silný nedostatek. Jinak dale byly na vystavě, mekki, octofasciati, nigrofasciati, sajici, akary hnědý a jeden electric blue, modrá akara. Ryby byly zalezlý za kytkama, takže nebyly vidět, proto jsem nefotil. Letos mě to přišlo slabší, pěkné zastoupení scalár, sice některé nic moc, hodně teter, s klukem jsme koupili 7 ancistrusu, a párek rájovcu, a kytku echinodorus. Na výstavě jsem vystavoval dva samce tocantins, skupinku teter černých a dánií reriro. Závěrem chci říct, že pro mě absolutní top byly scalary putumayo a pak ty moje. Jinak manacapury byly mrnavý nevybarvený, altumy chyběly, takže další mínus a nanayky taky nebyly, pouze na prodej.
Prílohy
Akva Expo 2016 060.JPG
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod bano » 18 Sep 2016, 00:33

Predpokladám že tie skaláre Essequibo tam zatiaľ ešte nikto nemal.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 18 Sep 2016, 01:08

ještě né ,ale věřím,že Staněk si jednou sežene,doufám.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Sep 2016, 05:27

Vlasto, ja som vedel, že na Teba sa dá spoľahnúť, vďaka za reportáž :) Myslel som, že aj vzhľadom na Headyho skorú pozvánku sa tento rok dostavím, ale nepodarí sa :(

Mňa by ešte zaujímalo, aký rad bol pred vstupom na výstavu. Ako dlho sa tam zvykne čakať? Kedysi som videl foto čakajúcich pred budovou a bol to deprimujúci pohľad :(
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 18 Sep 2016, 06:58

paloi píše:Mňa by ešte zaujímalo, aký rad bol pred vstupom na výstavu. Ako dlho sa tam zvykne čakať? Kedysi som videl foto čakajúcich pred budovou a bol to deprimujúci pohľad :(


V tom si myslím, že komplikace není a naopak nikdy se mi tam nestalo, že by tam nebyla přátelská povaha "davu" a nebyla to celkem příjemná procházka i vzhledem k většímu množství lidí A ŽE JÁ DAVOVÉ AKCE VÁŽNĚ NEMUSÍM ... záleží kdy výstavu navštívíš, funguje celý týden a ke konci je prý nejlepší.
Ryby už jsou smířené s prostředím, teprv se vybarví, pozují a atmosfera je tam prý taková, že člověk u každého akva můžeš postát půl hodiny aniž by někomu překážel.


Jinak tedy souhlasím s Vlastou. Návštěva nezamrzí, to nikdy, ale letos tam opravdu chyběly ryby, které člověk jen tak nepotká v akvaristice. Poměrně hodně Afriky, z mého laického pohledu, né zas tak kvalitní a hromady běžných rybek. Krásných, ale chyběla tam nádrž s něčím impozantním. Skoro bych až řekl, že tomu letos chyběla dominanta, nebo chcete li "maskot" výstavy, v podobě veliké cichlidy, u které děti křičí přes půl místnosti "Mami honem, koukej jaká je tady obří ryba!!!"
Dřív to plnily zmiňované arowany, rejnoci, ocelláti, nebo dříve Vlastova středoamerická banda (Pearsei, bifa, synspilum atd. )

Taky vypíchnu krásně ustrojená akvária, mám pocit že vyšly z rukou kolegy Flegra. Hromady mechu, kořenů a na výstavní možnosti opravdu pěkně zařízená akva.

Nákupní část jako vždycky fajn, není nouze na serepetičky, součástky, rostliny, hromady krmení za dobré ceny. Prodej ryb standard, bývaly tam i větší špíčky, z řad krunýřovců a dalších a velké cichlidy nic, takže tam samozřejmě cichlidářovi ukápne slza že (nebo možná i naopak, že nebude muset ničemu odolávat :D ), ale asi za to buďme spíš rádi, při tom chaosu na prodeji, když prodejci nemají šanci zasondovat, kam ryba vlastně putuje, popřípadě zasáhnout a obeznámit o budoucím růstu a povaze ryb,je spíše dobře, že laická veřejnost nemá šanci do svých 30 a 50 litrových akvárií kupovat hromady malých roztomilých ocellátů a ostatních.

A nakonec jako překvapení pro mě z výstavy odnáší nálepku "TOP" rybka z prodejních nádrží. Labyrintkář nejsem a nikdy nebudu, ale své nejoblíbenější mám a ač jsem nedoufal že je někdy na živo uvidím, čekaly tam na mě nádherné dospělé kusy vzácných
Betta macrostoma.

Ilustrační foto
Obrázok
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 18 Sep 2016, 07:29

Za krásných 1200 Kč.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 18 Sep 2016, 07:42

Ještě se s váma musím podělit o jednu usměvnou epizodu ,která se mi stala ,po příjezdu na výstavu.Ráno v 8. 30 jsem byl domluvenej s Kosákem ,že přivezu na prodej dania a než jsme je vylily do akvárka ,tak se mě zeptal jestli vystavuju ,já že né.že jsem na výstavu nabízel a pak se nikdo neozval,tak jsem myslel ,že neni zajem a tím to skončilo. A on mě řekl ,že tam mám připravené dvě akva na tocantins ,tetry a dánie s popiskem a že jsou prázdný,tak jsem se rychle otočil domu a přivezl ryby ,tak za chodu výstavy ,jsem tam ještě vyndaval s kyblu ryby,scalary ,zmatený a odřený,ale byl to pro mě stres ,takhle narychlo přivést ryby.Oni mi potvrzovací email poslali a spadlo to do spamu,tak jsem nevěděl,že semnou počítaj.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Sep 2016, 08:17

Teraz sa na to asi pozeráš ako na úsmevnú epizódu. Ale asi Ti to nebolo jedno. Určite si nadával (možno na seba, možno na organizátorov)...

V podstate si im tú výstavu zachraňoval. Inak by mali prázdne 2 akváriá. Jubilejná 40-ta výstava a taká by to bola ostuda....... :)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Akva expo 2016 Rychnov

Neprečítaný príspevokod blegon » 18 Sep 2016, 12:53

Jó ty Betta Macrostoma jsou pro mě z výstavy také jedny u nej. dále mě zaujali mesonauty,guianacary...sumci samozřejmě také a po tom i některé skaláry hlavně Tocantins.
Teď nevím jestli si pamatuju dobře,ale ta cena u těch bett 1250kc byla za pár ?
Nebo to bylo za kus?
Přemýšlel jsem nad nimi,ale cena mě odradila.

Nicméně dnes jsem si to na burze v HK vynahradil párečkem betta channoides zase jedna malá nádrž doma navíc :D .

Jinak výstava super jako vždy,ale jak už bylo výše psáno chyběla tam nějaká ta "pořádná" ryba.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron