Hoplarchus psittacus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Júl 2019, 10:38

Jj stife je to pěkná nostalgie.
Škoda že se ty ryby tak bojí jinak bych je znovu zkusil.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 12 Júl 2019, 14:24

blegon píše:Jj stife je to pěkná nostalgie.
Škoda že se ty ryby tak bojí jinak bych je znovu zkusil.

Ako myslis ze psittaky su bojazlive ryby? Nepamatam, neviem o tom, zeby moje psitt boli lakave, zdrave ryby nie su bojazlive...
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 12 Júl 2019, 15:51

stiff píše:
blegon píše:Jj stife je to pěkná nostalgie.
Škoda že se ty ryby tak bojí jinak bych je znovu zkusil.

Ako myslis ze psittaky su bojazlive ryby? Nepamatam, neviem o tom, zeby moje psitt boli lakave, zdrave ryby nie su bojazlive...


.. no neviem.. skorej si myslím, že potrebujú veľké, hlboké akva.. keď som ich mal doma.. (ešte tie tvoje), keď im preplo a naplašili sa niekoho kto išiel okolo akva.. tak sa boli schopné tri krát sa obúchať o boky 180 cm šírky akva.. poprekacovať pri tom všetky korene a doplašiť ostatné ryby .. akonáhle som ich dal do BonaCaffe.. úplne v pohode .. nalepené na skle keď ide niekto okolo a pomaly žerú z ruky... medzičasom som si doma zaobstaral ďalšie a znovu ten scenár, čo som písal na začiatku.. ..sa ma laknú, zarovno sa s nimi zľaknem ja, dcéra chytá hysák tiež keď ide okolo..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 12 Júl 2019, 16:09

Juraj1973 píše:
stiff píše:
blegon píše:Jj stife je to pěkná nostalgie.
Škoda že se ty ryby tak bojí jinak bych je znovu zkusil.

Ako myslis ze psittaky su bojazlive ryby? Nepamatam, neviem o tom, zeby moje psitt boli lakave, zdrave ryby nie su bojazlive...


.. no neviem.. skorej si myslím, že potrebujú veľké, hlboké akva.. keď som ich mal doma.. (ešte tie tvoje), keď im preplo a naplašili sa niekoho kto išiel okolo akva.. tak sa boli schopné tri krát sa obúchať o boky 180 cm šírky akva.. poprekacovať pri tom všetky korene a doplašiť ostatné ryby .. akonáhle som ich dal do BonaCaffe.. úplne v pohode .. nalepené na skle keď ide niekto okolo a pomaly žerú z ruky... medzičasom som si doma zaobstaral ďalšie a znovu ten scenár, čo som písal na začiatku.. ..sa ma laknú, zarovno sa s nimi zľaknem ja, dcéra chytá hysák tiež keď ide okolo..

Mozno mas doma nieco, co im vadi.. Mozno je to nieco, niekto. Ked sa to cyklicky opakuje... Bolo treba zistit, ci sa lakaju pri hocikom, alebo sa splasia iba vtedy ked ides okolo ty. Duri, nechcem byt hnusny, ale... Mozno je to iba moj pocit... Dedukujem... Ale ked z teba aj dcera chyta hysaky... Tak myslis ze ryby maju sedy zakal, alebo co?... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 12 Júl 2019, 17:48

tiež mám takú skúsenosť že sú to ľakavé ryby a vedia tým správaním strhnúť aj ostatné ryby.... ;) jasné že tupce typu astronotus nie.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 12 Júl 2019, 18:23

stiff píše:Mozno mas doma nieco, co im vadi.. Mozno je to nieco, niekto. Ked sa to cyklicky opakuje... Bolo treba zistit, ci sa lakaju pri hocikom, alebo sa splasia iba vtedy ked ides okolo ty. Duri, nechcem byt hnusny, ale... Mozno je to iba moj pocit... Dedukujem... Ale ked z teba aj dcera chyta hysaky... Tak myslis ze ryby maju sedy zakal, alebo co?... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


..myslíš, že cítia ten alkohol ??!!
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Júl 2019, 19:39

U mě i když byli v nádrži největší drželi se stejně spíše v zadní části nádrže a to ostatní ryby se pořád tlačili u čelního skla.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 13 Júl 2019, 08:03

Dnes rano som natocil videjko mojho (pravdepodobne) samca. Je v nadrzi cca mesiac, jeho brat neprezil cestu. Pomalinky ho davam do kondicie... Mal na hlave dve obrovske diery, jedna uz skoro zmizla, na druhej este chvilku popracujem. Nevyzera, ze sa boji, ked poklepem rukou po nadrzi, ide hore na zradlo...






https://m.facebook.com/groups/489363124 ... 4607299932


A jedno stare video z mojej byvalej osadky, kde boli dva pary psittacusov s rybami ovela vacsimi a tvrdsimi, napriek tomu sa vytierali, dokonca vyviedli mlade, ktore som aj uspesne dochoval a pustil do sveta.

http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Júl 2019, 12:24

riešiš nejako špeciálne dierovku????
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 13 Júl 2019, 14:07

Tak ano, snazim sa...
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť