Technické problémy - výpadok fóra

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Technické problémy - výpadok fóra

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 31 Aug 2018, 23:42

Včera, 31.8. 2018 nastal výpadok fóra , resp. výpadok našej stránky , ktorý nastal z dôvodu, že náš registrátor - spoločnosť MYSTERY MACHINE, s.r.o. zabudol požiadať o predĺženie platnosti domény. Bohužiaľ informácia, že "web" máme nefunkčný sa dostala ku mne až v priebehu dopoludnia a nakoľko som bol mimo a nemal som prístup ku potrebným kontaktom nevedel som promptne reagovať. Po ich získaní zase nereagoval na moje telefonáty registrátor, tak som ešte skúsil poslať upozornenie mailom. Som rád že mi Paloi po hodine oznámil že web už funguje. Trochu ma iba zarazilo, že to bolo bez odpovede, či nebodaj ospravedlnenia nášho registrátora, nakoľko služby za ktoré sú zodpovední majú uhradené s jeden a polročným predstihom. ( toto ešte budem riešiť budúci týždeň)

Za vzniknutú situáciu sa všetkým členom a priaznivcom ospravedlňujem a ďakujem za pochopenie a hlavne za ( aj už prezentovanú) podporu a verím že sa už výpadok z takéhoto dôvodu nebude opakovať .

Zase na druhej strane som rád, že to nebolo niečo vážnejšie a hlavne nech nám to všetkým pláva ;-)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Technické problémy - výpadok fóra

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 01 Sep 2018, 14:30

Dakujeme :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Technické problémy - výpadok fóra

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 02 Sep 2018, 14:39

Obdržali sme už aj reakciu a ospravedlnenie o registrátora. Problém bol v tom že hosting a doména nemajú rovnakú dobu expirácie a aj keď my sme mali obe služby zaplatené systém nevygeneroval potrebu predĺženia platnosti domény. Ako ospravedlnenie nám bolo poskytnutie webhostingu zdarma na pol roka a tým pádom budú obe služby s rovnakým termínom predĺženia, takže už by sa podobná situácia nemala opakovať.
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Technické problémy - výpadok fóra

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 04 Sep 2018, 13:58

dobra práca chlape klobúk dole :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Technické problémy - výpadok fóra

Neprečítaný príspevokod kvietik » 09 Sep 2018, 15:43

Ja som ten vypadok fora ani poriadne nezaznamenal, ale samozrejme velke dik za poriešenie problému.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov


Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron