labidochromis caeruleus yellow

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 24 Jan 2015, 15:05

Mam asi nejaku chorobu u yellowky, rychlejsie dychaju maju sedive bodky resp. povlak keby stmavli do siva, co to moze byt? Ja tipujem na oodiniozu? Nic noveho nemam, boli len ryby vybrate vlozene ziadne ani dekoracia, jedine ze som vicistil filter. Pomooooc
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod Rostro » 24 Jan 2015, 16:18

Foto náhodou nemáš? Ak rýchlo dýchajú môžeš to mať slabo okysličené.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 24 Jan 2015, 16:45

Okislovac nemam, mam vyvod filtra nastavene aby vyrilo hladinu, doteraz bolo ok, a pritom som vybral s akva 9 ryb, pred 2 tyzdnami, zmeram pre istotu aj hodnoty v akva, ale jeden labidochromis je za hadickou filtra. Foto nepodarilo sa mi urobyt.
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 29 Jan 2015, 16:11

Takto vyzera, stale sa skriva za rampou. Ale ked je krmenie tak zere, ked som pri ajva priplave, inac niekedy vyjde niekedy je za rampou hodiny. Co sa zmenilo v akve ze som vybral 9 ks hongacov a jedna samicka yellow je samostatnom nadrzi, nosi ikry a maju teraz silnejsie ziarivky namiesto 2x39 je tam 2x54w a krmivo namiesto osi vivid color mam sera floru co vyrazne im lepsie chuti. Terajsia osadka v akva 9yellowiek a 6 maingano.

Neviem ci nahodou vacsie samec nenachana ho do rohu, tento ma cca. 8cm a vyzera aj tento na samca.

Sorry za skaredu fotku, taku zelenu sa mi podarilo urobyt nemal som cas hrat sa s fotakom

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... 6f6b4e.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... b407ac.jpg
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod simon » 30 Jan 2015, 20:33

Podľa tej fotky ryba vyzerá že jej nič nieje. Ako sú na tom ostatné ryby? Myslím správanie, dýchanie, zfarbenie. Môže byť aj chorá, ale to ešte nemusí byť katastrofa. Ryby môžu ochorieť a môžu aj uhynúť. Tak je to aj v prírode. Ak máš dobré hodnoty vody, preliečil si, tak by to malo byť OK.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 30 Jan 2015, 23:04

Hodnoty vody su ok, dychaju v poriadku, jedine ze sa schova za rampu, a aj ostatne su v poriadku. Dal som tam 2 pl solu piatok jedine mozno pomoze
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 16 Mar 2015, 17:49

Moze byt takto sem tam yellowka cierna? Ja si myslim ze su to pigmentove skvrny.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03 ... b81620.jpg
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Mar 2015, 08:58

Chcem sa spýtať.
Moja zostava:
7x Metriaclima sp. "zebra chilumba" Maison Reef
7x Melanochromis maingano
5x Labidochromis hongi red top (Sweden)

Od kedy som sa vzdal yellowiek chýba mi tá ic žltá farba. Chcem sa spýtať či je možnosť pridať 1-2ks yellowiek a podľa možností íba samičiek alebo to nedoporučujete.
Nechcem aby sa množili, chcem ich len pre potešenie ale v takom malom množstve to asi nieje reálne. A k daným druhom 1-2 ks yellowky je podľa vás blbosť? Viem že majú radi väčšie množstvá, ale pýtam sa či náhodou nemáte skúsenosti, lebo som videl niekoľko akvárii kde boli i ba po 1-2ks.
ďakujem za radu.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod polygraf » 17 Mar 2015, 11:23

Ja osobne 2 ks som mal kedisy ak v spolocenskom a bolo pohodo
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: labidochromis caeruleus yellow

Neprečítaný príspevokod simon » 21 Mar 2015, 12:18

Veď si urob nejakú anylýzu a prehodnoť podľa objemu vody a správaní tých rýb, ktoré už máš. Ak to chceš na spestrenie a ojem akva a povaha rýb, ktoré tam máš, vyhovuje, daj ich tam. Ja som mal aj tak, že som mal aj po jednej rybe z niektorého druhu. Niečo teba aj vyskúšať.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron