Duisburg 2016 / 2018

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Jan 2016, 15:17

Rostro píše:Paloi za toto som ťa vždy obdivoval aj budem obdivovať. Keď to vieš takto fajne napísať, človek si to vie reálne predstaviť.

Rostro, ďakujem! Práve preto som to tak písal, aby ste sa do toho "vžili". Normálne som Ťa počul, ako nadávaš na tej rakúskej diaľnici na ich cestárov :mrgreen:

Ešte mám zopár publikovateľných fotiek, tak pokračujem :) Pred chvíľou odišli odo mňa Duri a Aquarista, aj som im vravel, že nejaké fotky ešte mám, len to potrebujem pretriediť.

Páčili sa mi aj Nandopsisy, ale pri nich nebola cenovka. Nandopsis tetracantus mal aj malé kusy, asi 2 cm, tiež nebola cenovka.

A pridávam ešte foto Paratilapia polleni. Tie naopak nevyzerali dobre. Po čiernej farbe ani stopy. Tvar tela bol v poriadku, ale boli to hnedasté ryby. Buď nejaký paškvil alebo teda poriadny stres :twisted: Vidieť na prvých dvoch fotkách. Keby boli poriadne čierne, zobral by som z nich, ale tá hnedastá farba ma odradila.
Prílohy
para1.jpg
para2.jpg
nando.jpg
nando2.jpg
p1.jpg
p2.jpg
p3.jpg
p4.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2079
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Jan 2016, 15:33

HEAD66Y6 píše:Milane díky , super report - jako vždy ;) !!!
Manželce vyřiď ode mě poděkování že tu cestu vzala za mě a nenechala tě jet samotnýho , když se mi to tak zvrtlo ....
Už se těším ve Střední Americe na kartu T. sieboldii ;)


Sieboldii bude zajtra ;)

Manželke pozdrav odovzdám ;) Mimochodom, chcel som, aby nafotila aj predajňu ako celok, aby ste si urobili predstavu, ale to urobila len jednu fotku. To ma trochu mrzí. Ale aspoň nie je rozmazaná :)

A posledné fotky - ako to pchám do termoboxov. Mimochodom - pán Thomas Tillmann mi oba boxy osobne priniesol k auta a vložil do kufra. A teraz mi napíšte - to sa Vám už v nejakej akvaristike v Čechách alebo na Slovensku stalo? Aj keď, asi je pravda, že za také prachy sú aj poriadne služby :)

A to je asi všetko, priatelia. Ostatné fotky sú nepublikovateľné (odrazy, rozmazané zábery).

Ďakujem každému, kto si to prečítal a špeciálne tým, ktorí aj niečo napísali :P
Prílohy
predajna.jpg
bal1.jpg
bal2.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2079
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod sumdir » 24 Jan 2016, 17:46

Mino, ty kokso, toto si jak dlho pisal? a preco tu salis ludi, ze si mal budndu na vesiaku a na fotke si v bunde :mrgreen:

Ale k tym rakuskym cestarom - to je svata pravda, neberu ohlad ani na mna :evil:

Gabike odkazujem, ze fotky su nadherne, to ani ty take nenafotis :mrgreen: buduci vikend jej prinesiem kyticu zatie fotky, tuto sobotu mi tonevyslo :oops:

a ešte posledny postreh - Sorubimichthys planiceps je ozaj skvostny sumcisko, ale ta cena je strasna, ale aspon si ho videl. a pozeranie bolo zadarmo :mrgreen:

PS: Boha jeho, jak ja ti zavidim :twisted:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Jan 2016, 19:20

sumdir píše:preco tu salis ludi, ze si mal budndu na vesiaku a na fotke si v bunde :mrgreen:

Gabike odkazujem, ze fotky su nadherne, to ani ty take nenafotis :mrgreen: buduci vikend jej prinesiem kyticu zatie fotky, tuto sobotu mi tonevyslo :oops:

PS: Boha jeho, jak ja ti zavidim :twisted:


Nikoho nešálim :lol: Bundu som mal na začiatku, ale veď som tam bol dve hodiny, to by sa nedalo vydržať ;) A aj to som sa asi 2x medzitým obliekol a šiel von na cigaretu. Tí, čo chodia na takéto misie, vedia, aké to je. Vidíš to množstvo rýb a nemôžeš zobrať všetko. A práve na čerstvom vzduchu sa lepšie rozmýšľa, že čo áno a čo nie ;)

To, že mi závidíš, je super! Tak som to chcel :P A kyticu nemusíš, to už som vybavil ;) Stála skoro toľko, čo jedna Tomocichla 8-)
Prílohy
20160124_185758_resized.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2079
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod huhu » 24 Jan 2016, 20:24

sumdir píše:PS: Boha jeho, jak ja ti zavidim :twisted:


Bud konkretny, co mu zavidis? Vylet, ryby, manzelku... :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 545
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Jan 2016, 21:15

huhu píše:
sumdir píše:PS: Boha jeho, jak ja ti zavidim :twisted:


Bud konkretny, co mu zavidis? Vylet, ryby, manzelku... :)


Já bych řekl že všechno. :twisted:
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 907
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod RAP » 01 Feb 2016, 15:54

paloi píše:Táto ryba sa mojej manželke páčila najviac zo všetkých (je to pochopiteľné, tá modrá farba bola úplne luxusná!). Akurát chvostovú plutvu mala vykusnutú takmer po pupok ;) Toto nedá do poriadku už ani plastický chirurg :cry:

Já bych ho bral, se samicí do páru. Takové u nás neseženeš.
RAP
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod Danny » 29 Apr 2016, 21:30

No skoda ze som na ck tak neskoro dorazil.Hned by som s tebou isiel.Daj vediet ak pojdes Tilmanovi.Som z BA.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 502
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Duisburg 2018

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Júl 2018, 18:05

22. januára 2016, keď som bol naposledy u pána Tillmanna v Duisburgu, som v tejto téme napísal toto:

paloi píše:
K Zajacovi je to 15 minút. Museli sme. Bol som zvedavý, či náhodou nebude Caquetaia spectabilis. Tillmann nemal. Ale u Zajaca úplné sklamanie. Amerika v 8 akváriách, zaujímavosť žiadna. Niekedy mával astronotusy v 3-4 akváriách. Teraz tam plával 1 kus. Zúfalé. To aj v našom Super ZOO majú viac. Akurát pearsei mal po 6,99 € za cca 10 centimetrové ryby. Vyzerali zdravo, ale ich smutný pohľad hovoril jasne – utekaj chlapče, lebo aj Ty sa z tej vody nakazíš... :cry:

Z dôvodu nedostatku času som sekciu morských rýb tentokrát úplne vypustil. Predtým som tam vždy strávil aspoň pol hodinu. Vždy mal morské ryby od výmyslu sveta. Teraz som bol u Zajaca „vybavený“ za 4 minúty. Ani tie Spectabilisy nemal. Nevadí. Určite je to len prechodný stav. To sa zlepší. Uvidíme nabudúce. Určite k nemu skočím,

....keď zasa pôjdem Tillmannovi ;)


A minulý štvrtok sa to podarilo. Návšteva ZOO Zajac. Ja som zamieril rovno k obyvateľom morských vôd, fotograf kontroloval stav okolitej fauny:

zajac1.jpg
zajac2.jpg
zajac3.jpg
zajac4.jpg
zajac5.jpg


Na predajňu som si vyhradil maximálne 30 minút. Nebolo v pláne nič kupovať, cieľ bol ešte o pár kilometrov ďalej. Tentokrát som morské vody nevynechal. Tu je pár fotiek (rýb bolo podstatne viac, aj fotiek bolo podstatne viac, ale prevažná väčšina sa nevydarila):

more1.jpg
more2.jpg
more3.jpg
more4.jpg


Po morskej časti som prebehol sladkovodnú, smer - CICHLIDY. Výber bol určite lepší ako pred 2,5 rokom, ale už sa na to pozerám tak akosi z rýchlika, lebo v podstate všetko, čo chcem, už mám, tu asi nijakú rybu nekúpim.

cich1.jpg
cich2.jpg


Ale zrazu - čo to je? Maskaheros regani. Neplánoval som ich. Ale za 9,99 € takéto odrastené kúsky? Kde je rybár, čo mi ich vyloví? Dva kusy beriem, aj keby mali skapať.

regani.jpg


Ešte jeden exemplár sem musí zavesiť. Auchenoglanis occidentalis. Zajac mal 3 kusy, určite cez 40 cm. Z môjho pohľadu nádhera. Manželka zahlásila - to čo je za odpornú rybu? Nasledovník rodu s rozžiarenými očkami zahlásil - mami, doma máme už rok takú istú, ale zatiaľ je len polovičná :mrgreen:

auchenoglanis.jpg


U Zajaca balíme, smer Hobby Zoo Neudorf. Hľadám parkovanie v tieni, posledné miesto. Je 12:10 hod, máme tak 50 minút čas do obednej pauzy. Strašne málo. To nestihneme. Prejdeme s fotografom 3 akváriá a už je pri nás. Mr. Tillmann osobne. Vyvalí oči, podáva ruku. Pripomínam Tomocichlu sieboldii. Aháááá.... A klasika - ponúka kávu a pre fotografa niečo chladené. No dá sa to odmietnuť? Už som to niekde písal - kávu robí len pán Tillmann v Duisburgu a pán Kučera v Mělníku. Toto stále platí. Hovorí, že káva bude na stole, že už vieme, kde je stôl. No jasné, vieme. Už je tam celé roky :)

kafe.jpg


Najprv si to celé musím prejsť rýchlo sám, aby som sa zorientoval. No 20 minút je preč. Idem za pánom Tillmannom, ukazujem mu zoznam. Nemáme, nemáme, nemáme... máme. Poď. Oscura heterospila. Ešte aj o 2 eurá lacnejšie ako v stockliste. Kamarát chcel štyri. Beriem šesť. V takýchto chvíľach nie je čas na rozmýšľanie. Ideme ďalej - Thorichthysy - potrebujem pár - máme. Ide loviť. Super, to ho zdrží. :D

Ja skúšam zatiaľ telefonovať. Nedá sa. Nejako skapala sieť. Ani SMS. Nedovolám sa ani manželke, čo zostala v parku. No do šľaka.... zle, úplne zle. Som na to sám. Úplne sám. Bez priateľa na telefón :(

A okolo ryby. Všade ryby...

in1.jpg
in2.jpg
in3.jpg


Pýtam sa na maculicaudy. Ukazuje 10-12 cm ryby po 30 €. Nechcem. V stockliste sú 15-20 cm po 19,50 €. Vypredané. Stocklist na stránke je mesiac starý. Škoda, z tých som chcel. Pre mňa dve a ešte tri pre niekoho iného. Tak ma volá k akváriu s Amphilophus citrinellus. Tu sú, posledný samec a posledná samica. Hovorí, že samica je dobitá, lebo sú v akváriu s citrinellus. To by mi možno ani nevadilo. Ale nie, to nemôžem, to bude drahé. Ďakujem. Ponúka cenu 60 €. Nie, to je strašne veľa za jednu rybu. Aha, to je za pár? No, tak dobre, ešte premyslíme. Nepremyslíme, berieme.

in7.jpg
in8.jpg
in9.jpg


Bocourti - drahšie oproti stocklistu o 5 €. Nevadí, berieme 4 kusy. Všetky sú asi v rovnakej veľkosti. Jedna je evidentne väčšia. Chceš aj tú väčšiu? Za tie isté peniaze? Jasné, beriem. Petenie v rôznych veľkostiach, tetracantusy, satanoperky, herosy, astronotusy, spectabilisy.... všetko možné. Dokonca aj raja :shock:

in10.jpg
in11.jpg
raja.jpg


Pýtam sa na synspily Lago Peten. Má samicu, veľkú. Tam som videl cenovku pred 20-imi minútami, to nie, to je veľa. Chcem malé. Jasné, máme. Aj keď nie sú v stockliste. 8 cm ryby po 14,50 €. Ďakujem, neprosím, vezmem menšie synspily, kdesi vzadu má po 7,50 €. Ponúka Lago Peten po 12 €. Tak dobre, vezmem 2 kusy. Tak po 10 €. Beriem 3 kusy. Dohodnuté, viac nezjednávam. Nie som Poliak. Som spokojný.

in4.jpg
in5.jpg
in6.jpg


Bože, čo som ešte mal v zozname? Kde je ten papier? Nestíhame to. Už je obedná pauza a pán Tillmann loví a loví. Ja zatiaľ obzerám po tretíkrát do radu všetky akváriá. Zjaví sa manželka. Čo tu chce? Prišla zdržovať? Ja teraz nemôžem! Tu sú ryby! Všade sú ryby! Tento sumec sa mi páči, ale nemôžem. Veľa dukátov by som musel vyvaliť. Brachyplatystoma filamentosum.

sumec1.jpg
sumec2.jpg
sumec3.jpg
sumec4.jpg


Ešte ma dráždil jeden sumec, Sperata aor. Toho by som si mohol dovoliť. Ale už ma čaká jeho blízky príbuzný v Poľsku, takže si len povzdychnem a idem ďalej. Fotografovi sa záber celkom vydaril.

sperota sumec.jpg
sperata cna.jpg


Je 13:40 hod, pýtam sa, či nemá obednú pauzu. Začne sa smiať, že on robí stále. No nič, končíme. Neustrážil som to. Nie, nekončíme, ešte som zabudol. Nejaké živorodky mám zobrať. Kdeže len sú? Aha, tu som ich videl... Tak prosím ešte tie, samca a dve samice. A už naozaj končíme. Dva termoboxy a ešte naviac dva sáčky. Beriem jeden termobox, pán Tillmann druhý, manželka sáčky. Blížime sa k autu. Manželka sa pýta pána Tillmanna, či je v Duisburgu letisko. Pretože už teraz máme plné auto. A že pre ňu už nebude v aute miesto. Ale bolo. Narval som to tam. Aj manželku.

Všetky ryby som domov doviezol živé. Akurát jedna regani, kúpená v ZOO Zajac, už nadránom bola hore kopýtkami. Asi som si to privolal. Ryby od Thomasa Tillmanna všetky žijú, rovnaký stav mi hlásia aj kamaráti, ktorým som niečo doviezol. Takže v podstate misia bola úspešná.

Tak z Duisburgu zasa niekedy nabudúce, priatelia!

ende.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2079
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016 / 2018

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 23 Júl 2018, 20:23

Přečetl jsem jedním dechem. To muselo být něco!
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron