Hypselecara coryphaenoides

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod wunti » 10 Sep 2017, 13:34

liborass píše:no pěkně, jen ze zvědavosti, nějaký mladý spárovaný páreček by se u tebe nenašel?


S tím taky bojují. Udávat pak někde 5 kusu nesparovanych 20 cm maciku by mohl bejt problém. ;)))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod liborass » 12 Sep 2017, 10:12

wunti píše:
liborass píše:no pěkně, jen ze zvědavosti, nějaký mladý spárovaný páreček by se u tebe nenašel?


S tím taky bojují. Udávat pak někde 5 kusu nesparovanych 20 cm maciku by mohl bejt problém. ;)))


No ne mohl, ale je to problém. Ono se to dobře řekne, že pár se vybere nejlépe ze skupiny kolem 10 ks, ale pak nastane nerudovská otázka kam s těmi zbylými osmi kusy...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Sep 2017, 10:48

Zrovna jsem ten problém řešil u Čichavcu stříbřitých. Nikdo zbylé ryby nechtěl a tvarově i velikostně jsou to mizerné ryby, tak je dávám zebrinam.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod liborass » 12 Sep 2017, 11:51

Ale ne káždý má doma dravce, kteří to sežerou. To se dá použít u nekvalitních ryb, ale je to škoda u pěkně rostlých a zdravých ryb, které měly tu smůlu, že se nespárovaly...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod RAP » 12 Sep 2017, 12:01

Jak velký by musel být dravec, aby sežral 20cm rybu? To by muselo být tak velké akva, že by mohli zůstat i ty nespárované kusy. :D
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 12 Sep 2017, 12:31

A co si koupit třeba jen 3 kusy? Pokud nemáš ambice na rozmnožení, tak je jedno jestli se napárují nebo ne. A pokud se vytvoří pár bude to jen bonus. Ta tření ryba H. temporalis, co mi zůstala ve společenském akváriu nijak netrpí a v mém cichlidím společenství si svoje místo našla. Nebojí se, neskrývá a normálně funguje. A i při tření páru (zrovna teď mají zase nakladeno) není nijak zvlášť utlačovaná. Prostě pohoda. Předpokládám, že podobné by to mohlo být i u H. coryphaenoides.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod wunti » 12 Sep 2017, 14:13

RAP píše:Jak velký by musel být dravec, aby sežral 20cm rybu? To by muselo být tak velké akva, že by mohli zůstat i ty nespárované kusy. :D


Za mne na pánvičku :-D :-))) :lol: :twisted: :lol:
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Sep 2017, 20:45

Stačí koupit 5ks a zbylé tři člověk prodá vždy.
Řekl bych že o velké ryby zájem je a u tohoto druhu kdy jsem větší kusy nabízet neviděl bych se toho nebál.
To nepíšu proto že chci ryby prodat, ale kdyby si každý cichlidář rozmýšlel jestli po spárování zbylé ryby prodá nevím co by chovali.
Osobně tu mám třeba teď 9ks Caquetaia spectabilis to budou také velké ryby chci si nechat pár a pár chce NHKG
A co budu dělat s 5ti kusy co zůstanou budu řešit až na to přijde :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod wunti » 12 Sep 2017, 20:54

blegon píše:Stačí koupit 5ks a zbylé tři člověk prodá vždy.
Řekl bych že o velké ryby zájem je a u tohoto druhu kdy jsem větší kusy nabízet neviděl bych se toho nebál.
To nepíšu proto že chci ryby prodat, ale kdyby si každý cichlidář rozmýšlel jestli po spárování zbylé ryby prodá nevím co by chovali.
Osobně tu mám třeba teď 9ks Caquetaia spectabilis to budou také velké ryby chci si nechat pár a pár chce NHKG
A co budu dělat s 5ti kusy co zůstanou budu řešit až na to přijde :D .


Inu a Ja potřebuji další minimálně dvě velke nádrže, pac všechny ryby co bych chtěl, do te své proste nenarvu ;))))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Hypselecara coryphaenoides

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Sep 2017, 20:59

To je začarovaný kruh nádrží není nikdy dost :D .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia

cron