Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Nov 2018, 20:02

nhkg píše: Tak u tebe se ti sumci mají určitě líp než u obchodníka, tak se nediv že rostou rychleji. ;)

Lenže Glaser má v tíme odborníkov, ktorí môžu kŕmiť aj 5x za deň, ja nie som odborník, iba teoretik, hobbysta, koníčkár, laik, amatér.... ktorý si niekedy aj 3 dni nespomenie, že má nakŕmiť ryby :mrgreen: Nestáva sa to často, ale stáva sa to.

A ešte jeden príklad - africký sumec Clarotes laticeps. U Glasera mali pred rokom štyri exempláre cca 20 cm, jeden skončil u mňa, už má 40 cm, nikto ďalší sa odvtedy neulakomil a Glaser ryby uvádza aktuálne v dĺžke 25-30 cm. Je možné, že to len neaktualizovali. Aktualizujú akurát cenu :D Bol som aj trochu zvedavý, aj som myslel, že objednám ešte jeden kus, či bude naozaj menší. Stále tú možnosť zvažujem, lebo je to môj najaktívnejší sumec (žiadne hry na skrývačku tento druh neobľubuje). Len ako rastú, tak aj cena stúpa a ja mám trochu obavu, že by sa mohli mlátiť, keď budú dva kusy. A potom by som nevedel, čo s drahou rybou. Len by som si vyrobil problém. Keď Glaser nedokáže predať 3 takéto ryby za 15 mesiacov, tak ja to nedokážem nikdy :(
Obrázok užívateľa
paloi

Re: Płaszczka - Sklep zoologiczno-akwarystyczny

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Nov 2018, 20:04

nhkg píše: Ještě nedávno tam měl Channa barca za 3900zl a už ji tam nemá...

.... lebo uhynula ? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi

Predchádzajúci

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia