Zateplení akvária

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Zateplení akvária

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 21 Sep 2022, 07:48

Vzhledem k tomu, že teď všichni řešíme zvýšené náklady na provoz akvárií a u mě jsou největší náklady na jeho vytápění. Chci vám ukázat jak to mám vyřešené já. Když nejsem doma nebo nepozoruji akvárko zakrývám akvárium krytem slepeným z několika vrstev bublinkové fólie. Slibuju si od toho významné úspory. Samozřejmostí je zateplení polystyrenem na nepohledových stranách a krytu. Rybám to nijak nevadí. Vadí do jen manželce, že to není moc hezké.
Prílohy
IMG_20220921_084213.jpg
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Zateplení akvária

Neprečítaný príspevokod Saty » 01 Okt 2022, 11:53

Super řešení. Jen vyřezat otvor na krmeni a po týdnu při čištění zjistit co je nového ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Zateplení akvária

Neprečítaný príspevokod Rostro » 01 Okt 2022, 12:43

Keď to máš doma tak riešení je veľa, len keď to je verejné tak nemám šancu :? :D
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Zateplení akvária

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 02 Okt 2022, 19:55

Saty, tak nějak to je ;) když není čas, tak jen nakrmím a za pár dní se divím, jak ty Uaru zase narostly. Každopádně to moje zoufalé zateplení nějak funguje. Protože, když plachtu oddělal úplně mě oválné teplý vzduch. Ach jo, kam jsem to dopracoval ;) Rostro máš pravdu tebe by to asi byl problém.

PS. Co nejdříve udělám pár fotek nádrže i s rybami.

No a přemýšlím, ještě o tom že bych udělal něco jako terárium z izolačních dvouskel. Prostě to jen kvůli drahé elektřině nevzdám. ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo


Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť