Zväčšená tlama

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Jan 2024, 20:27

Ahojte, už dlhšie ma jeden samec T.helleri takto zväčšenú spodnú peru. Dlhšie som čakal, či sa to nezlepší samo, ale nič.
Skúšam ho teraz kúpať v bactopure, ale po piatich dňoch žiadna zmena. Okrem toho ma ešte problém s plutvou( druha fotka), ale to sa asi trocha zlepšuje. Nemáte niekto skúsenosť s týmto nežiadúcim "botoxom"? Ryba ja celkovo akoby trošku chradla- nie je v najlepšej kondícií,čo môže byť aj tým, že silnejší samec si naňho teraz viac dovoľuje.Budem rád ak sa niekto podelí o skúsenosti.
Prílohy
IMG_20240112_125930.jpg
IMG_20240116_150448.jpg
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 19 Jan 2024, 23:40

U mňa to mali ryby podobné, skôr ale na hornej pere. Akoby sa im zasekla tlama opuchla a nemohli ani zívať. Boli Apatické a neskôr nežrali schovávali nehájili si už svoje územie a len parkovali na dne a moc sa nehýbali a dovolovali si na ne iné ryby. Zaujímavé že len samci nikaraguensis, carpintis a catemaco samice nikdy. Vraj je to parazit ako Octomitus a Hexamita pri oslabení organizmu zo stresu ale neviem to naisto. U mňa im pomohol asi troj či štvordňový kúpeľ vo veľkom kýbli v dvadsiatich litroch vody s pridaným entizolom so vzduchovaním. Neviem už presne ale asi to bolo dávkovanie jedna tabletka 250mg na 20l. Po 24 hodinách som vymenil vodu za novú z akvárka zas rozdrvil a rozpustil tabletku v malom množstve vody a nalial do kýbla. Dva krát to mal carpintis a vždy sa z toho po kúre dostal. Bol síce trochu vyblednutý ale zas sa rozožral a bol pekný ako predtým. Ale ako som písal neviem či to je aj u teba to isté. Ak áno a pomohla by táto kúra bolo by to super, je to krásna ryba bola by jej škoda. Ale sú tu skúsenejší ľudia možno ti poradia. Držím palce
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod kvietik » 20 Jan 2024, 10:24

Vidíš aj som premýšľal či jej tam nezamiešať aj metronidazol len som nevedel či to kombinovať.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 20 Jan 2024, 13:39

Skus použiť ten entizol alebo metronidazol. U mňa pomáha keď sa im toto stane. Pri vážnejších situáciách ho kombinujem s bactopurom.
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod kvietik » 20 Jan 2024, 14:04

Dodal som metronidazol k bactopuru, snáď pomôže.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 20 Jan 2024, 20:27

kvietik píše:Dodal som metronidazol k bactopuru, snáď pomôže.

Jojo, vyzkoušej to. Tohle by se mělo dát "opravit" a nějaký zkušenosti už jsou.
Mirek to má v s tím samcem regani a asi plynovým měchýřem horší. Tam je ta možnost léčení složitější, jestli vůbec nějaká je?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod miras90 » 20 Jan 2024, 22:20

head66y6 píše:
kvietik píše:Dodal som metronidazol k bactopuru, snáď pomôže.

Jojo, vyzkoušej to. Tohle by se mělo dát "opravit" a nějaký zkušenosti už jsou.
Mirek to má v s tím samcem regani a asi plynovým měchýřem horší. Tam je ta možnost léčení složitější, jestli vůbec nějaká je?


Není, dnes sem mu to ukončil už sem se na něj nechtěl koukat....
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod kvietik » 27 Jan 2024, 07:49

Ja som to prehnal s tým liečením(asi ten bactopur) a mi po vrátení do akvária uhynul. :(
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Zväčšená tlama

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 28 Jan 2024, 19:25

kvietik píše:Ja som to prehnal s tým liečením(asi ten bactopur) a mi po vrátení do akvária uhynul. :(


Tak to je škoda….

Ja to akurát riešim u samca a. septemfasciatus a liečim entizolom. Po dvoch dňoch liečby to pekne ustúpilo. Ešte ho doliečim pár dni a vrátim späť.
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica


Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Tbot a 4 hostia