Krmení

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Krmení

Neprečítaný príspevokod Saty » 06 Dec 2019, 18:02

Zdravím, chtěl bych se s Vámi poradit čím krmíte své cichlidy (geophagy, satanopeky, akary apod.)? Mám na mysli sušené krmení. Doposud používám Sera discus granulát, ale poslední dobou mám pocit, že je z toho strašnej jemnej bordýlek ve vodě! Samozřejmě to za čas pročistí filtr, ale i tak. Ze zelenýho používám Sera granugreen a s tím takovej problém není. Chtěl bych otestovat Sak energy a green, ale pokud máte odzkoušené nějaké jiné kvalitní, tak se pochlubte. Díky
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod kvietik » 06 Dec 2019, 23:25

Tiež používam sera granulát (dva druhy) a je z toho ozaj veľa bordelu. Kvalitné granule, ktoré sa nerozpadávajú sú Tetra discus a granule od tropical( napriklad pre wild discus )
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod Saty » 07 Dec 2019, 10:35

kvietik píše:Tiež používam sera granulát (dva druhy) a je z toho ozaj veľa bordelu. Kvalitné granule, ktoré sa nerozpadávajú sú Tetra discus a granule od tropical( napriklad pre wild discus )

Tetra discus mám taky doma, ale ten moc rybám nejede. Jen ho tak vyzobkávaj. Přijde mi, že je takové tužší a moc se nedrolí, tak jestli proto, nevim :( . Na tu tropicu kouknu, ale je fakt že tady moc v nabídce na shopech není.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod kvietik » 07 Dec 2019, 11:21

Tropical je ešte asi tuhšie ako Tetra , tak neviem no. Myslím, že Jirka NHKG mi vravel, že jeho geoši to vôbec nebrali. Terčovce s ním problém nemajú ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 07 Dec 2019, 13:24

Já momentálně krmím Sera Cichlids sticks. Plovoucími granulemi od Hikari a Sak energy. A ještě mraženým různými druhy. Z granulí ty od Sery rybám chutnají nejvíce. Ale Geophagové je moc nežerou, granule plavou a ostatní ryby jsou u hladiny rychlejší.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod martin filip » 07 Dec 2019, 15:13

Tiež som kŕmil sera discus granulami a boli fajn,potom som skúsil tetra discus granule ale tie dlho plávajú na hladine a keďže mám na vnútornom filtri nasavanie na hladine veľa granul zhltol filter. Inak mrvili sa aj sera aj terra.
Momentálne používam:
Tropical D-ALLIO PLUS GRANULAT
(obsahuje 30% cesnak, nemrvia sa a padajú hneď dole,mám s tohto krmiva aj vločky a ryby to berú bez problémov )
Tetra pro energy chips
Tropical 3-ALGAE vločky s chlorellou
Hikari sinking cichlid gold pellet
Ocean nutrition Spirulina vločky
Tetra discus granulat (minimálne)
Klasické ovsenné vločky
Mrazené artemka a kostra.
Geophagy mi zhltnú všetko
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod liborass » 07 Dec 2019, 15:53

Chlapi nevíte náhodou jak jsou velké a jestli plavou granule Sera Cichlid Red XL?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 10 Dec 2019, 19:24

Plavou a jsou dost velké. 18ti cm herosové s nimi měli co dělat. Navíc dost nabobtnají. Ten Discus granulát od Sery stojí v poslední době za prd, přesně jak se píše výše. Dokud jsem kupoval litrové balení tak byl vpořádku, před pár měsíci jsem vzal 10l kbelík a je to hrůza. Je z něj strašně bordelu, ale rybám chutná.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Dec 2019, 12:58

Objednal jsem nějaké nové krmení od Tropicalu ať mám něco na vyzkoušení. Na fotce je srovnání velikostí granulek. Tropical Soft Line America jsem vzal střední velikost, prodává se ještě menší a větší. Všechny tři druhy moc neplavou a rovnou klesaj ke dnu. Pár postřehů:
Tropical D-Allio Plus Granulat - rybám zatím moc nechutná a jen tak uzobkávaj. Velikostně i pro dorost řekněme 6+ cm. Ještě budu zkoušet.
Tropical Discus Gran Wild - ze všech tří krmiv je největší. Rybám moc chutná, takže se osvědčilo a koupím velký balení.
Tropical Soft Line America Size M - rybám chutná, jen pro dorost bych vzal velikost S.
Ani po jednom žrádle nezůstává ve vodě plavající bordel tak moc jako po Sera discus granulátu.
Prílohy
20191212_120211.jpg
20191212_120146.jpg
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod liborass » 12 Dec 2019, 18:02

Jirka B. píše:Plavou a jsou dost velké. 18ti cm herosové s nimi měli co dělat. Navíc dost nabobtnají. Ten Discus granulát od Sery stojí v poslední době za prd, přesně jak se píše výše. Dokud jsem kupoval litrové balení tak byl vpořádku, před pár měsíci jsem vzal 10l kbelík a je to hrůza. Je z něj strašně bordelu, ale rybám chutná.

Díky. Uvažoval jsem o nich, ale nakonec jsem vsadil na jistotu a vzal od Hikari.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Ďalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia