L sumci,krunýřovci-fotografie

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Máj 2016, 08:52

Můžu taky potvrdit. L128 modrý fantom - sežral nejdřív všechny kvítka a až pak se vrhnul na řasy. Navíc ty potvory byly furt zalezlé a rostly pekelně pomalu. Ten růst byl možná tím, že nejdou moc přikrmovat. Kupovanou zeleninu jsem měl strach jim dávat (Danile vybila zelenina skupinu L200) a vlastní salát mám jen na jaře. Jakékoliv sušené/mražené/živé jim sežraly ostatní ryby než stihli fantomi vylézt.
Nikdy jsem je neviděl bojovat s mými L204, maximálně se proháněli mezi sebou. Ty L204 sice byly větší, ale třeba chaetostomě to nevadí a občas to na ně zkoušela.
Být tebou, vyberu si jiné ryby. Chceš je kvůli vzhledu nebo kvůli řase? Kvůli vzhledu nebrat, protože je neuvidíš a na řasu jsou lepší třeba Chaetostomy. Nakonec sem 2 fantomy dal Humbalovi (o třetího sem přišel dříve).
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod Janek » 15 Máj 2016, 09:15

Jsou to vyhlášení kytkožrouti, ale u mě se rostlin ani nedotkl, ono je to fakt i o tom jak je přikrmováno, sumec co má dostatek, neleze na rostliny. Ale vidět byl u mě pořád
Jinak jsou to poměrně nevděčné ryby, co se týče růstu a citlivosti, tam se musím shodnout s nhkg.
Nepatří mezi uplně nervavé ryby, ale je to únosné.

Na tvém místě bych nepořizoval jeden kus ale skupinku, uvidíš tam nějaké chování a je to opravdu lepší, já už od kusovek přešel ke skupinkám, stojí to za to.
Vzhledově nádherná, nijak velká, nenáročná a aktivní je Peckoltia sabaji (L075), 3-4 kusy klidně od mimin, pro mě jasná volba. Sám bych je bral ve velkém kdybych nějaké pěkné potkal. Taková skupinka starých vzrostlých pořádně chlupatých 6-8 kusů, nádhera.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 15 Máj 2016, 11:28

Dík za radu. O kytky přijít nechci. Možná na vás dám a přikoupím ještě pár kousku L397. Zatím mám dva prcky.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod Janek » 15 Máj 2016, 11:34

Panáčci budou někde zašití vždycky a takových prcků tam můžeš mít kldině celou bandu, nadělají hrubý bordel ale nic co by extra zatěžovalo vodu díky jejich trávení. Jinak jsou to panaci, takže když ti se rozhodnou že kytky nechtějí, tak to je přes noc pryč :D ale tohle nikdy nastat nemusí.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Máj 2016, 11:46

S L397 nemám zkušenosti, ale moji Panaci L204 jsou naprosto pohodoví. Proti L128 byli vidět mnohem častěji a od té doby, co jsem zastínil hladinu, tak jsou vidět pořád. Akorát po přestěhování do většího akvária se mi začali prát, tak jsem si nechal jen jednoho. Rostliny nechávali na pokoji.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 15 Máj 2016, 15:15

Este k tej agresivite, ja som mal 1 kus, ked som ho daval prec mal asi 12 cm, zalezi na velkosti inych prisavnikov, malych si nevsimal, avsak od jedla ich odhanal, pokial sa nenazral on. Cokolvek podobne velke co mu liezlo do teritoria atakoval, u mna pravidelne s L190 a LDA 07, samozrejme nic drasticke. Ovsem ked sa mi pochytia L114 a LDA07 to je uz ine kafe :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod Janek » 15 Máj 2016, 15:58

fan_tomas píše: Ovsem ked sa mi pochytia L114 a LDA07 to je uz ine kafe :D


Přesně jak píšeš, kdo má leopardy nebo kohokoli z toho rodu, žádný krunýřvec už mu nepřijde jako rváč :D

Já musel minulý týden největšího samce z mých 4 leopardů zachraňovat a dávat bokem protože by přišel o život. Na břiše vyžranou díru velikosti centu a ještě jim ho nastavoval ať si kousnou, jen se nevzdat a neustoupit. Jsou tím pověstní, prosně neví kdy přestat. Dokud jeden kus dominoval, byl klid, ale teď ho dva kusy dorostly a je strašnej bengál a fakt by radši pošel než o ten post přijít. Naštěstí dovedou zahojit neskutečný zranění a celkově maj tuhej kořen. Takže má ještě týden na zahojení a nabrání sil a pak přijde odvetný úder

Oproti tomu nějaké poštuchování co zlvádnou panaci, fantomové a další, to je sranda, tam do sebe ryby nekoušou a aspoň se něco děje.
Když se takhle rozepisuju mám uplně chuť rozházet nějaké peníze a pořádně naskladnit další prťata několika druhů na výkrm :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod blegon » 15 Máj 2016, 19:35

18cm bez prodloužení ocasu ;)
Prílohy
CIMG4530.jpg
CIMG4529.jpg
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 15 Máj 2016, 20:18

Janek píše:
fan_tomas píše: Ovsem ked sa mi pochytia L114 a LDA07 to je uz ine kafe :D


Přesně jak píšeš, kdo má leopardy nebo kohokoli z toho rodu, žádný krunýřvec už mu nepřijde jako rváč :D

Já musel minulý týden největšího samce z mých 4 leopardů zachraňovat a dávat bokem protože by přišel o život. Na břiše vyžranou díru velikosti centu a ještě jim ho nastavoval ať si kousnou, jen se nevzdat a neustoupit. Jsou tím pověstní, prosně neví kdy přestat. Dokud jeden kus dominoval, byl klid, ale teď ho dva kusy dorostly a je strašnej bengál a fakt by radši pošel než o ten post přijít. Naštěstí dovedou zahojit neskutečný zranění a celkově maj tuhej kořen. Takže má ještě týden na zahojení a nabrání sil a pak přijde odvetný úder


Presne ako pises :D ja som mojho este davno, pri prvom stahovani z 240tky doslova vysekaval z dreva kde bol zasprajcovany, mal som pocit, ze som ho tak dva krat prelomil a on nic, je to poriadne tvrdy rod :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: L sumci,krunýřovci-fotografie

Neprečítaný príspevokod blegon » 22 Máj 2016, 12:51

:D
Prílohy
CIMG4548.JPG
L104
CIMG4556.jpg
CIMG4554.jpg
A.leucostictus zbylé dva do party nemohu dostat z 900L
CIMG4535.jpg
Scleromystax barbatus
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť