Aequidens metae

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 27 Máj 2019, 19:09

Z prvního výtěru nezbylo nic. Dnes výtěr číslo 2. ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod danod » 29 Máj 2019, 18:29

Škoda ,no hádam sa druhý už podarí ,držím palce.
danod
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 01 Mar 2019, 13:20

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 23 Jún 2019, 07:59

Ani druhý se nepodařil. :?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod stiff » 24 Jún 2019, 19:34

Poznas parametre vody, v ktorej sa vytreli? Ikry boli oplodnene?
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 25 Jún 2019, 14:18

Parametry vody přesně neznám. Z prvního výtěru se vylíhlo několik mladých akar, ale nerozplavaly se. Problém je jistě ve vodě, chce to měkčí. No stejně teď nejeví dospělé ryby o tření zájem.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 26 Jún 2019, 13:32

Ph 6,5 a mekka a budou jich stovky
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod danod » 12 Júl 2019, 22:27

Zdravím vás ,tiež mám problém s A. metae a chcel bi som od vás radu .Behom dvoch mesiacov sa mi vytreli 3krát prvý výter vydržal v spoločnej nádrži pár hodín ,potom bol druhý výter v priebehu dvoch týždnov ,vytreli sa večer a ráno už bola len polovica znášky ,tak som sa rozhodol to odobrať a skúsiť preniesť znášku do druhého akvária do ktorého som dal vodu z akvária v ktorom sa vytreli ,dosť ikier plesnilo ale viliahlo sa mi 17násť mladých ktoré do dvoch dní postupne plesneli ,posledný výter bol večer a ráno už bol kamen na ktorom sa vytreli čistý ,poradťe čo mám urobiť aby sa podarilo ich aspon pár kusov odchovať ,,dík
danod
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 01 Mar 2019, 13:20

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod blegon » 13 Júl 2019, 07:11

Zkusil bych do té nádrže kam si jikry přemístil dát na dno ještě písek plus nějaký filtr.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod stiff » 13 Júl 2019, 07:31

danod píše:Zdravím vás ,tiež mám problém s A. metae a chcel bi som od vás radu .Behom dvoch mesiacov sa mi vytreli 3krát prvý výter vydržal v spoločnej nádrži pár hodín ,potom bol druhý výter v priebehu dvoch týždnov ,vytreli sa večer a ráno už bola len polovica znášky ,tak som sa rozhodol to odobrať a skúsiť preniesť znášku do druhého akvária do ktorého som dal vodu z akvária v ktorom sa vytreli ,dosť ikier plesnilo ale viliahlo sa mi 17násť mladých ktoré do dvoch dní postupne plesneli ,posledný výter bol večer a ráno už bol kamen na ktorom sa vytreli čistý ,poradťe čo mám urobiť aby sa podarilo ich aspon pár kusov odchovať ,,dík
Ake mas parametre vody? KH, dGH, pH? Podla toho, co pises, je zla vyvojova voda. Treba si zabezpecit acriflavin, alebo FMC...
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Aequidens metae

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 13 Júl 2019, 21:56

Opravdu je špatná vyvojová voda ,měkká s ph pod 7 ,ale měkká je to nutné a potěru budou stovky.Znám to od ramek prostě skoro žádná uhličitanová tvrdost ,takové vody jsou běžně ve studánkách,jo a další věc je potřeba odstranit bílé jikry jinak zaplísní a ta chlupatice přidusí třepotající potěr.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia