Hoplarchus psittacus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2015, 07:43

Tak to potom ano. Netušil jsem, že se tak od mala masí mezi sebou. To by pak vysvětlovalo to, že se mě už dost lidí ptalo, jaktože se mi nebijou...
To samozřejmě nevím proč se nebili až do takové velikosti :)
Si tak říkám, že aj ti 3 byli původem od stiffa...však kdo jiný s nima obohatil trh :)

Jinak to s tím armagedonem co píšeš moc dobře znám...stačí když se lekl jeden a už to bylo jak nezastavitelná lavina :evil:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 30 Sep 2015, 12:49

ioopp píše:Tak to potom ano. Netušil jsem, že se tak od mala masí mezi sebou. To by pak vysvětlovalo to, že se mě už dost lidí ptalo, jaktože se mi nebijou...
To samozřejmě nevím proč se nebili až do takové velikosti :)
Si tak říkám, že aj ti 3 byli původem od stiffa...však kdo jiný s nima obohatil trh :)

Jinak to s tím armagedonem co píšeš moc dobře znám...stačí když se lekl jeden a už to bylo jak nezastavitelná lavina :evil:

Áno, ako vraví Aquarista. Oni si tie brušné plutvy okusujú. Vo veľkosti 4-6cm cca, tie väčšie ryby okusujú menším tieto plutvy, keď sú veľmi nahusto v nádrži. Tak možno 1/6tina rýb to má poškodené, ale iba ak sú veľmi nahusto. Tiež majú krehké tie lúče na chrbtovej plutve. Ľahko sa im to poláme, keď sa to zachytí v sieťke pri chytaní a už to nedorastie. Čiže opatrne pri chytaní... U iných cichlíd som tieto problémy nepozoroval, čiže také zaujímavé (aj keď nepríjemné) špecifikum pri psittacusoch :roll: :mrgreen:

Je možné, že sú to ryby odo mňa. Predával som to do výkupu jeden čas.. ;)

Tie Aquaristové sú fakt parádne, vidno že to máš s cichlami a láduješ to mäsom... Vyrastú z toho medvede, tvl :) :mrgreen: Fakt parádička ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod blegon » 30 Sep 2015, 14:21

Radime aby ještě ti tři nebyli potomci toho párů co mám doma :D.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2015, 18:32

jedině dobře ;) ještě s tím odchytovým samcem by z páru mohly lézt krasné ryby...jestli bych je tada rozmnožil :idea:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod blegon » 30 Sep 2015, 18:36

Určitě se ti povede je rozmnožit jak se začnou pravidelně třít tak si myslím že nebude problém ;).
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2015, 19:33

samec dnes...bez blesku
Prílohy
sam.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2015, 20:13

ještě očko...zas mi lezl až do objektivu :mrgreen:
Prílohy
oko.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Okt 2015, 22:00

Zdarec kuci a holky. Tak se mi to konečně povedlo a od prcků jsem ty Hoplarchuse dotáhl až ke tření, které právě probíhá :) Jupíí
a hned mám asi blbý dotaz, ale toto se mi ještě nestalo....
Samozřejmě se třou nejblbějš jak to jde. Dal jsem do akva podle rady a videí na youtube květináč a částečně do něj položil placák. Což mělo za následek vyburcování páru k onomu tření. No problém je v tom, že se třou hore břichama a lepí to na strop květináče (keramický glazurovaný zevnitř) z kterého jim to padá :evil: na placák se mi vybodli...
Je to normální, že by jim ty jikry tak nelepily? Všude jsem se dočetl, že se vytírají spíš na ten plochý šutr, tak to asi nebude u mě standard... JIkry jsou nejspíš ok...ani jsem nečekal, že budou tak obrovské.
Zítra jim květináč už teda seberu a nechám jen ten placák...snad jim to nebude vadit když už se rozetřeli :!: :?:
Každopádně jsou ryby neskutečně klidné...a jsem rád, že se tření účastní i jinak hrozně flegmatický samec :D
video dám kdyžtak zítra
Naposledy upravil ioopp dňa 07 Okt 2015, 22:10, celkovo upravené 2
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod kvietik » 07 Okt 2015, 22:09

no super blahozelam,snad z toho niečo bude
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1870
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Okt 2015, 22:14

díkes
to asi nebude :( samice ty jikry pohybem při kladení rozmetá po okolí...viděl jsem chvíli, jak to oba zbírají a nosí do květináče, ale po chvíli to už samice spíš žrala. No je to jejich 1-2 výtěr, tak snad se polepší :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť