Brachyplatystoma juruense

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod paloi » 25 Máj 2016, 20:10

Janek píše:Juruensis padl, dnes ráno, nevím proč, co a jak, zrovna pro jistotu měním vodu a rovnám se s tím ... včetně ocasu přes 20 cm :cry:


Keď som si toto prečítal, tak som myslel, že si robíš prdel... Bol som do toho trochu viac zainteresovaný, keď si mi poslal fotky ešte asi 5-6 týždňov predtým ako si to zverejnil na CK. A teraz toto? Ten Tvoj bol úplne ukážkový kus. Bol som zvedavý ako porastie. Som smutný s Tebou :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Máj 2016, 20:29

Díky za ten soucit, můžu říct že takhle mě dlouho nic nemrzelo, už jen proto že jsem ho nestihl zachánit tak o 2 hodiny spánku, byl ještě nedotčený, jen tuhý jak prkno....
Vyletěl jsem z postele, všechno tam plavalo a ta nejcennější ryba jedná na dně :( Jen to ukazuje známý fakt jak jsou ti antenovci citliví. Přitom takové nechtěné a zbytečně ryby které tam s ním mám a nemají využití (samice cutteri a tak dále) si tam plavou jak kdyby nic. Zní to hrozně, ale je to snad horší než vylít celé akva do záchoda, když padne jen ta jedna nejmilejší. Ale říkám, Kudrna má instrukce a jestli má jen trochu aktuální e-shop, přijde další. V 6 ráno jsem ho objednal, měl poslední kus, teď už v seznamech není, tak budu doufat že už má můj popisek :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod paloi » 25 Máj 2016, 22:12

Aj toho prvého si mal od p. Kudrnu? Mohli by to byť súrodenci?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Máj 2016, 05:51

paloi píše:Aj toho prvého si mal od p. Kudrnu? Mohli by to byť súrodenci?


Přesně tak
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Máj 2016, 07:22

Tak už to má aj ten môj za sebou. Práve som ho vyhodil. Nejak mi nerástol, bol sám v 200 ke, včera sa mi zdal nejaký divný, akoby nafúknutý, vymenil som hneď polovicu vody v akvarku, ale evidentne to nepomohlo... :cry:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 26 Máj 2016, 09:02

Ty vole pánové co to je :shock: ? Nějaká epidemie nebo co .... to jsou tak náchylný na vodu, nebo to byla stejná várka dovezená do Evropy a nějak nakažená ? To nasere tohle :evil:
Janku teď aby jsi se bál o svoje další investovaný peníze ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Máj 2016, 09:25

Janči mrzí mě to, v tomhle jsi ti opičit nemusel :( ....

HEAD66Y6 píše:Ty vole pánové co to je :shock: ? Nějaká epidemie nebo co .... to jsou tak náchylný na vodu, nebo to byla stejná várka dovezená do Evropy a nějak nakažená ? To nasere tohle :evil:
Janku teď aby jsi se bál o svoje další investovaný peníze ....



Hele pochybuju že jsme měli ryby ze stejné várky, ale ten můj byl v pohodě a padnul mojí vinou, krásně rostl, vše dobrý .... bohužel jak jsi sám napsal, jsou to hrozný mrchy na kvalitu vody ale zároveň i sem tam odejdou jen tak pro nic za nic, což jsem si zažil třeba u jednoho sorubima. Není to s nima jednoduchý.

Nebudu tajit že jsem nerozmýšlel jestli nekoupit spíš něco obyč "nezničitelného" jako je Leiarius marmoratus, poloviční peníze, taky nádherná ryba, odolnější, ale prostě ne, juruensis mi učaroval. U těch marmorátů už jsem si minulý pátek v Dříteči málem máchal ruce a bral ho. Nádherní drobečci tam byli. Nevzal jsem ho aby mi jednou v budoucnu nesundal juruensise, jsou to dravější sumci než brachypla.
Nicméně Kudrna se ještě neozval, takže mu budu volat, kdyby to nevyšlo, objeví se tu jiný sumec protože bych si pro něj zítra dojel :D :D :D :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod blegon » 26 Máj 2016, 11:05

Držím palce.
Jen aby už juruense nebyl na nádraží :D
Zítra také valím do Dříteče :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Máj 2016, 11:12

blegon píše:Jen aby už juruense nebyl na nádraží :D



Co bych za to dal, aspoň by byl doma a ČD jsou spolehlivý, už by mi dámy od přepážky volaly :twisted:
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Brachyplatystoma juruense

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Máj 2016, 11:33

Janek píše:Janči obrovská :( ale snad bude další.

Nechcem robiť unáhlené rozhodnutie, ale skôr nie...neverim že to u mňa bolo v kvalite vody, bol sám v 200 litroch vody s výkonnou filtráciou... Každý deň som odstraňoval zvyšky potravy...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia