Ryby rodu Metynnis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod sumdir » 13 Jún 2019, 19:13

paloi píše:Ja to vysvetlím, prečo kúpil iba tri. Lebo on sa hanbí priznať farbu. Bol som pri tom. On si ich musel sám nachytať, personál ho odmietol obsluhovať, lebo videli, že toto je cichlidár. Má to jasne na čele napísané. Balancoval tam na tom rebríku, myslel som, že spadne. A už keď naháňal 5 minút druhú, tak bol taký vyčerpaný, že po tretej to vzdal. A ešte poznamenal: "Seru na to, zůstávám u cichlid" :mrgreen:


Heady, sice ta osobne nepoznam, ale podla tohto popisu si realne predstavujem nahnevaneho chlapa s bicepsom Arnolda Schwarzenegra, ako chyta nejake tetry z rebrika. Keby som nepoznal Mina, tak si myslim, ze to tak naozaj bolo. Ale asi nebolo. A ked este aj citam tie prispevky dalej, no ozaj su hnusni aj s Jancibie, ako sa ti posmievaju. no je to veru nepekne od nich :evil:

odpust im, nevedia, co cinia ;)
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Jún 2019, 10:47

Škoda že se neznáme osobně ale třeba se to někdy změní ;)

Nejsem žádný Arnold! Jsem tichý, milý mladý muž a hloubavý introvert s vizáží a povahou beránčí.
Proto se do mě tyhle dva "kamarádi" strefují, protože vědí že bych ani mouše neublížil!
A protože jsem také křtěný katolík odpouštím jim, neboť jak jsi pravil - nevědí co činí. :twisted:

A ještě k tomu vlastnoručnímu lovení ryb síťkou ..... u Papíka už jsem u obsluhy provařenej, tak mi nechávají volnou ruku ať si nalovím co chci a hlavně je neotravuju, protože tam mají spoustu dalších zákazníků, které musí obsloužit.
Dělám to rád ale zpocenej a vyčerpanej jsem z toho vždycky - je tam hrozný vedro a vlhko.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Jún 2019, 12:36

sumdir píše:
paloi píše:Ja to vysvetlím, prečo kúpil iba tri. Lebo on sa hanbí priznať farbu. Bol som pri tom. On si ich musel sám nachytať, personál ho odmietol obsluhovať, lebo videli, že toto je cichlidár. Má to jasne na čele napísané. Balancoval tam na tom rebríku, myslel som, že spadne. A už keď naháňal 5 minút druhú, tak bol taký vyčerpaný, že po tretej to vzdal. A ešte poznamenal: "Seru na to, zůstávám u cichlid" :mrgreen:


Heady, sice ta osobne nepoznam, ale podla tohtzopopisu si realne predstavujem nahnevaneho chlapa s bicepsom ArnoldaSchwarzenegra, ako chyta nejake tetry zrebrika. Keby som nepoznal Mina, tak si myslim, ze to tak naozaj bollo. ale asinebolo. a ked este aj citam tie prisepvkydalej, no ozaj suhnusni aj s Jancibie,ako sa ti posmeivaju. no je to veru nepekne od nich :evil:

odpust im, nevedia, co cinia ;)


Sumdir, čo sa do toho montuješ, keď Headyho nepoznáš :?: Radšej napíš polovicu príspevkov a trochu si to odkontroluj. Alebo vymeň klávesnicu :D A všimni si na klávesnici najväčšiu klávesu. To je medzerovník :mrgreen: Už som si veľakrát povedal, že to nebudem opravovať, ale nedá sa... jednoducho musím... Divím sa, že Tvojej "slovenčine" Heady rozumie :D

Mimochodom, v Dříteči to bolo presne tak, ako som písal. Okrem Teba je to všetkým jasné ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Jún 2019, 08:23

To je v poho.
Já se sumdirovim slohem nemám problém, naopak jsem rád že zaměstnává a cvičí můj věkem a životním stylem pomalu chřadnoucí mozek :D
Je to něco na způsob luštění křížovek a to prý je pro šedou kůru mozkovou velmi prospěšná věc.
A navíc si myslím že se sumdir snaží šetřit si klávesnici když vynechává háčky, čárky, mezery :mrgreen:

Milane buď k němu prosím trochu shovívavý .... takhle sem chodí čím dál méně, tak ať si ho ještě víc nevyplašíme.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod sumdir » 06 Júl 2019, 09:59

chlapci, tak aby ste vedeli, kym ja robim, zena vymenila klavesnicu. Nie mna! klavesnicu!

davam si teraz pozor. na zenu, aj na klavesnicu. mne ten medzerovnik ozaj blbo fungoval. na ja som bol spokojny, lebo ked pisem, tak necitam. a ked uz je napisane, tak odoslem. tak teraz budem trosku aj citat po sebe, ale len trosku. nech este mate trochu zabavu :P
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod perchess » 08 Júl 2019, 19:31

Čo nové u fasciatusiek? Držia sa v húfe, alebo si každá pláve kade chce?
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Júl 2019, 10:37

perchess píše:Čo nové u fasciatusiek? Držia sa v húfe, alebo si každá pláve kade chce?


Jo, mají se k světu.
Rostou parádně, pruhy vynikají, jenom jsem je ještě nestihl přelovit do 800l a zkusit, co na sebe budou říkat s Metynnis sp. "big spot Peru" ?
Jinak se chovají jako ty big spot, pořád se mezi sebou honí po celé nádrži ale nijak si neubližují. Ani chvilku nepostojí ale plavou stále v houfu.
Velkou hrst kytek, nějakýho plovoucího bordelu Najas co mi nosí kamarád z prostřihu, sežerou za 14 dní do posledního lístku.
Kytky se s těmahle rybama v akváriu pěstovat opravdu nedají, sežrali do mrtě i vzrostlej anubias :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod perchess » 10 Júl 2019, 22:35

Tak to by bolo niečo pre mňa.... hľadám ich už 3 roky, ale neviem na ne natrafiť, ani u Glasera som ich nevidel.
Tak nech sa im darí!
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Júl 2019, 04:52

perchess píše:Tak to by bolo niečo pre mňa.... hľadám ich už 3 roky, ale neviem na ne natrafiť, ani u Glasera som ich nevidel.
Tak nech sa im darí!


Keby si s nami chodil do Dříteče, mohol si si za tie 3 roky nachytať už toľko, že by si jazero zaplnil :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Júl 2019, 07:10

perchess píše:Tak to by bolo niečo pre mňa.... hľadám ich už 3 roky, ale neviem na ne natrafiť, ani u Glasera som ich nevidel.
Tak nech sa im darí!


Tyhle fasciatusky opravdu nikde nejsou a byla to sakra náhoda že jsme na ně v Dříteči zrovna narazili + ta cena, to jsem fakt čuměl.
Když jsme dorazili, tak byli čerstvě naskladněné a nebylo jich ani hodně a když jsem se při služební cestě do Pardubic o necelé 2 měsíce později zastavil, už byly vyprodané všechny!
Ty "big spot peru" měli už v 800l několik náběhů na tření a možná se i vytřeli ale nic tam nemá šanci přežít. Tetrovité jsem nikdy neodchovával ale ptal jsem se Vlasty Kotyzi co k tomu potřebují a asi by se to dalo vyzkoušet .....

Paloi se mi směje že to není cichlida ale mě se fakt líbí :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron