Leiarius marmoratus

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Aug 2016, 19:24

Pro mnohé známá ryba, že Paloi? ;) , žádná velká rarita a i když se ke každému zvířeti kterému zakládám vlákno snažím vyjádřit, pro tentokrát to vynechám.
Čistě proto že se s dotyčným ještě moc neznáme. Jediné co můžu zatím říct
-nenažraný
-nádherný
-oproti ostatním které jsem tu prezentoval PRŮRAZNÝ sumec, což mi dává pocit že je to konečně to pravé, nažere se i pod cichlidami
-nevybírá si, sežere uplně vše, od granulí, po vločky. Maso nepočítám
-neskutečně rychle roste. Přivezl jsem si ho 22.7.2016 z Dříteče. Pár dní jsem ho viděl jen jak někde proletěl s plným pupkem. Teď už se ukazuje a minimálně co do mohutnosti jsem se lekl že tam mám jinou rybu než jsem si přivezl. Původně měl 9 cm. Momentálně můžete posoudit sami, ten sumec v tubce co ho profackoval (dělá to pokaždé) má cca 13 cm.... Antenovec je už větší.

Brzo přiletí fotky nebo videa z přelovu, nebo měření... Snad i nějaké ty postřehy
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Aug 2016, 19:55

No, ja nie som jediný, pre ktorého je to známa ryba. Je nás tu takých viac. Ale som rád, že na mňa myslíš. Chcel som ho, mám ho napozeraného na videu, na fotkách. Ale mal som ho len nejakých 24 hodín :cry:

Video som sledoval so zadržaným dychom (ani som netušil, že vydržím 1:45 minúty nedýchať) ;) Super je to, nech len vydrží :!:

Pred chvíľou som písal jednému členovi CK správu, že už mám len jeden sen - Hemibagrus wyckii. Takže je to síce pokušenie, a nie len tento sumec, ale aj Clarotes laticeps, Bagrus filamentosus, Aguaronichthys torosus, Trachycorystes trachycorystes, Hemisorubim platyrhynchus a ešte asi 30 ďalších :D Ale nemôžem mať všetko. Leiariusa marmoratusa budem sledovať v tejto téme ;)

Takže ja si síce zoženiem wyckii-ho, ale aj marmoratus je ŠPICA ;)

A ešte tak mimochodom - lúče na chrbtovej plutve si spočítal?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod Janek » 07 Aug 2016, 11:33

Paloi nepočítal jsem, ale až bude ve velkém akva pod světly a trochu slušně, určitě bude spočítáno, ostatně určitě bude i video tak si to budeš moct přepočítat ...

Jinak dnes při výměně vody a kompletním odkalování jsem si ověřoval velikost .... takže pro dnešek oficiálně 14 cm..... takže za 17 dní 5 cm délky a o mohutnosti ani nemá smysl mluvit, naprosto šílený nárůst .... Jooo když se sumec dostane ze skladu do teplé vody a hromady masa .... snad přibrzdí .... Ale je to krasavec s perfektními vousy, jen mi jde poměrně hodně do tmava, čekal bych u takového prcka výraznější kresbu.

Co mi ten počet na hřbetní ploutvi přinese za info ? Myslíš záměnu s perrunem ?

EDIT: spočítáno ... 10-11 paprsků
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Aug 2016, 18:00

Presne preto som sa pýtal na ten počet lúčov. Takže je to marmoratus :) Perrunichthys perruno by mal mať len 8 lúčov. Ale aj keby to bol perruno, vadilo by to? Akurát by sme zmenili názov témy :mrgreen:

A farbu má dobrú, to by som sa neobával.

A môžeš dráždiť ďalej :P Táto téma bude mojou obľúbenou :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 09 Aug 2016, 19:55

Tak tu máš další video z krmení téhle bestie.
Nepřestává mě udivovat kolik toho dokáže sežrat. Co je ale obdivuhodné je ta dravost a průraznost na žrádle, žádný sumec kterého jsem doteď poznal to neměl takhle na háku. Tenhle dacan jednou pujde skrz 3x větší cichlidy pro žrádlo uplně bez problému. To přesně jsem potřeboval ... ale ... zas aby se nažraly cichlidy a pomalejší bichiři :D :D :D

Jak je vidět, ostatním toho moc nenechává, pro ten zbytek udělal ještě jednu otočku, jen mezi tím měl větší pauzu tak už jsem přestal točit aby tam nebylo 5 minut o ničem. Pak aby to nerostlo .... příští týden jde do dvoumetrovky. Ten ocas mu mometálně dorůstá, ještě nemá plnou délku. Už při prvním vypouštění ho Malarmo na přivítanou přistřihnul :D

Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod blegon » 09 Aug 2016, 20:53

Až naroste to bude spotřeba grundlí :D .
Snad v budoucnu nepůjde po cichlidách.
Zatím je to moc pěkný,roztomilý sumeček :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 10 Aug 2016, 08:38

krásna ryba,som zvedavý čo za monštrum ti z nej narastie.... :o
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Aug 2016, 16:52

Ty woe to je chaluha nenažraná :shock:
No už ho vylov protože ti za chvilku podtrhne tu hromadu trubek a nadělá víc škody než užitku :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 12 Aug 2016, 17:57

Proběhlo zmiňované přelovení bestie :D Snažil jsem se tam chvíli verglovat i pravítkem abyste viděli že nekecám a fakt to roste až nepřirozeně rychle :D
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Leiarius marmoratus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 12 Aug 2016, 18:10

Nádherná bestie. Snad ti pak až vyroste nesežere všechny cichlidy. :D
Vousatí sumci se mi hrozně líbí, ale skoro všichni jsou furt zalezlí a moc vyrostou.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Ďalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron