Retroculus xinguensis

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod George77 » 13 Jún 2016, 19:56

Přemýšlím výhledově nad pořízením Retroculus xinguensis. Naživo jsme je nikdy neviděl, ale z videa na youtube se mi líbí moc. Nemáte někdo zkušenosti? vim, že sněhulák chová lapidifery, ale na xinguensis nikoho neznám.
Předem díky za jakékoliv zkušenosti nebo typy.
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod nhkg » 13 Jún 2016, 20:04

Zajímavé ryby, jdi do nich. Zkušenosti nemám, ale podle seriouslyfish by neměl být mezi nimi velký rozdíl.
A Sněhulák už je nějakou dobu nemá, zdálo se mu, že má na ně malé akvárium. V Polsku jsem viděl malinké rybičky a vypadali jak Satani, kterým se nechce plavat.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod blegon » 13 Jún 2016, 20:09

Moje slova top rybky pokud budou v Polsku k mání až tam pojedu mohu ti je přivést alespoň ke mě...pokud si tedy nebudeš třeba chtít udělat výlet.
Jinak Sněhulák už je opravdu nemá před třemi týdny jsem na ně koukal u jiného akva maniaka :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod George77 » 13 Jún 2016, 20:11

nhkg píše:Zajímavé ryby, jdi do nich. Zkušenosti nemám, ale podle seriouslyfish by neměl být mezi nimi velký rozdíl.
A Sněhulák už je nějakou dobu nemá, zdálo se mu, že má na ně malé akvárium. V Polsku jsem viděl malinké rybičky a vypadali jak Satani, kterým se nechce plavat.


JAK SATANI KTERÝM SE NECHCE PLAVAT :mrgreen: :mrgreen:

zatím jen sonduju, teď před létem nic kupovat nechci, budu trávit většinu času na chalupě, takže bych to viděl až nejdřív na zimu. to spíš dřív koupím nějaké to Lko. chtěl bych si v zimě právě pořídit do kotelny stojan s pár vytíračkama/karanténama abych mohl nové ryby kam ustájit. ale to se budu muset něčeho napřed zbavit, abych je pak mohl přímístit do velkého, kde už moc místa momentálně není... :(

KDYBY NÁHODOU JEŠTĚ NĚKOHO NĚCO K TÉMATU NAPADLO, PÍSNĚTE, PROSÍM!
Ď.
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 13 Jún 2016, 20:13

Někde jsem četl, že rybky rodu Retroculus žijí pouze v rychle tekoucích vodách. Bude to chtít silnější čerpadlo a vybrat dobře spolubydlící.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod blegon » 13 Jún 2016, 20:15

V tomto čísle je článek o R.lapidifer ;) .
https://issuu.com/salik/docs/akvarium06
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod George77 » 13 Jún 2016, 20:20

techniku bych celkem měl, spolubydla by byli geoši a satani... jen trošku od některého druhu odebrat (buď winemilleri nebo mapiritensis asi..) a mohlo by to klapnout. :P

Ondro, díkys za ten článek, časáky mam někde uložený, ale nepamatoval jsem si, že by tam mohlo být něco o nich...
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod Danny » 13 Jún 2016, 21:35

Zaujimava ryba.Asi bude dost velka.Aj farby pekne. ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod George77 » 13 Jún 2016, 22:02

Weidner uvádí, že můžou dosahovat až 25cm. Zase na druhou stranu, Altifrons nb Daemoni můžou mít dle knih až 30cm...
mě se na nich líbí ty barvy a navíc maj nevšední chování, jak píšeš, jsou fakt zajímavý. žádný jiný ryby se podobně nechovaj jako oni...originál každým coulem ;) akorát jsou poměrně drahý, Glaser za ně chce přes 1300 za kus :?
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Retroculus xinguensis

Neprečítaný príspevokod Danny » 14 Jún 2016, 08:00

Hej pozeral som videa a vyzeraju paradne.Zvlasne maju te prsne plutvy a aj horna je vysoka a zaoblena.No mal by si co tu nik nema.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia