Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 17 Jún 2019, 22:54

Ahojte,
Má niekto skúsenosti s liečbou rýb napadnutých baktériou Aeromonas hydrophila ? Pravdepodobne použijem liečivo Doxygal, ktoré obsahuje antibiotikum doxycycline.(tá my bola doporučená lekárom ibaže on mi nevie určiť dávkovanie v akváriu.) Ak ste toto liečivo niekto úspešne použili budem vďačný za radu ako dávkovať.
Pre viac info: Po neúspešnom viacnásobnom liečení rýb na hllístice a bičíkovce, som poslal jednu rybu na veterinu. Výsledok: parazit negatívne a čreva rýb sú napadnuté práve touto baktériou.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 18 Jún 2019, 12:01

Fúúúú, to znamená že máš celé hejno terčů napadené tímhle sajrajtem?
Už si o nějaké ryby přišel kromě té na veterině? Mají to všichni?
Kurva to by byla veliká škoda toto :shock:
S tímhle zkušenost teda nemám ani s nemocí ani s léčivem, takže nedokážu pomoci.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Jún 2019, 18:47

Neviem či sú všetky ryby choré, ale preliečim celé akvárium. Neuhynula mi žiadna ryba, iba tú jednu samicu som obetoval. A ďalšia samica už ma tiež príznaky-biele výkaly...a táto ma normálne vo výkaloch piesok. Samci vyzerajú v pohode, ale otázka času kedy ich to chytí.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod stiff » 24 Jún 2019, 19:30

Ako to dopadlo?
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 25 Jún 2019, 19:29

Tak dúfam, že dobre ;) . Davkovanie nám nakoniec doporučil lekár(z KE), ktorý sa zaoberá akvariovymi rybami. prvý deň 200mg na 50l vody, druhý deň výmena tretina až 50percent vody a ta istá dávka, ktorá sa nechá 3 dni a potom výmena 80 percent vody.
Jak to dopadlo, zatiaľ neviem úplne určiť lebo mne ryby žrali aj pred tým a biele výkaly sa objavili občas, nie vždy, iba u ryby, ktorú som dal na pitvu boli výkaly stále biele/prázdne. Kamoš začal liečiť pár dni skôr(jemu altumy nežrali) a ryby mu už žerú, takže už vidí rozdiel. Berieme mrazenú aj živú potravu z toho istého zdroja, tak asi odtiaľ sa nakazili, aj keď podľa zverolekárov je to bežná bakteria u akvariových rýb.Ja až dnes končím z liečbou, tak uvidíme.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Jún 2019, 13:30

.. presne z toho dôvodu ja mrazenú nechcem ani vidieť.. asi to nebude najsprávnejší názor, ale od vtedy mám relatívne pokoj.. (klopem na drevo) .. myslíš , že by sa doktora, nedalo dotiahnuť na fórum ??!! ..ja viem ako je to dnes s ľuďmi, voľným časom a podobnými záležitosťami , no nebolo by zlé tu mať také niečo že "poradňa veterinára " ..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 26 Jún 2019, 21:38

Ja som s veterinármi ani nekomunikoval, poriešil to kamoš. Nebolo by zle mať tu veterinára a ten z KE sa vraj zdal po hlase , že má už nejakú tu prax za sebou...ale tu na fóre sa aj tak málokto pochváli s nejakými problémami u rýb, takže možno ma každý všetko stále v tip-top stave. ;)
Inak ja mrazenú potravu budem dávať aj naďalej...snáď to bolo zo živej
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Júl 2019, 20:35

Tak nedopadlo to dobre. Musìm zopakovať liečbu. U kamoša liečba zabrala, ja som mal vo filtry anex, tak možno kvôli tomu hm? Na foto ryba- výkaly plné piesku.
Prílohy
20190708_212746.jpg
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Júl 2019, 18:51

Tak tato samica to ma už za sebou :(
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bakteriálna choroba rýb(Aeromonas hydrophila)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Júl 2019, 10:49

Tak to je veliká škoda!
Nádherný ryby ti z nich vyrostli a pak to zničehonic zboří takovej skoro neviditelnej sajrajt :x
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron