Pterophyllum altum

Diskusia o diskusoch a skalároch

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Majki » 07 Nov 2018, 12:37

satan z pekla píše:
Majki píše:Rozmyslal som este vymenit akary za uaru amphiacanthoides plus nejake geose, ale este si musim premysliet osadku kolko coho. akva bude mat rozmery 250x70x70.

Altaky a uaru urcite neni dobra volba spolu


aha a dovod? lebo vo volnej prirode tusim ziju spolu, ale s uaru fernandezyepezi, myslel som, ze to bude podobne.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 07 Nov 2018, 23:13

Majki píše:
satan z pekla píše:
Majki píše:Rozmyslal som este vymenit akary za uaru amphiacanthoides plus nejake geose, ale este si musim premysliet osadku kolko coho. akva bude mat rozmery 250x70x70.

Altaky a uaru urcite neni dobra volba spolu


aha a dovod? lebo vo volnej prirode tusim ziju spolu, ale s uaru fernandezyepezi, myslel som, ze to bude podobne.

rozdiel je rieka a akvarko musel by si mat sakra velke akva aby to fungovalo uaru su dost prudke a altaky su skor taky mackovia uaru by ich dost plasili a altaky by chradli a bolo by to zle pozeranie na to
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Majki » 07 Nov 2018, 23:36

Okej,dakujem za radu. Tak teda tie akary heckelove a geophagus sveni by mohli byt? Pocty asi tak, ze 8 altum, 6 akar a 6 sveni.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 07 Nov 2018, 23:41

Majki píše:Okej,dakujem za radu. Tak teda tie akary heckelove a geophagus sveni by mohli byt? Pocty asi tak, ze 8 altum, 6 akar a 6 sveni.

tie ano ale pocet mas podla litraze nadrze a ber na vedomie ze ryby rastu
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Majki » 07 Nov 2018, 23:45

No nadrz bude mat 1200 litrov 250x70x70. Je to vela ryb na taku nadrz? Myslim uz ked budu mat ryby plnu velkost.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod mikys » 08 Nov 2018, 09:14

Ako písal Satan uaru sú dosť prudké u mňa si hravo poradia aj s ocelatusmi.No zváž si dobre aj kombináciu z geošmi , lebo čo sa týka kŕmenia dospelé geoše sú pri krmive ako šarkan.Lietajú a sú všade.To by mohol byť problém.Skôr by som hladal kombináciu s biotomami pripadne pozri nejaké guyanacari, teda pokial máš potrebu kombinovať, lebo ja osobne si myslím ,že vôbec netreba.
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Majki » 08 Nov 2018, 12:11

mikys píše:Ako písal Satan uaru sú dosť prudké u mňa si hravo poradia aj s ocelatusmi.No zváž si dobre aj kombináciu z geošmi , lebo čo sa týka kŕmenia dospelé geoše sú pri krmive ako šarkan.Lietajú a sú všade.To by mohol byť problém.Skôr by som hladal kombináciu s biotomami pripadne pozri nejaké guyanacari, teda pokial máš potrebu kombinovať, lebo ja osobne si myslím ,že vôbec netreba.


Altum ziju vo volnej prirode so satanmi daemon, mesonautami, crenicichlami, tak by to nemal byt az taky problem. to krmenie sa da poriesit,aby sa k nemu dostali snad.
pačia sa mi altumy, ale nepacia sa mi nadrze, kde je len jeden druh ryb, je to pre mna take fadne, preto spekulujem s cim resp. s kym ich skombinovat.
Majki
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 26 Jan 2018, 20:21

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod mikys » 08 Nov 2018, 12:52

Akakolvek nádrž je len kaluž na ceste v porovnaní z volnou prírodou. Neviem, ako budú reagovať altum, nemal som ich nikdy. Dlhé roky boli skalare neustalymi obyvatelmi mojich nádrží. Celkom im vyhovuje pokoj a to pri rybách, ako chceš, mať nebudú; geoše chovám a preto ti píšem, že to nie je rozumná volba. Príroda je príroda, to, že sa spolu vyskytujú, ešte neznamená, že spolu obývajú 2 m štvorcové celý rok. Sám som viezol altifronsi jednemu chlapíkovi pod altumy, aby upratovali dno, mali 7-8 cm, za pol roka ich predával 17 cm a altumy sa pri nich nedokázali nažrať.
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 10 Nov 2018, 00:01

K altum třeba akary hnědý,mesonauti,altispinosky i ramky
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Nov 2018, 10:11

Někde jsem viděl i kombinaci s terčovci a fungovalo to...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron