hlístice

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

hlístice

Neprečítaný príspevokod dýdý » 13 Dec 2014, 11:05

Ahoj, potřeboval bych poradit. U ryb labeotropheus trewavasae se mi objevily divné výkaly. Výkaly nejsou u ryb pořád jen občas, jsou bílé a dlouhé. Ryby normálně žerou chovají se přirozeně. přišel jsem ovšem o 2 mladé kusy. Dnes v akváriu jsem koukal a objevil jsem ve vodě malé "červíčky" cca 0,1 až 0,5 cm veliké. Někteří se kroutily někteří ne. Myslíte že jsou to hlístice ? Poradil by mi někdo prosím jak na ně ? díky za užitečné info :)
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: hlístice

Neprečítaný príspevokod simon » 15 Dec 2014, 13:37

dýdý píše:Ahoj, potřeboval bych poradit. U ryb labeotropheus trewavasae se mi objevily divné výkaly. Výkaly nejsou u ryb pořád jen občas, jsou bílé a dlouhé. Ryby normálně žerou chovají se přirozeně. přišel jsem ovšem o 2 mladé kusy. Dnes v akváriu jsem koukal a objevil jsem ve vodě malé "červíčky" cca 0,1 až 0,5 cm veliké. Někteří se kroutily někteří ne. Myslíte že jsou to hlístice ? Poradil by mi někdo prosím jak na ně ? díky za užitečné info :)

Dlhé biele výkaly sa občas môžu objaviť. Ale ak bol u týchto rýb úhyn, môže to byť spôsobené parazitom (tzv. Hexamitóza). Výkaly by mali byť nápadne svetlé, dlhé a tenké. Ďalšie príznaky by mali byť také, že ryby tmavnú. Na začiatku tohto ochorenia by sa mohli objaviť v okolí hlavy aj bočnej čiare červíkovité uzlíky. Dá sa to liečiť Entizolom. Toľko som našiel v mojich poznámkach.
A tie červíčky, to netuším, čo by to mohlo byť. Či je to parazit, alebo indikátor dobrého prostredia. S týmto ti neporadím.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: hlístice

Neprečítaný príspevokod dýdý » 15 Dec 2014, 14:44

Děkuji za radu. Nejprve jsem taky myslel že je to bičíkovec nebo (Hexamitóza). Přeléčoval jsem flagellolem. Výkaly bíle se objevují občas né pořád tak snad to bude v pohodě :)
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: hlístice

Neprečítaný príspevokod duri » 06 Okt 2015, 19:44

Nejako sa to rozlustilo, co boli tie cervicky? Zbavil si sa toho? Ja to mam v piesk, vidim to, ked odkalujem a netusim, co to je.


Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13


Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia