Maze turquoise, Ricky Lim.

Diskusia o diskusoch a skalároch

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2014, 07:16

Jáááj v Porube. No pekne a to tam aká voda tečie? To by ma celkom zaujímali tie hodnoty. Už mám nachystanú 1000l nádobu. Hahha
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Belial » 20 Sep 2014, 07:17

Hodnoty ti nepoviem, lebo ich neviem. Ale s tým kanistrom by si tam stál týždeň... :D
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Sep 2014, 07:44

Tak to áno, ale keďže mám dobrého kamaráta z Handlovej tak bude on stáť. Ja si to len po trase vyzdvihnem...
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Belial » 20 Sep 2014, 11:02

Rostratus-admin píše:Tak to áno, ale keďže mám dobrého kamaráta z Handlovej tak bude on stáť. Ja si to len po trase vyzdvihnem...



Tak veru takého blázna nepoznám... :twisted:
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 20 Sep 2014, 14:24

kotyzavamberk píše:Satane,vidět majestátní velký placky ,to chytne za srdce,kdysi jsem si řikal ,že je zkusím jak mi půjdou a na dlouhé roky u nich zůstanu .Příští rok se pokusím o odchov už vím kam pro vodu.Scaláry se v ní líhnou ,tak terče udělám taky.

tak to je paráda fakt ma teraz mrzí moje akva mal som dať na manželku discus skalar raja ale čo už skúsim ju namotať na ešte jedno akva :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 20 Sep 2014, 14:28

Rostratus-admin píše:A to neni ten teplý potok, kde prežijú hociaké akvarijné ryby? Alebo to je pri Bojniciach? Ani už neviem.

priamo v Bojniciach v kúpeľoch máš prameň o ktorom píšeš vo fontáne tam mali ešte aj akary modré mecúce a nespočetne množstvo gupiek ktoré sa dostali aj do jazera pod kúpeľmi tam sme chodili na červený cyklop
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 20 Sep 2014, 21:33

Belial píše:
Rostratus-admin píše:Už vieš kam po vodu? To máš dobre, keď si vieš odniekiaľ zobrať vodu a nemusíš si ju sám upravovať. Ja také miesto nepoznám :)

Aj u nás na konci jednej podmorského dedinky je jeden prameň, na ktorý si chodili po vodu chlapci z PD. Kamarát v nej urobil aj disky a skalár evidentne nej robili úplne v pohode. Akurát že tečie hrooooozne pomaly.

Rostratus-admin píše:Jáááj v Porube. No pekne a to tam aká voda tečie? To by ma celkom zaujímali tie hodnoty. Už mám nachystanú 1000l nádobu. Hahha


Chlapci :) reverzná osmóza, demi kolóna...nič?
:lol: :mrgreen:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 30 Sep 2014, 09:01

Dnes som do veľkej nádrže priniesol 2 páry Maze T. Cvakol som to mobilom, už ich mám celkom vypasené. Počítam, že tam ešte niečo narastú :)
Prílohy
IMG_20140930_075125.jpg
IMG_20140930_075030.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Belial » 30 Sep 2014, 09:26

Krásne placky. ;)
A inak osmózu som vyhodil vo chvíli, keď som sa presťahoval a zistil som, že mi z vodovodu tečie cca 80uS.
Teraz som skôr dal do akva koralovú drť nech trošku pritvrdím.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 12 Okt 2014, 14:39

Jedna taká anekdota :) :

Niekoľkokrát som počul, že disky mali mladé vo vode 200us. Príroda je mocná čarodejka, je to možné, ale pre mňa dosť nepravdepodobné. Tak ešte pri nízkom ph možno...

Nechcelo sa mi tomu veriť do dnešného dňa. :) V 2000cke už som mal X výterov, raz som videl vyliahnuté pigeony... S mladými som ani nepočítal samozrejme. Predvčerom ráno som si všimol, že Maze T. strážia vzadu jeden konár. Majú ikry. Nič nezvyčajné. Zdalo sa mi, že sa hýbu. Posvietim baterkou a naozaj. Vyliahnuté mladé na hromádke. Hádam aj 200ks. Hmmmm. Včera som pozeral a tak 150 tam ešte bolo. Obaja rodičia to strážili. Už ma to začalo zaujímať. Dnes som si priniesol aj testy a konduktometer. Mladých už len zopár, ale ROZPLÁVANÝCH!!! Možno 20-30 ks. Max 40. Mám tam silné prúdenie vody, tie mladé to majú naozaj ťažké, ale boli na rodičoch a aj nalepené na konári vzadu. Zaujímavé, zmerám vodu a? 222us pri pH 7,6!!!!!!!!!!!!! Naozaj. Neveril som tomu, tak som pH meral 3x. 7,6, možno viac (kvapkové testy)...

Bohužiaľ, mal som naplánovanú výmenu vody, tak som natiahol hadicu a spustil pol vody. Napustil vodovod a kontroloval mladé. Tie čo už boli na rodičoch, zmizli. Keď som mal spustenú vodu, vírenie sa v podstate zdvojnásobilo a aj ryby sa plašili. Mladé zmizli. Ale zopár ich je nalepených vzadu na konári. Tie tam zostali a sú tam doteraz...

:)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť