Herichthys carpintis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 04 Feb 2019, 12:53

tak ja bych se vratil k ty moji samici. nezdala se mi, tak jsem ji odlovil a zkousel lecbu bactopurem a eshou, ale prakticky bez vysledku. skoro celej mesic. fotku nemam, ale ta ryba vypada, ze ji to szira za ziva. chovase normalne. samec je celkem v pohode, obcas se u nej objevi ten vridek a po case zmizi...ryby se kteryma byla v nadrzi jsou taky v pohode...tak co ji je?
Obrázok užívateľa
kovarnicka

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Feb 2019, 14:55

No nevím jestli na tuto otázku dostaneš uspokojující odpověď. Vředy na carpintis jsou letité téma. Sám jsem je měl několikrát z různých zdrojů. Ale postupně se jim vředy objevili vždycky. Když už jsem si myslel že mám vyhráno a měl jsem pár cca 4 letý a celou dobu bez vřídků , tak se jim najednou jak na sviňu začali dělat. Přitom voda, krmení, výměny vody, spolubydlící, .... vše více méně stejné.
Říká se že:
- je to způsobeno příliš velkým podílem masité stravy.
- že jim celkově nesvědčí překrmování
- degenerace genů a celkové zchoulostivění díky vysoké příbuzenské prokříženosti - zvlášť v našich končinách anebo u ryb z asijských velkofarem kde se toto taky neřeší.
- někdo tvrdí že forma carpintis "escondido" na to netrpí, protože tady není tolik rozšířená a tím pádem příbuzensky zdegenerovaná.
- jediná možnost jak se dostat ke zdravím carpintis je divoký odchyt - je fakt že dnes se nabízí WF kde co ale divokýho carpintise v nabídkách u nikoho jen tak neuvidíš! Pokud to teda nebude nějakej špekulant a pohádkář :D

Nevím kde je pravda!
Je fakt že výkupní i prodejní ceny těchto ryb o něčem taky asi napovídají. Množí se to jako potkani mezi sebou a kde všechny ty ryby asi jsou, kde končí ?
head66y6

Neprečítaný príspevokod miras90 » 16 Feb 2019, 21:14

Taky se u mě jeden zatím malý pár vyskytuje ;)
Prílohy
IMG_20190216_190206.jpg
miras90

Neprečítaný príspevokod stiff » 14 Júl 2019, 17:06

Ahojte. Ako je to teraz s dostupnostou carpintis "Escondido"? Chova to niekto v nasich koncinach? A co je nove v tejto veci, uz su nejako presnejsie opisane rozpoznavacie znaky? Alebo su aj ine formy carpintis? Par rokov to nesledujem, tak sa pytam, mozno ma niekto aktualne info...

Foto/video som si pozical od The Cichlid Dojo ;)

Prílohy
Screenshot_20190714_180454.jpg
http://www.stiffcichlids.com - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff

Neprečítaný príspevokod Lubik » 14 Júl 2019, 20:52

tych escondido som este nevidel nazivo u nikoho ale maju krasnu pestru farbu, ja som si dnes doniesol takeho krasavca, ma okolo 20 cm :)
Prílohy
1F9C7895-6A36-4E71-921A-FCEEE7C5FF8B.jpeg
0BEE039E-7994-4F6C-8F2D-A89476DD2489.jpeg
Lubik

Predchádzajúci

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia