nafúknuté ryby

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod fero112 » 02 Apr 2019, 19:38

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o pomoc. Som už 6 rokov chovateľ cichlid. Mam v akvariu cichlidy (Malawi, amer.cichlidy s rôznymi velkostami a 3 velkoplutne prisavniky cca 27-29cm, jedneho 14 cm, aj malicke prisavnicky tak do 5 cm a 3 sumcekov 15cm). Doteraz som nejakú extrémnu pomoc nepotreboval, ale teraz asi 2 týždne dozadu som si kúpil a zariadil väčšie akvárium od jedného pána. Vsetko som znova preumýval a dokonca aj vyvapkoval. Nechal som akvárko stať 3 dní, ale asi 4-5dni dozadu sa mi začali rybky nafukovať a vymieraju. Uz mi zomrelo asi 10 rybiek. A všetky 3 sumceky. Vedel by mi niekto, prosím, poradiť ako tomu predísť a este zachrániť ostatné rybky a hlavne tie veľké prisavniky, ktoré mám najdlhšie zo všetkých?
fero112
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 02 Apr 2019, 18:54

Re: nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Apr 2019, 19:55

Použil jsi zaběhnutý filtr? Mi to přijde jako syndrom nové nádrže. Při záběhu se zvýší koncentrace toxických látek a ryby to zabije. Nová nádrž chce velkou trpělivost.
Teď s tím moc neuděláš. Jen měnit vodu, pokud máš ve vodovodu dobrou. Ideálně každý den aspoň 30%.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Apr 2019, 20:52

Ak si kúpil akvárium pred 2 týždňami, ako píšeš, tak súhlasím s Jirkom, je to veľmi podozrivá indícia. Ešte by som doplnil jednu informáciu - prevzdušňovať, čímkoľvek môžeš.

Ale ak chováš ryby už 6 rokov, tak asi máš aj iné akváriá. Neskúšal si ryby preloviť do iných nádrží?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod Peter38 » 03 Apr 2019, 08:35

Mam podobny problem,no akva funguje už asi 2 roky bez problemov v sobotu som spozoroval z nicoho nic u jednej starej nigrofasciaty nafuknute oko ,normalne zije az na to oko ostatne ryby su bez problemov najprv som myslel ze ide len o daku odreninu a na druhy den to bude ok , no oko sa zial este viac nafuklo a zakalilo neviete o co ide? Bakterialna choroba? Dá sa to liečiť?Vid foto
Prílohy
IMG_20190402_075612_1CS.jpg
Obrázok užívateľa
Peter38
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Aug 2017, 19:54
Bydlisko: Brezno

Re: nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod martin filip » 03 Apr 2019, 11:09

Tiež som menil nádrže z jedného dňa na druhý, ale do novej išlo všetko zo starej filter, piesok, korene, voda 90% + som to podporil Tetra Bactozym.
Skús ako je vyšie písané častejšie výmeny vody a skús ten
Bactozym ,používa sa na zábeh nových nádrži a fakt funguje .
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: nafúknuté ryby

Neprečítaný príspevokod fero112 » 04 Apr 2019, 20:53

Všetko čo som mal V starom akvariu,som dal do toho nového a dnes,keď som prišiel Z roboty som mal vodu zakalenu,vymenil som asi 70-80% vody,tak som zvedavý čo bude ďalej.Mohlo by im pomôcť PREVENTIN?
fero112
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 02 Apr 2019, 18:54


Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť