Akú značku techniky do akvária preferujete?

Novinky a dôlezité oznámenia na portáli CichlidKlub.sk nájdete v tejto sekcii

Akú značku techniky do akvária preferujete?

ADWA
0
Nehlasovalo
AQUAEL
17
6%
AQUA NOVA
5
2%
ARCADIA
0
Nehlasovalo
ATMAN
24
8%
DENNERLE
3
1%
DIVERSA
3
1%
EHEIM
80
27%
FERPLAST
1
0%
FLUVAL
26
9%
HAGEN
4
1%
HAILEA
4
1%
HOBBY
0
Nehlasovalo
JBL
44
15%
JEBAO
2
1%
JUWEL
12
4%
RESUN
4
1%
SERA
12
4%
SECOH
0
Nehlasovalo
SICCE
2
1%
TETRA
23
8%
TUNZE
3
1%
inú značku
4
1%
nezáleží mi na značke
23
8%
 
Celkom hlasov : 296

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 24 Jan 2015, 23:40

no mne nezáleží na značke používal som dlhu dobu atman vnútornú hlavicu 200L/h a teraz som si kúpil DRUID 304B s UV lampou 9W a som s nim spokojný
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod Belial » 25 Jan 2015, 08:27

Čo sa týka externých filtrov tak jednoznačne JBL. Majú výborný pomer cena-kvalita, nemajú vysokú spotrebu, ich chod je bezproblémový a tichý. Keďže mám momentálne vylepený vnútorný filter používam čerpacie hlavice. Jedna je Atman- čínsky výrobok ale až prekvapivo spoľahlivý a druhá je Aquael- tá má nižšiu spotrebu ale je trochu hlučnejšia. Ešte doplním že obidve majú prietok 2000l/hod.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod Aiven » 25 Jan 2015, 08:30

simon píše:
Aiven píše:Mohlo by sa dať hlasovať za viac značiek

Ak si pozorne prečítaš predchádzajúci príspevok, tak - citujem: "pozícií na anketu je max. 10". Alebo sa mýlim?


myslel som označiť viac značiek ... keď klikneš na 1 a druhu tretiu napišeš do textu kde sa to strati nebude to prehladne
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod l_laco » 25 Jan 2015, 09:17

Lucasco66 píše:Ja akurat zacinam zariadovat 500l akvarium s cichlidami a zaujima ma ako budete hlasovat aby som si vybral tu najlepsiu znacku externeho filtra aj techniky...v obchode mi majitel ponuka JBL crystalprofi e1901 vraj je najlepsi...chovatelia co ich poznam pouzivaju aj Eheim znacku vraj je lepsia...tak neviem do coho investovat...chcem vykonny bezproblemovy a hlavne tichy externy filter...poradte dakujem..


Ak stojíš o radu, resp. taký môj osobný postreh, jeden by som k filtrom JBL Crystalprofi mal.
Používam už približne tretí rok dva tieto filtre konkrétne e1501 a je pár vecí ktoré im musím vytknúť.
Za prvé - malý a nedostatočný predfilter. Hneď pod hlavou filtra po bokoch vrchného koša sú dva kúsky najhrubšieho molitanu v tvare takého "lichobežníka", ktoré sú na to akú má kapacitu a výkon tento filter skutočne len na smiech. Svojou poréznosťou nezachytia všetko to čo by bolo treba a tak sa hrubé nečistoty dostávajú dolu do ostatných filtračných médií. Ak by si ale tie dva predfiltre nahradil hustejším molitanom dosiahneš to, že sa rýchlo zanesú a filter stratí výkon. Proste sa upchá už na vstupe. Ďalšia možnosť je, obetovať spodný kôš a urobiť z neho predfilter s molitanmi rôznych porézností. Skúšal som to všelijako ... ono to aj fungovalo, ale ... tým že v tomto filtri voda tečie najskôr dole až potom cez filtre, je vždy potrebné rozhodiť všetky koše aby si sa dostal k tomu spodnému, ktorý bude logicky najviac zanesený. Toto má napríklad EHEIM vymyslené lepšie, pretože tam tečie znečistená voda hneď na pomerne väčší predfilter a potom postupne cez filtračné koše dolu a späť hore sa vracia už vyčistená. Takže u nich ti stačí vždy vyčistiť len horný predfilter, max. prvý koš pod ním.
Za druhé - čo sa mi na JBL Crystalprofi nepáči je, že koše do seba nie vždy pri skladaní do filtra zapadnú presne a že na bokoch netesnia dobre. Pri skladaní košov a následnom uzatvorení filtra sa mi už niekoľkokrát stalo, že mi hlava nezapadla dobre a filter nebol uzavretý. Na to som si už ale vymyslel fígeľ a koše naskladám mimo nádobu filtra a celú zostavu okrem hlavy tam vložím naraz a je to OK. To že jednotlivé koše medzi sebou na pár miestach netesnia možno nie je až taký problém, ja mám na jednom takmer 3mm špáru a verím že po tom ako sa spodný kôš viac zanesie začne práve tadiaľ ťahať vodu dnu a už ju nefiltruje tak ako by mal ...
Rovnako tak keď porovnám filtre od Fluvalu majú oveľa väčšiu časť filtra venovanú mechanickej predfiltrácií a majú čistenie lepšie riešené, ale tak zas majú trochu iné nevýhody ... sú celkovo menšie a majú vyššiu spotrebu a nižší výkon.
Zhrniem - filtre EHEIM nemám, ale som presvedčený že sa budú menej rýchlo zanášať ako filtre JBL pri rovnakom znečistení vody a rovnakom výkone. Na druhej strane je JBL podstatne lacnejšia varianta, avšak si vyžaduje trochu viac starostlivosti. Čo sa týka tichosti je to asi úplne jedno, slabé "hučanie" je pri tomto výkone nutné, nakoľko tá voda v pohybe nejaký zvuk vydáva. Ale nie je to nič čo by pôsobilo rušivo.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 25 Jan 2015, 12:22

No tak ste ma presvedčili a nakoniec som do ankety pridal viac značiek. Dúfam, že je to už dostačujúce. Teraz sa hlasovanie tým pádom vynulovalo, takže treba znovu zahlasovať. Ak nenájdete danú značku v zozname, zahlasujte za "iné značky". Tento krát každý z vás môže zahlasovať za 3 TOP značky.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod huhu » 25 Jan 2015, 21:40

l_laco píše:... Toto má napríklad EHEIM vymyslené lepšie, pretože tam tečie znečistená voda hneď na pomerne väčší predfilter a potom postupne cez filtračné koše dolu a späť hore sa vracia už vyčistená. Takže u nich ti stačí vždy vyčistiť len horný predfilter, max. prvý koš pod ním...

Ja mam eheim 2324 - termofilter a tam ked som dobre pozeral, tecie voda najprv na spodo filtra, kde je spirala a potom postupuje zo spodu hore. Taze presne ako u teba. Asi to nebude u vsetkych filtrov rovnke..
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod l_laco » 26 Jan 2015, 08:13

huhu píše:
l_laco píše:... Toto má napríklad EHEIM vymyslené lepšie, pretože tam tečie znečistená voda hneď na pomerne väčší predfilter a potom postupne cez filtračné koše dolu a späť hore sa vracia už vyčistená. Takže u nich ti stačí vždy vyčistiť len horný predfilter, max. prvý koš pod ním...

Ja mam eheim 2324 - termofilter a tam ked som dobre pozeral, tecie voda najprv na spodo filtra, kde je spirala a potom postupuje zo spodu hore. Taze presne ako u teba. Asi to nebude u vsetkych filtrov rovnke..


Áno, máš pravdu ... zabudol som uviezť, že som to porovnával s filtrami EHEIM rady Professionel 3, konkrétne 2075 a 2080.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod eLPe » 26 Jan 2015, 10:49

mam aj 2075 a cez predfilter pokracuje voda odspodu hore. ;)
Prílohy
Eheim 3 Filter Demo.jpg
2075
Eheim 3 Filter Demo.jpg (136.1 KiB) Zobrazené 7623 krát
Obrázok užívateľa
eLPe
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25 Dec 2014, 21:44
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod l_laco » 26 Jan 2015, 13:15

Aha ... tak takýto obrázok som nikde nenašiel a podľa iných obrázkov a pár vídeií ktoré som našiel na youtube som bol v tom, že po prejdení cez predfilter smeruje voda dolu cez filtračné koše ....mýlil som sa.
A po zhliadnutí tohto vídea musím vziať späť aj kritiku na to ako sa zle ukladajú koše do seba ....
https://www.youtube.com/watch?v=fqCBgSY34_E
zjavne jediné čo tomu JBL-ku oproti EHEIM-u môžem teda vytknúť je ten malý predfilter ...

Ďakujem že ste ma vyviedli z mylnej predstavy o malých ale užitočných prednostiach EHEIM-u :D
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Akú značku techniky do akvária preferujete?

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Jan 2015, 18:01

Ja mám Eheim 2217 Classic. Filter, ktorý už funguje niekoľko, môžem povedať desaťročí, bez väčších zmien. Jednoduchý, spoľahlivý, tichý. Buď ide, alebo nie. Jednoduchá manipulácia pri čistení, výmene filtračných náplní. Prívod prúdenia vody od spodu smerom hore. Naspodku mám mechanickú filtráciu(keramické krúžky), potom hrubý molitan a posledná výstupná vestva jemný vatový filter aby zachytil jemné nečiatoty. Nie je čo riešiť - EHEIM.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dôležité oznámenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia