Satanoperca acuticeps

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Okt 2018, 18:37

Chov jak jiné satanoperky a geophágové, akorát jsou mnohem náročnější na kvalitu vody a krmení (doporučuje se krmit 3x denně). Možná i víc jak démoni. Zato by ale neměly moc vyrůst, počítám do 20cm a hrabou určitě nejméně ze všech zeměžroutů co jsem měl. Všechny co mám jsou odchovy původem od Glasra. Mám jich 8 ve velikosti kolem 10cm. Z toho dvě ke mě doputovaly trnitou cestou od Satyho a zbytek jsem koupil v Polsku. Bylo by jich mnohem víc, ale o nějaké jsem přišel v karanténě, nějaké nepřežily cestu od Satyho k Ondrovi a jedna měla podivné výrůstky na prsní ploutvi, tak jsem ji musel utratit.
A měl jsem i 2 kousky wild. Ale dostal jsem je v mizerné kondici a nepřežily v mojí vodě dlouho. :(
Prílohy
samn4.jpg
samn3.jpg
samn2.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod RAP » 09 Okt 2018, 19:58

nhkg píše:Chov jak jiné satanoperky a geophágové, akorát jsou mnohem náročnější na kvalitu vody a krmení (doporučuje se krmit 3x denně)........ nepřežily v mojí vodě dlouho. :(

A nebude ta náročnost díky té tvojí vodě? O poskytováném krmení pochyby nemám.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod nhkg » 09 Okt 2018, 20:05

S mojí vodou zatím žádný zeměžrout neměl problém. Akorát jsem neměl démony, ale Wunti je chová bez problémů a má stejný vodovod.
Dlouhodobý chov wildů asi bude chtít měkčí vodu než mám. Ale těžko říct, koupil jsem ty wildy v mizerné kondici.
Chcíplo mi pár odchovů v karanténě s nezaběhlým filtrem, přitom jsem měnil vodu ob den a wild geoši tam byli v pohodě. Takže si myslím, že budou mnohem citlivější na dusikaté látky než většina zeměžroutů. Kvůli nim jsem si i pořídil anex.
Navíc jsou tyto ryby dost háklivé na transport, což potvrdí i Ondra.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Okt 2018, 05:16

Já mám ph 7,2 a tvrdost 15 a jeden kus od Satyho, co jsem ho měl na letním bytě, tak prosperoval dobře. Nevadily i delší intervaly výměny vody, to heckelky snášely hůře.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Okt 2018, 13:20

Jsem rád, že se aspoň dvě ujaly a maj se k světu.
Já jim míchal vodu z RO a údržbu dělal každej 5 den. Hold ten transport jim neděla dobře. Každej nemá možnost posílat ryby pod kyslíkem.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2019, 21:12

Pár fotek, bohužel už mám jen 4 kousky. :(
Prílohy
sa4.jpg
sa5.jpg
sa6.jpg
sa7.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod perchess » 03 Feb 2019, 23:58

Pekné kúsky, ešte ti podrastú.... Ja som mal 4 ks (Glaser), keď dospeli a spárovali sa, nechal som si len ten pár. Mal som ich 8 rokov, samec dorástol do 18 cm, samica 14-15. Akva 240 l, teplota 26-27°C, pH 5,5-6, tvrdosť 3-4, veľa dreva (výluhy). Kŕmenie 1x za deň, občas 2x. Sú veľmi ľakavé na prudké pohyby, ale nie plaché, bez problémov žrali z ruky resp.pinzety. Veľmi mierne povahy (mimo obdobia trenia). V akva boli spolu so 4 ks Biotodoma wavrini, bezproblémové spolužitie.
Držím palce, nech ti robia radosť!
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 05 Feb 2019, 21:05

Nádherný fotky. Snad ti vydrží.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Feb 2019, 18:18

Jsou to opravdu pěkný ryby!
Mě se celej rod Satanoperca vždycky líbil mnohem víc než Geophagus i když to k sobě má blízko. Geophagusářům se omlouvám ;)
Hele jen se chci zeptat, protože zase tak zběhlej v těchto rybách nejsem - jak mají na některých těch fotkách jakoby dolík nad očima na čele hlavy?
To tak má být nebo se to s věkem a růstem srovná? Nebo to zůstane?
Nemyslím to nijak zle jen to prostě nevím ... :oops:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Feb 2019, 18:51

Nesrovná se to, budou to mít furt. Dospělý kousek třeba tu: https://www.seriouslyfish.com/species/s ... acuticeps/
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia