Gymnogeophagus mekinos

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Gymnogeophagus mekinos

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Máj 2023, 13:11

Týýý bláho, super ryby a fotky! :o

K těm kytkám a řasám. Kolik hodin denně jim svítíš v zimě?
Já mám ve 3 nádržích Channy a ve dvou z nich, nemám topítko, takže mi teplota v bytě v ložnici padá na cca 4 měsíce na 18-19°C
To dlouhodobě nevydržel u mě ani takový plevel jako je Egeria, Najas a ani Vallisnerie z toho nejsou urvaný.
Naopak Microsorium pteropus, myslím klasické, ne ty šlechtěné kudrnaté a zakrslé kokotiny, ty to dávají i po 6 měsících úplně v pohodě. Naopak, zdá se mi, že jim to prospívá, ta chladnější voda a méně světla.
Já totiž těm Channám svítím od prosince do března, jen tak 4 hodinky denně a u těch jedněch, jsem měl úplně zhasnuto 24hod denně celé 4 měsíce.
Tyhle extrémy u mě dává v pohodě ale jenom Microsorko a Anubiasi (mám asi 3 druhy ale jen obyčejné) myslím, že tam je barteri, nana a nějaký gracilis.
A s řasama nemám tady u těch nádrží s chladem a málo světlem problém. Jo, nějaký ostrůvek se vždycky někde najde, ale není to žádnej extrém a nic velkýho.
Ale ono bude záležet i na vodě, jakou máš a na filtraci a proudu vody. Co akvárko to originál.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Gymnogeophagus mekinos

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 04 Máj 2023, 18:54

Svítím pořád stejně cca od 15 do 21. Tohle akvárium jede asi 4 roky, ale přes zimu tam bývalo ale aspoň těch 17C. Tuhle zimu jsem jsem v místnosti s ním stáhnul topení a když mrzlo, tak tam bylo i 13. Prosinec a leden kolem 15ti a pak jsem začal topit. Ryby mají nádherné barvy, tu řasu snad vyřeším. Mech jsem ze stěny odrbal a z microsorka jde setřít. Četl jsem, že ten povlak z hnědé řasy se dělá při nízkých teplotách.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Predchádzajúci

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia