Satanoperca acuticeps

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Okt 2018, 20:37

Chov jak jiné satanoperky a geophágové, akorát jsou mnohem náročnější na kvalitu vody a krmení (doporučuje se krmit 3x denně). Možná i víc jak démoni. Zato by ale neměly moc vyrůst, počítám do 20cm a hrabou určitě nejméně ze všech zeměžroutů co jsem měl. Všechny co mám jsou odchovy původem od Glasra. Mám jich 8 ve velikosti kolem 10cm. Z toho dvě ke mě doputovaly trnitou cestou od Satyho a zbytek jsem koupil v Polsku. Bylo by jich mnohem víc, ale o nějaké jsem přišel v karanténě, nějaké nepřežily cestu od Satyho k Ondrovi a jedna měla podivné výrůstky na prsní ploutvi, tak jsem ji musel utratit.
A měl jsem i 2 kousky wild. Ale dostal jsem je v mizerné kondici a nepřežily v mojí vodě dlouho. :(
Prílohy
samn4.jpg
samn3.jpg
samn2.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg

Re: Satanoperca acuticeps

Neprečítaný príspevokod RAP » 09 Okt 2018, 21:58

nhkg píše:Chov jak jiné satanoperky a geophágové, akorát jsou mnohem náročnější na kvalitu vody a krmení (doporučuje se krmit 3x denně)........ nepřežily v mojí vodě dlouho. :(

A nebude ta náročnost díky té tvojí vodě? O poskytováném krmení pochyby nemám.
RAP

Neprečítaný príspevokod nhkg » 09 Okt 2018, 22:05

S mojí vodou zatím žádný zeměžrout neměl problém. Akorát jsem neměl démony, ale Wunti je chová bez problémů a má stejný vodovod.
Dlouhodobý chov wildů asi bude chtít měkčí vodu než mám. Ale těžko říct, koupil jsem ty wildy v mizerné kondici.
Chcíplo mi pár odchovů v karanténě s nezaběhlým filtrem, přitom jsem měnil vodu ob den a wild geoši tam byli v pohodě. Takže si myslím, že budou mnohem citlivější na dusikaté látky než většina zeměžroutů. Kvůli nim jsem si i pořídil anex.
Navíc jsou tyto ryby dost háklivé na transport, což potvrdí i Ondra.
Obrázok užívateľa
nhkg

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Okt 2018, 07:16

Já mám ph 7,2 a tvrdost 15 a jeden kus od Satyho, co jsem ho měl na letním bytě, tak prosperoval dobře. Nevadily i delší intervaly výměny vody, to heckelky snášely hůře.
liborass

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Okt 2018, 15:20

Jsem rád, že se aspoň dvě ujaly a maj se k světu.
Já jim míchal vodu z RO a údržbu dělal každej 5 den. Hold ten transport jim neděla dobře. Každej nemá možnost posílat ryby pod kyslíkem.
Saty

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia