DIY - akváriový odkalovač

Diskusia o projektoch, ktoré si dokážeme urobiť sami

DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod Rostro » 21 Sep 2014, 11:28

Ak nechcete kupovať originálny odkalovač akvária, tu je jednoduchý návod ako si ho svojpomocne vyrobiť. Ja mám tiež taký, ale bez uzatvárania, ale zase s 15 metrovou hadicou :)

Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 21 Sep 2014, 12:31

taktiez jednoduchy sposom,sledujem toho chlapika na youtube,dost vela dobrych veci
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 21 Sep 2014, 18:07

Podobne som uz tiež robil,to asi každý. Len ma nenapadlo nataviť rez na flaši pre spevnenie ... v budúcnosti budem múdrejší ;)
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod simon » 22 Sep 2014, 13:50

Ja som si urobil z klasického odkaľovacieho zvona s tou umelou trubkou. Na ňu som nasadil hadičku. Na malé akva výborná vec. Mám aj väčší od Sery, aj od Eheimu, ale tento je nejlepší.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod sumdir » 27 Sep 2014, 15:33

ja to mam podobne, ale hadicu mam priamo vlozenu do flase, bez prechodiek. a aj bez uzatvarania. naco je tam vlastne dobre to uzatvarnie ventilom? viete mi to niekto vysvetlit?
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod huhu » 28 Sep 2014, 12:32

ked menis vedro, aby si znova nemusel vodu natahovat, zavries ventil, vylejes vedro postis ventil a dookola
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod georg » 28 Sep 2014, 13:23

Ta dlouhá hadice je dobrá věc, není třeba běhat s kbelíkem. Nesmí ale ten druhý konec vypadnout z vany nebo WC :lol:
Obrázok užívateľa
georg
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 09 Sep 2014, 22:58

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod huhu » 28 Sep 2014, 14:01

no a mne sa stalo (asi je to bezne ale prekvapilo ma to) ze ked som pustal vodu spat, do akva a nakoniec odstavil kohutik, odpojil som spojku a voda podho spat do vane :) Som si neuvedomil, ze spojene nadoby funguju vzdy, nielen kedy ja chcem. Kym som si to vsetko uvedomil, tak som dolieval prvykrat vodu na dvakrat :)

A hej, na dlhu hadicu ventil netreba... Ale kym som mal 100L akvarko o dlhej hadici som ani neuvazoval, neplatilo by sa.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Sep 2014, 14:12

huhu, ja som práve kvôli 100 litrovke kedysi kúpil hadicu, aby dosiahla na najvzdialenejšie miesto v byte, keby som chcel akva presťahovať. Už ma nebavilo každý víkend chodiť po byte a kvapkať na podlahu. A ako som kúpil dlhú hadicu, tak sme kúpili 600 litrovku a tá bola 5 metrov od kúpeľne :D

A odkaľovač mám tiež len tak jednoducho urobený - fľaša od Jupíka, cez uzáver otvor presne na hadicu, spodok fľaše odrezaný a nespevnený. Keď je nespevnený, dá sa stlačiť pre prípadné odkalenie nejakých užších, ťažšie prístupných miest. A žiaden ventil po trase. Na opačnom konci cucnem a voda tečie, len sa tak práši :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: DIY - akváriový odkalovač

Neprečítaný príspevokod pluhojoz » 02 Nov 2018, 12:12

Megaaa! Ono to slúži vlastne ako náhrada za toto https://fera.sk/filtre-a-okyslicovacie-kamene/? Keby som odtialto nekupoval predvčerom, určite si dám povedať, prečo som viac neluskal internetmi predtýmto :D :D
pluhojoz
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Nov 2018, 12:10


Späť na DIY projekty a nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť