Aké cichlidy a akvarijné ryby chováte?

Novinky a dôlezité oznámenia na portáli CichlidKlub.sk nájdete v tejto sekcii

Aké cichlidy chováte vo svojej nádrži?

Malawi cichlidy
69
21%
Tanganyika cichlidy
39
12%
Victoria cichlidy
3
1%
Stredoamerické cichlidy
33
10%
Juhoamerické cichlidy
79
24%
Trpasličie cichlidy
18
6%
Discus, Pterophyllum
34
10%
Riečne cichlidy, cichlidy z Ázie, Madagaskaru
4
1%
Arowany, sumce, prísavníky, raje
30
9%
iné akvarijné ryby
15
5%
 
Celkom hlasov : 324

Re: Aké cichlidy a akvarijné ryby chováte?

Neprečítaný príspevokod bano » 19 Jún 2016, 23:36

nhkg píše:Ancitrus není na čištění skel, ale na zbavení se veškerého rostlinstva v akváriu.
Mi se osvědčila Chaetostoma. Zvládá dlouhodobě 26°C a v létě dočasně i víc (většinou se uvádí do 24°C). Výborně čistí skla a není potřeba přikrmovat. Jakmile dojdou řasy, porve se se zbytkem ryb o sušené žrádlo. Ale jak jsou řasy, tak při krmení vidět není.


No neviem neviem. Dlhé roky som mal v akvárku obyčajné prísavníky, ktoré nájdeš v každej akvaristike či už žlté alebo šedé ale 80% času boli nalepené na skle, ktoré som nikdy nemusel čistiť. Momentálne, keďže mám v akvárku kopec rastlín svietim 8 hodín denne a sklá musím čistiť každý týždeň, niekedy aj 2 krát.
Pozrel som si tú Chaetostomu, no podľa toho čo čítam potrebuje prúdiacu, dobre okysličenú vodu. To by zas asi veľmi skalárom nevyhovovalo + vraj je teritoriálna voči krunířovcom a neviem čo na to loricarie ;)
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké cichlidy a akvarijné ryby chováte?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Jún 2016, 10:02

Nějaký extra proud vody ani moc kyslíku nepotřebuje. Ale je pravda, že je docela divoká. U mě to zkoušela na panaka, ale ten ji prostě ignoroval, je mnohem vetší. Loricaricarie by to s ní měli horší.
U mě všichni mladí ancitrusi ničili kvítka ve velkém. V dospělosti to bylo lepší, to šli spíše po tabletách. Ale nikdy moc řasy nežrali, i když se tvářili že je žerou a lezli po sklech. Najít řasožravého, klidného a kvítka ignorujícího krunýřovce je problém. Vím jenom o rineloricáriích a jim podobným rybám a ty už máš. Třeba L128 žere řasy, ale bohužel i kvítka a vyleze na světlo 1x za rok.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúci

Späť na Dôležité oznámenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron