Hoplarchus psittacus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 08 Júl 2015, 14:25

Mě by to teda trochu mrzelo, kdybych něco takové zjistil, ikdyž jsou ryby pěkné. Si tak říkám, jestli i ti moji dva Hoplarchus od Kalaby jsou odchytoví... Ale nadruhou stranu po zkušenostech s Crenicichlama a Geophagus steindachneri od něj tomu prostě věřím.... To byl sakra columbia mix co mu tam plavalo :mrgreen: Kařdý pes jiná ves :mrgreen:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Belial » 08 Júl 2015, 14:28

Mňa osobne by to tiež naštvalo. Aj keď sú ryby krásne, ale nebudem ich predsa predávať ako wf pokiaľ odchyt nie je. To je klamstvo ako sviňa...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 08 Júl 2015, 14:38

A to Míšek je takýto lapaj???
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2130
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod blegon » 08 Júl 2015, 15:13

Mě to moc ani neštve jsem rád že mám doma nádherný pár na který jsem se před lety díval jen na youtube :D .
Hlavně že jsem na to přišel a své odchovy pokud se zadaří budu prodávat už po pravdě jako F2.
P.Míšek je z mého pohledu naprosto v pohodě koupil jsem od něho hodně ryb a že jich bylo a vždy nejlepší kvality lepší ryby bych v ČR těžko sháněl.
WF nebo F1 to je věc druhá s tím nejspíš opravdu čaroval všechny odchovy měl F1 asi aby to "obchodně" lépe ladilo tak prostě i ryby které nebyli po WF rodičích tak byly "F1" :D.
Jo obchodování :|.
Radime od Kalaby bych tomu věřil tak na 60%,ale u obchodníka člověk nikdy neví :x.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Júl 2015, 18:50

jancibie píše:A to Míšek je takýto lapaj???


Ja už si tú historku celkom nepamätám, ale u neho aj Petenia splendida red F1 alebo dokonca F2 akosi zdivočeli. Nepoznám toho pána, ale dosť ma mrzelo, keď mnohé ryby od Stiffa putovali práve k nemu.

Blegon, toto nie je "obchodování", ale "podvádění". Úplne zle sa to číta. Ale ryby sú to krásne, aj keby boli FX ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod duri » 08 Júl 2015, 20:04

Presne tak, je to cisty podvod. Obchodovat sa da aj slusne. Ak niekto oznaci ryby o ktorych vie odkial ich kupil za WF, tak to robi umyselne a to je z mojho pohladu podvod na zakaznikovi.
Ale takto aspon vies ich presny povod


Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Rostro » 08 Júl 2015, 20:20

... a práve preto by som si nikdy nekúpil žiadnu WF rybu ani keby mi ukázal x-dokladov vrátane letenky. A cenový rozdiel medzi WF rybou a odchovom je poväčšine x-násobný tak sa nemôžeme čudovať, že občas... alebo často ?!? niekto niekoho ofajá... Kšeft je kšeft....
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 817
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 08 Júl 2015, 20:21

WF su momentálne moderné, prišlo to z nemecka. Odkedy nemci ako prvý doniesli divé odchyty na obnovenie zdegenerovaných už po x-násobnom párení príbuzných rýb. Priekupníci/podvodníci sa toho chytili a dodrbali trh. Však s Belialom a Stiffom máme za sebou tiež jeden príbeh s "wild" rybami :twisted:

Ale blegon máš aspoň isté F1, aj keď predajcovi by si mal povedať niečo narozum.

Stiff, tie psitaky čo mám ja, to sú ich potomkovia ?
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod stiff » 09 Júl 2015, 06:04

Aquarista píše:
Stiff, tie psitaky čo mám ja, to sú ich potomkovia ?

Tieto posledné, čo máš aj ty, tieto sú od druhého páru, ktorý som mal v 2000cke s ostatnými cichlidami. Niekoľko krát sa vytreli aj tam, raz som im to odobral...Čiže tak. Vyššie spomínaný pár som vtedy už nemal.. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Belial » 09 Júl 2015, 06:18

Teraz keď to tu tak čítam tak mi došlo, že tie cichly čo sme od pána Míšeka onehdá brali s Jančim ako F1 vlastne ani nemuseli byť a pravdepodobne ani neboli po divokých rodičoch.... :evil:
Je to pán, ale na tvojom mieste by som mu minimálne dal vedieť že poznáš pôvod tých WF rýb čo si od neho kúpil...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron