Caquetaia myersi

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Aug 2019, 10:43

kotyzavamberk píše:jak je to vlastně s výtěrem ,jsou myersi ochotni se třít


Vlasto, jsou ochotné ;)
Ten pár co se poprvé tře na str. 12, se potom vytřel ještě 2x ale při tom osazenstvu se jikry nedožili ani večera.
Ve vytíračce, která byla připravena ale tou dobou dorůstali Metynisky f. , tak jsem si říkal že až naleju Metynisy do 800l odlovím tento pár myersi do té uvolněné nádrže.
Bohužel než se tak stalo, samice z videa ze samovolně vybraného páru jedné noci vyskočila a do rána uschnula na krycím makrolonu.

Takže teď nemám samici myersi a ze 3 metynisek mám 1ks.... takže jsem dopadl jak "sedláci u Chlumce" :roll:

V jedné nádrži mám od kamaráda 1ks Caquetaia myersi, měla by to být ryba z odchytu z Venezuely, psal mi to Roman Papík. Ale je to čudla cca 6cm, takže bude trvat než ji vykrmím abych ji mohl přidat k ostatním myerskám.
A musím ve skrytu duše doufat že to bude samice a že ji mezi sebe přijmou?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Feb 2020, 21:39

Jsou to takový pochcánci, kterým by sedělo aby byly v nádrži dominantní. To se jim u mě zatím neplní.
Ale na druhou stranu když je nikdo neotravuje a mají klid, tak jdou zase po sobě navzájem.
Prílohy
14.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod kvietik » 06 Feb 2020, 22:24

Toto sú top ryby. A ozaj krásne vyfarbená.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Feb 2020, 16:22

Toto už má farbu ako kedysi Stiffove myersi, keď ich viezol p. Klepeštovi... najkrajšie, aké som zatiaľ videl :(

To píšem pre tých, čo tam vtedy boli, oni vedia ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod miras90 » 07 Feb 2020, 17:52

Krásně vybarvený ryby je vidět, že se jim daří ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod blegon » 07 Feb 2020, 17:59

Jsou moc pěkné.
Co ta jak máš od kamaráda roste?
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 07 Feb 2020, 19:11

blegon píše:Jsou moc pěkné.
Co ta jak máš od kamaráda roste?


Ondro, bohužel už nemám ani jednu :roll:
Byly původně 2ks a byly to odchyty z Venezuely. Dal jsem je do "vykrmovačky" aby mohli jít potom do 800l.
Asi do 14 dnů zabila jedna druhou. Tak jsem tu jednu bestii vykrmoval asi půl roku až narostla na 9-10cm.
Sem si myslel že už to ve velký nádrží dá a hlavně že se tam má kde schovat .... debil.
Nalil jsem ji tam opatrně ráno za tmy když ještě ryby spali. Když se asi za 3 hodiny rozsvítilo už po ní šli ostatní myersy a dorazil ji samec ornatus. Normálně ji na několik zkousnutí rozpůlil :evil:
Z toho jsem si vzal poučení že nic menšího než 15cm tam dávat nemůžu a radši spíš 20cm! A pak si někdo řekne že střední amerika jsou tvrďáci a jižní je klidnější :mrgreen:
Sem měl v 600l oceláty a synspily se kterýma plavali měsíc v nádrži spokojený mečovky. Až teprve managuensis jim ukázal že jsou tam jenom na jídlo ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod jancibie » 08 Feb 2020, 12:12

head66y6 píše:
blegon píše:Jsou moc pěkné.
Co ta jak máš od kamaráda roste?


Ondro, bohužel už nemám ani jednu :roll:
Byly původně 2ks a byly to odchyty z Venezuely. Dal jsem je do "vykrmovačky" aby mohli jít potom do 800l.
Asi do 14 dnů zabila jedna druhou. Tak jsem tu jednu bestii vykrmoval asi půl roku až narostla na 9-10cm.
Sem si myslel že už to ve velký nádrží dá a hlavně že se tam má kde schovat .... debil.
Nalil jsem ji tam opatrně ráno za tmy když ještě ryby spali. Když se asi za 3 hodiny rozsvítilo už po ní šli ostatní myersy a dorazil ji samec ornatus. Normálně ji na několik zkousnutí rozpůlil :evil:
Z toho jsem si vzal poučení že nic menšího než 15cm tam dávat nemůžu a radši spíš 20cm! A pak si někdo řekne že střední amerika jsou tvrďáci a jižní je klidnější :mrgreen:
Sem měl v 600l oceláty a synspily se kterýma plavali měsíc v nádrži spokojený mečovky. Až teprve managuensis jim ukázal že jsou tam jenom na jídlo ;)

sú to nádherné ryby, ktoré som nikdy nezohnal....príbuzné kraussii sa mi vyhlušili v 860-ke, takže stopercentne to neplatí s tou južnou amerikou....
kraussii sú pomerne veľké v dospelosti a mohli by mi fungovať s cichlami, čiže veľká škoda pre mňa....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Apr 2020, 18:57

L-sumci vyhrabali před úkrytama hromady písku a dostali se až na sklo na dně.
Světla z vrchu se ode dna odrážejí a rybám to dělá krásně nasvícená břicha. Myersi byly jako ze zlata ale vyfotit se mi to nedaří.
Jinak po odjezdu 3ks regani a odstranění mladého a "křivého" samce M. ornatus, nastalo to co jsem čekal. Myersi poskočili v hierarchii nahoru, mají na sebe víc času a prostoru a samci se pěkně prohánějí a zajíždějí si do šupin. Jsou tam 2 samci a 1 samice.
Prílohy
3.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Caquetaia myersi

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Apr 2020, 20:27

Heady, tak po čase zasa rád vidím tieto Tvoje skvosty ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 3 hostia

cron