Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Novinky a dôlezité oznámenia na portáli CichlidKlub.sk nájdete v tejto sekcii

Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 14 Dec 2019, 17:05

Dnes boli vykonávané úpravy a zmeny v administrácii fóra a došlo k "strate " pár dnes pridaných príspevkov.. poprosím odpovedajúcich, aby prípadne prispeli ešte raz. Daná skutočnosť nás mrzí a za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme

Trochu doplním a upresním dôvod. Dnes nám chalan finalizoval nahodenie novej titulnej stránky a jej prepojenie a synchronizáciu s pôvodným fórom.
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Výpadok fóra - Ospravedlnenie

Neprečítaný príspevokod Saty » 14 Dec 2019, 18:40

Děkujeme za zprovoznění. Nová titulní stránka se zdařila. Jen se zeptám ještě se na ní nejspíš pracuje.
Když chci kliknout na Nahodění novej titulní stránky a přečíst si celý příspěvěk tak vyskočí:
Nie ste oprávnený čítať toto fórum
Některá fóra budou omezený jen pro správce a administrátory?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Výpadok fóra - Ospravedlnenie

Neprečítaný príspevokod igor38 » 14 Dec 2019, 19:02

Je to pekné,ale mám podobný problém ako Saty
Obrázok užívateľa
igor38
 
Príspevky: 324
Registrovaný: 15 Okt 2016, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: Výpadok fóra - Ospravedlnenie

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 14 Dec 2019, 19:25

Túto skutočnosť je potrebné ešte vyladiť, lebo sa na novej titulke v novinkách objavujú aj príspevky zamknutej (neviditeľnej) téme pre bežných užívateľov, kde si moderátori riešia interné veci komunikujú medzi sebou, tak aby tým nezaťažovali ostatných. Toto ešte upravíme. Všetky ostatné príspevky a témy sú plné funkčné aj ostatné odkazy z titulnej stránky
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 14 Dec 2019, 19:44

Na základe Vášho postrehu som upravil názov tejto témy a doplnil prvý príspevok. Poprosil by som všetkých, čo zistia nejakú anomáliu alebo nefunkčnosť nejakých funkcií fóra poprosím info do tejto témy, ďakujem.
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 15 Dec 2019, 17:14

Jsem rád, že se maká na "novém" fóru :-) Chválím, ale přesto mám několik připomínek. Zoufale se mi nelíbí ten nápis cichlid klub .sk pod sebou vlevo pod logem. Nedal bych tam nic. Máme tam přec logo( to by mohlo být větší) Dále nápis cichlidklub.sk úplně dole. Udělal bych ho ve stejném fontu jako zbytek stránky nebo bych ho vypustil. Přijde mi úplně mimo jakýkoli styl stránky. Ale to bude asi jen můj problém :-) No a na závěr bych popřemýšlel na seřazení jednotlivých oken. Ta část s nejnověkšími přízpěvky mi přijde špatně umístěná Měla by navázat na první okno - FÓRUM. Asi bych u nejnovějších přízpěvků vypustil i úvodní fotku. Potom bych dal VAŠE NÁDRŽE (top obrázky), dále DATÁBÁZE a na závěr část KLUB, ČLENOVÉ, FINANCE.

Ale co mě opravdu chybí, je možnost zobrazit nové nepřečtené přízpěvky, jako je na úvodní straně původních stránek.

Pokud chcete, pomůžu.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Dec 2019, 19:17

Dik za reakciu. Začnem od konca...keď si na prvej stránke klikneš na fórum, tak si v tom čo tu bolo stále a pozrieš si neprečitané príspevky...tu sa nič nezmenilo...v podstate išlo iba o to aby bola krajšia prvá strana keď si niekto klikne na naše fórum.
Tomáš Kubík píše:No a na závěr bych popřemýšlel na seřazení jednotlivých oken. Ta část s nejnověkšími přízpěvky mi přijde špatně umístěná Měla by navázat na první okno - FÓRUM. Asi bych u nejnovějších přízpěvků vypustil i úvodní fotku. Potom bych dal VAŠE NÁDRŽE (top obrázky), dále DATÁBÁZE a na závěr část KLUB, ČLENOVÉ, FINANCE.

toto je ok návrh, ale neviem či to budme teraz meniť ...čo sa týka tvojej ponuky pomoci...ty vieš robiť v týchto programoch?
Mne sa osobne napis cichlidklub -ten uplne dole páči :) .
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 15 Dec 2019, 19:57

On ten nápis není škaredý, jen je podle mě úplně mimo ;)

Máte to dělané pomocí bootsratp, to bych asi dokáza dát dohromady. Nějaké základy mám. Diskusi v PHP neumím.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 15 Dec 2019, 22:46

Tomáš Kubík píše:On ten nápis není škaredý, jen je podle mě úplně mimo ;)

Máte to dělané pomocí bootsratp, to bych asi dokáza dát dohromady. Nějaké základy mám. Diskusi v PHP neumím.


Vďaka za ponuku pomoci, veľmi radi ju využijeme. On je to všetko trochu zložitejšie, i keď to možno nezainteresovanému vyzerá jednoducho. Tak skúsim trošku obšírnejšie a možno chaosne, lebo poskáčem hore dolu po viacerých súvisiacich témach. Tak ako písal vyššie Janko (kvietik) , zámerom bolo zmeniť vzhľad titulnej stránky, aby nebola taká formálne "suchá" fórumová ale aby bola čo najjednotnejšia , fakt má slúžiť len na novú upútavku. K funkciám na ktoré si bol zvyknutý sa dostaneš jedným klikom navyše, ale takisto to prípadne zvládne aj nový člen. Návrh novej titulky existoval , upravoval sa a túnoval cca pol roka a dostal sa do nejakej podoby, ktorá určite nie je ideálna, ani mne sa ten spodný nápis nepáčil, resp. od začiatku vadil no nakoniec som ho tiež nepripomienkoval. Ďalší z chalaniskov -moderátorov sa tiež na návrh pozeral mesiac, ale až keď sa web nahodil vadí mu nápis hore :-D .. Ale to píšem len na odľahčenie, faktom je, že čím viacej ľudí sa bude na stránku pozerať tým viac vecí sa tam môže nepáčiť.. ale ani to som celkom nechcel povedať... proste svojho času sme hladali ľudí čo by dokázali spraviť nejaký návrh a boli by akvaristi.. toto sa nám nepodarilo, tak sme to riešili v rámci našich možností (peniaze a čas) teda priamo nimi úmernými až sme sa dopracovali k nejakému dizajnovému návrhu, ktorý určite nebol TOP ale bol nový a náš ;-). A to sme ale až potom zistili že návrh/dizajn je jedna vec, ale nahodiť ho na web a zosynchronizovať s existujúcim fórom už druhá, ale o tom už nižšie

Pred necelým rokom sme ukončili obdobie úplného bezvládia, kedy sme nemali žiadneho Admina na na administráciu tohto fóra, ktorý by "ovládal prácu "v PHP a bol by k dispozícii. Na chvíľu sme našli ochotného chlapíka, ktorý nám pomohol so zastavením spamu a ukázal mi pár základných vecí , (z toho som ešte pár zakl, vecí ukázal aj ja paloi-ovi) No v súčasnej dobe vlastne nemáme - nedisponujeme plnohodnotným administrátorom PHP, ktorý by zvládol nejaké väčšie úpravy na fóre. Takže vlastne aj nahodenie novej titulky bolo v nedohľadne až sa nám podarilo zohnať ochotného chalana, čo nám za kamarátsku cenu nahodí novú titulku a zosynchronizuje s fórom a to teraz tak nejako prebehlo s tým, že chalan mal nahodiť len dizajn, ale už nerieši jeho úpravy, no bol nám ochotný nejaké ešte spraviť, takže ešte prípadné pripomienky (aj tie tvoje) skúsime zapracovať .
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Výpadok fóra - Nová titulná stránka

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 16 Dec 2019, 07:29

Chápu. 100 lidí 100 názorů. Úvodní stránka se ještě doladí.

Začnu se tedy učit PHP ;) Jenže nevím kdy. No každopádně jsem rád, že fórum funguje a je progres ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Ďalší

Späť na Dôležité oznámenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron