Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Nov 2017, 21:22

Takéto Astronotusy majú aktuálne v ZOO Braník. Ale už len posledné dva albino a dva albino Red Oscar. Ale určite budú ďalšie, vraj sú od českého chovateľa.
Prílohy
20994161_1625091097504041_6489534503111645449_n.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod kvietik » 02 Nov 2017, 07:59

Ty, keď máš deň voľno hneď naplánuješ akvaristický výlet :D , a v ZOO Braník som tiež ešte nebol...musím napraviť niekedy
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Nov 2017, 11:26

kvietik píše:Ty, keď máš deň voľno hneď naplánuješ akvaristický výlet :D , a v ZOO Braník som tiež ešte nebol...musím napraviť niekedy


Paloi je zkrátka akvarista tělem i duší ..... je to prostě srdcař co jde tomu štěstíčku tak nějak naproti :D

Jinak "blonďáci" pěkný . Jakpak Milane odolals nebo ti něco uvízlo za nehty???
Nezlevnili pro tebe nějak výrazně toho sumce, kterýho tam už léta pozoruješ?
Ale ty si vlastně už vykrmuješ doma svého vlastního fousáče ;)

Kvietiku mám v Praze bráchu za kterým jezdím tak 3x do roka ale ještě nikdy jsem se do ZOO Braník nedostal.
To je pořád samej kaviár, šampaňský, holky z pasťáků, který už nikdo nehledá a na rybičky nezbývá čas :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Nov 2017, 20:15

kvietik píše:Ty, keď máš deň voľno hneď naplánuješ akvaristický výlet :D


Toto nebol akvaristický výlet. Viezol som v utorok ženu do Prahy, v podstate "služobne". To len po ceste naspäť viacmenej "povinná" zastávka v nejakej akvaristike. V hre bolo aj Vivarko Mělník a aj Sklorex Brno, aj návšteva Headyho. To rozhodnutie na najlepšiu pražskú akvaristiku padlo tak akosi operatívne.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Nov 2017, 20:22

HEAD66Y6 píše:
Jinak "blonďáci" pěkný . Jakpak Milane odolals nebo ti něco uvízlo za nehty???
Nezlevnili pro tebe nějak výrazně toho sumce, kterýho tam už léta pozoruješ?


Jasné, že uvízlo. Práve tieto Astronotusy. Mohol som na nich oči nechať :shock: Doma som mal už troch, ale ani zďaleka nemôžem napísať, že podobných. Tieto z Braníka sú úplne iná liga. Uvidím, ako sa zabývajú, ale ak sa uchytia, tak tie moje doterajšie pošlem ďalej :) Do utorka som si myslel, akých mám nádherných albínov red oscarov. Júúúj, ako som sa len mýlil... ak si spomínaš, jeden z nich bol napr. kupovaný ako "lemon".

No a Hembagrus wyckii - ako rastie, zvyšuje sa aj cena, už je vyššia ako na internete (ako povedala pani Ziková, ten web už dlho neaktualizovali). Ale ten sumec sa ani neukázal. Snažila sa ho kvôli mne vylákať, ale nedal sa. Už druhý pokus vidieť to monštrum na vlastné oči a nič, zasa neúspešne :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 05 Nov 2017, 21:11

paloi píše:Ďalšie bratrancove ryby. Teda, tieto sa mi páčia omnoho viac. Predsa len, Red Oscar, ten má iné čaro 8-)
.. tak nakoniec títo krásavci skončili u mňa .. ďakujem Paloi za sprostredkovanie a dovoz !! ..škoda že nebol priestor na komplexnú návštevu... neskôr odprezentujem nádrž
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Kremes » 14 Nov 2017, 18:52

Žiadam o pomoc. Do akva som k herosom nasadil 4 ks astronotus ocellatus, z toho sú 2 ks klasická forma a 2 ks red oscar. Mám problém len s formou red oscar. Ryby sú čulé, potravu prijímajú bez problémov, avšak ich análny otvor je akoby neprirodzene napuchnutý, hlavne tesne pred vyprázdňovaním. Vykaly z nich idú v akomsi zhluku vo veľkosti hrášku (ryby majú asi 7-8cm). Na internete som nenašiel žiadnu zmienku o takomto type ochorenia (ak ide o ochorenie). Prosím vás, ktorí máte skusenosti s chovom týchto ryb, ide o ochorenie (parazita) a ako im pomôcť, alebo je to normálne u tejto farebnej formy? Za kvalitu fotiek (mobil + neustály pohyb) sa ospravedlňujem. Ďakujem.
Prílohy
IMG_1347.jpg
IMG_1409.JPG
IMG_1414.JPG
IMG_1303.JPG
IMG_1301.JPG
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Kremes » 14 Nov 2017, 19:03

Ešte doplním. Kŕmim krmivami TetraPro, SAK, živé krmivo (mrazené/sušené) veľkostne k ním. Údržbu akva robím raz týždenne s výmenou 1/3 vody. Ostatné ryby v akva sú v dobrej kondícii. Skúšal som "diétu", ale bez pozitívneho výsledku.
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Danny » 15 Nov 2017, 14:15

Vyzerá to ako nestrávená potrava.Ale čo to je.... :? Skus im dat len fakt niečo lahké.Spirulinove tablety.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Kremes » 17 Nov 2017, 11:22

Danny ďakujem, nasadil som spirulinu, skúsim týždeň.
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron